czwartek, Październik 18, 2018

Kim są klienci centrów handlowych?

0
Kim są klienci centrów handlowych?

Bez względu na zasobność naszych portfeli, lubimy robić zakupy. Badania sektora rynku handlowego zawsze są cenną wskazówką dla zarządców lub właścicieli dużych centrów handlowych jak Klif. Dzięki wiedzy, popartej odpowiednimi statystykami, mogą przygotować dla klientów ofertę, skrojoną na miarę ich zmieniających się potrzeb.

Import towarów z Chin – najważniejsze informacje

0
Import towarów z Chin - najważniejsze informacje

Import z Chin to temat, który interesuje wielu przedsiębiorców. Korzystne ceny zakupu sprawiają, że rynek zalewany jest produktami właśnie z tej części świata. Warto wiedzieć, że towary sprowadzane spoza Unii Europejskich muszą przejść odprawę celną. Należy również mieć świadomość, że nie wszystkie produkty mogą zostać natychmiast dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski. Wiele zależy od ich specyfiki. Nierzadko muszą one posiadać m.in. certyfikat zgodności z przepisami UE.

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka w Lublinie?

0
Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka w Lublinie?

Urodziny to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Warto więc ten dzień celebrować w odpowiedni sposób, np. organizując dla pociechy przyjęcie. Dla dzieci liczy się nie tylko część oficjalna – uroczystość w gronie rodziny. Ważna jest również bardziej rozrywkowa część – przeznaczona dla jego rówieśników. Gdzie ją urządzić w Lublinie? Możliwości jest wiele.

Producent mebli laboratoryjnych – co oferuje?

0
Producent mebli laboratoryjnych – co oferuje?

Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu – bo tylko dzięki konkretnym sprzętom puste wnętrze staje się użyteczne, zaczyna służyć konkretnym celom. Co więcej, po tym, jaki rodzaj mebli i sprzętów znajduje się w danym miejscu, pozwala nazwać to konkretne pomieszczenie w dość precyzyjny sposób.

Wkłady kominkowe vis-a-vis

0
Wkłady kominkowe vis-a-vis

Kominek może być bardzo ładnym i efektownym oraz niezwykle praktycznym elementem naszego domu. Każdy, komu warunki mieszkaniowe i finanse pozwalają na wybudowanie kominka, powinien bardzo poważnie rozważyć taką możliwość, a jeśli się zdecyduje na kominek, z pewnością nie będzie tej decyzji żałował i doceni jego urok zwłaszcza w długie, chłodne zimowe wieczory.

Jaki kominek wybrać?

Modeli jest bardzo dużo. Oczywiście, wybór kominka w pewnym stopniu determinują warunki techniczne, jednak niemal w każdym przypadku w miejscu, które przewiduje projekt da się zamontować przynajmniej kilka rodzajów wkładów. Nasza budowa niedawno się rozpoczęła i właściwie nie myślimy jeszcze o wyborze kominka, jednak warto zastanowić się nad tą kwestią już na etapie projektu, a na pewno przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, ponieważ później niektóre ewentualne zmiany będą tak kosztowne lub czasochłonne, że z nich zrezygnujemy nie osiągając naszego celu jakim jest wymarzony kominek.

Kominek vis-a-vis

Z wieloma opcjami tego rodzaju wkładu kominkowego można zapoznać się na przykład na stronie http://ignif.com/. Wkłady kominkowe vis-a-vis (drzwiczki kominkowe na wymiar naprzeciw siebie) mogą być montowane w dwojaki sposób. Po pierwsze, pośrodku jednego dużego pomieszczenia, nadając usytuowanemu w większej przestrzeni kominkowi lekkości i „przezroczystości” oraz wydzielając w symboliczny sposób różne funkcje tego samego pokoju (rozróżniając np. część telewizyjną salonu od relaksacyjnej) albo też akcentując umowny podział pomiędzy dwoma różnymi pomieszczeniami w jednej przestrzeni – np. jadalnią i salonem.

Inną propozycją jest, jeśli warunki techniczne na to pozwalają, albo decydujemy się na taką realizację jeszcze na etapie projektu, kiedy wiele można zmienić niewielkim kosztem, lokalizacja kominka vis-a-vis w ścianie dzielącej dwa pomieszczenia. Tworzymy w ten sposób intrygujący fragment ściany pomiędzy np. salonem i gabinetem uzyskując bardzo ciekawy efekt wizualny a jednocześnie za pomocą jednego kominka zyskujemy dwa pomieszczenia w których ów kominek się mieści. Funkcja użytkowa jest w tym przypadku również oczywista.

Jak znaleźć biuro dla firmy

0
Jak znaleźć biuro dla firmy

Biuro pod wynajem dla firmy w nowym mieście to wyzwanie. Dużo oczywiście zależy od branży, ale na pewno nie jest to coś co należy robić pochopnie. Są też mniej lub bardziej popularne czy korzystne dla danego biznesu dzielnice. Nie od razu w nowym mieście możemy się zorientować pod tym względem.

Roboty współpracujące małych i średnich przedsiębiorstwach

0
Roboty współpracujące małych i średnich przedsiębiorstwach

Universal Robots to duński producent małych, elastycznych współpracujących robotów wykorