czwartek, Czerwiec 21, 2018

Studia internetowe, czyli na czym polega kształcenie online

0

W dzisiejszych czasach tempo życia jest znacznie szybsze, niż kilkanaście lat temu. Ludzie wciąż poszukują innowacyjnych rozwiązań, by ułatwić sobie wiele czynności i zyskać na czasie. Te nowoczesne zmiany pojawiły się także na studiach. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobyć wykształcenie wyższe ucząc się w domu. Poznajmy bliżej ten tryb nauki i sprawdźmy, na czym polegają studia internetowe, które coraz częściej pojawiają się w ofercie polskich uczelni.

Pożyczka po fińsku, czyli jak działa kredyt gotówkowy w Euroloan?

0

Wakacyjny wyjazd, niespodziewany wydatek, większe zakupy tuż przed wypłatą czy chęć ustabilizowania swoich finansów – dostęp do dodatkowych środków może przydać się w wielu różnych sytuacjach. W takich przypadkach, ciekawą alternatywą dla tradycyjnych produktów pożyczkowych i kredytowych może okazać się pożyczka po fińsku z limitem odnawialnym.

Pożyczka po fińsku to oferta limitu odnawialnego instytucji pozabankowej Euroloan. Produkt ten, pod względem funkcjonalności bardziej przypomina bankowy limit kredytowy, niż klasyczny kredyt gotówkowy. W tym wypadku, klient nie otrzymuje jednorazowego przelewu całej kwoty pożyczki, lecz uzyskuje dostęp do określonej puli środków, z której może swobodnie i wielokrotnie skorzystać. W zależności od sytuacji finansowej klienta i jego faktycznych potrzeb, wielkość tej puli może sięgać od 300 do nawet 20 000 złotych.

Pożyczka po fińsku – szybko i bez zbędnych formalności

Dostęp do limitu kredytowego Euroloan można sobie zapewnić bez wychodzenia z domu; wszelkie formalności i procedury pożyczkowe odbywają się drogą elektroniczną i są ograniczone do niezbędnego minimum. Wystarczy wejść na stronę internetową instytucji, a następnie określić swoje potrzeby finansowe i w kilku prostych krokach utworzyć specjalne konto (profil) pożyczkobiorcy. To ostatnie służy do wygodnej obsługi produktu – dzięki niemu klient może zgłaszać dyspozycje wypłaty, a przy tym zawsze dokładnie wie kiedy i ile pożycza. Kilkanaście minut po złożeniu wniosku o przyznanie limitu, otrzymuje decyzję o jego ewentualnym udostępnieniu.

Limit „odrasta” po każdej spłacie raty

Kluczową zaletą limitu odnawialnego jest fakt, że z przyznanych środków można korzystać wielokrotnie, i to bez konieczności każdorazowego wnioskowania o pożyczkę. Niezależnie jaką kwotę pożycza klient, każda spłata pomniejsza wielkość zadłużenia i zarazem „odbudowuje” wysokość dostępnego limitu.

Elastyczna spłata zadłużenia

Euroloan pozostawia również dużą elastyczność w zakresie przebiegu spłaty wykorzystanego limitu. Klient może regulować zadłużenie w dowolnym tempie, firma wymaga jedynie by każdego miesiąca spłacił określoną kwotę minimalną pożyczki. Co więcej, może przy tym sam zadecydować, ile ma ona wynosić i w jakim konkretnie dniu miesiąca chciałby ją wpłacać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zadłużenie istniało przez wiele miesięcy, ale równie dobrze można pożyczyć środki dosłownie na kilka czy nawet jeden dzień.

Odsetki – tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty

Pożyczka po fińsku to także korzystny dla klienta sposób naliczania odsetek. W tym wypadku, są one dopisywane wyłącznie do faktycznie wykorzystanej kwoty limitu i tylko do momentu istnienia zadłużenia. Co ważne, w okresie niekorzystania z produktu nie ponosi żadnych stałych kosztów. Takie rozwiązanie może być więc traktowane jako sposób na sporadyczne finansowanie wydatków, jak również swoisty bufor finansowy, który daje spokój i gwarancję, że w razie nieprzewidzianych okoliczności będzie można wspomóc domowy budżet.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Limit odnawialny firmy pożyczkowej to dobry sposób na powiększenie własnych możliwości finansowych. Zachowuje wszelkie zalety bankowego limitu kredytowego, a przy tym daje dodatkowo możliwość ustalenia indywidualnego harmonogramu spłaty. Poza tym, ze względu na nieco niższe wymogi dotyczące jakości historii kredytowej czy sytuacji finansowej klienta, jest łatwiej dostępny niż jego odpowiednik oferowany przez bank. Trzeba mieć jednak na uwadze, że za pomocą tego typu produktów dobrze jest pożyczać jedynie stosunkowo nieduże kwoty na krótki czas. Klienci, którzy potrzebują jednorazowo większej ilości środków powinni zainteresować się ofertą klasycznych pożyczek i kredytów.

Artykuł sponsorowany.

W jakich zawodach może przydać się język włoski?

0

Szukając satysfakcjonującej pracy często spotykamy się z ofertami, gdzie wymogiem koniecznym jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Najczęściej jest to oczywiście angielski, ale okazuje się, że wiele osób wymaga także by przyszły pracownik posługiwał się niemiecki, francuskim bądź włoskim.

Pożyczka chwilówka bez BIG

0

Wiele osób, które zmagają się z problemem zadłużenia, poszukuje pożyczek internetowych bez weryfikowania w biurach informacji kredytowych, takich jak BIK czy BIG ERIF. Jak się jednak okazuje, posiadanie niewielkiego zadłużenia nie w każdym przypadku zamyka drogę przed uzyskaniem dodatkowych pieniędzy.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy – jak działa?

0

Zasada jest prosta: jeśli chcemy, aby nasza firma rozwijała się jak najlepiej i była o kilka długości przed konkurencją, koniecznie trzeba ją stale unowocześniać. Dzisiaj to prostsze niż kiedykolwiek, a doskonale to widać na przykładzie elektronicznej ewidencji czasu pracy.

Międzynarodowa współpraca – od czego zacząć?

0

Każda początkująca firma, jak i bardziej doświadczone pragną poszerzać swoje horyzonty, a co za tym idzie również zdobywać zagranicznych konsumentów czy też partnerów biznesowych. Nie należy do oczywiście do zadań najprostszych, ale jak najbardziej możliwych do osiągnięcia. Wystarczy zastosować się do kilku ważnych zasad, a z pewnością poskutkuje to wymarzonymi efektami już w najbliższej przyszłości. Jednak nie można zapominać, że osiadanie na laurach wcale nie rozwiąże Waszego planu rozwijania działalności, dlatego nieustannie trzeba szukać nowych okazji do zaprezentowania się na rynku międzynarodowym.

Oszczędzanie w ramach TFI

0

Alokacja oszczędności w ramach Otwartego Funduszu Inwestycyjnego jest jednym ze sposobów na mądre i skuteczne oszczędzanie w perspektywie długoterminowej. Z jakich to względów warto wybrać tą formę oszczędzania i co sprawia, że coraz większa grupa konsumentów decyduje się na oszczędzanie w ten właśnie sposobów. Doniesienia medialne na temat kondycji ZUS i okresowe wyliczenia prognozowanej emerytury nie nastrajają pozytywnie. Szczególnie mocno odczuwają to przedsiębiorcy, którzy z racji na konieczność opłacania wysokich składek do ZUS-u czują się jednocześnie pokrzywdzeni faktem, iż wyliczona emerytura nie będzie dal nich satysfakcjonująca. Dlatego też konieczne są inne metody zabezpieczenia swojej przyszłości finansowej.

Nowoczesne fundusze inwestycyjne umożliwiają akumulację własnego kapitału, poprzez inwestowanie w następujące instrumenty na rynku finansowym:

• Fundusze akcji
• Fundusze obligacji skarbowych
• Fundusze nieruchomości
• Fundusze walutowe
• Fundusze Towarowe

Możliwości zainwestowania swoich środków jak widać, jest bardzo dużo. Instytucją, która administruje funduszem inwestycyjnym jest oczywiście Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, które pełni następujące funkcje:

• Obsługa inwestora
• Obsługa księgowa i prawna Funduszu
• Zarządzanie Funduszem i inwestowanie
• Kontrola ryzyka
• Reprezentowanie klientów

Każde TFI z racji na specyfikę swojej pracy musi zatrudniać wyspecjalizowanych doradców inwestycyjnych, którzy mają pieczę nad alokacją funduszy w poszczególne lokaty oraz nad kreowaniem polityki i strategii inwestycyjnych funduszu.

Fundusz Inwestycyjny może przyjmować strategie inwestowania w instrumenty o zmiennej stopie zwrotu oraz o zróżnicowanym poziomie ryzyka. Dywersyfikacja kapitału w obrębie funduszu inwestycyjnego jest zależna bezpośrednio od tego, jakie są oczekiwania inwestora i jakie jest docelowe przeznaczenie funduszu. Każde TFI tworzy rozbudowane oferty funduszy, wśród których istnieją specjalne Fundusze Emerytalne, czy też długoterminowe fundusze oszczędnościowe.

Więcej o pieniądzach i biznesie poczytasz na biznes.info.pl

Audyt finansowy – idealne rozwiązanie!

0

Czasami jako przedsiębiorcy mamy niejasne wrażenie, że coś jest nie do końca w porządku. Oczywiście nie mamy nawet możliwości czuwania nad całą firmą, ufamy pewnym pracownikom, którym zlecamy zarządzanie tak, gdzie my już nie możemy, niemniej jednak nawet pomimo zaufania zaczynamy dostrzegać, że coś jest nie tak…

Stała obsługa prawna w firmie – kiedy warto się na nią zdecydować?

0

Korzystanie ze wsparcia prawnika w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, to w dzisiejszych czasach konieczność. Trzeba jednak podjąć decyzję czy korzystniej będzie zatrudnić prawnika na etacie, stworzyć własny dział prawny w firmie, a może zdecydować się na współpracę z firmą zewnętrzną? Obecnie możliwości jest dużo, także formę obsługi prawnej bez problemu można dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Wirtualne biuro – nie tylko dla freelancerów

0

Usługi biura wirtualnego z jednej strony definiowane są jako pełny outsourcing obsługi biurowej, z drugiej zaś mowa o zespole działań biznesowych, w którym to ludzie komunikują się za pośrednictwem dostępnych narzędzi, jednak bez potrzeby przebywania w jednym miejscu, wspólnie. Choć usługi biur wirtualnych wciąż są pewną nowością na rynku, to jednak coraz większa liczba przedsiębiorców przekonuje się, że w ten sposób można efektywnie pracować i oszczędzać.

ZOBACZ TEŻ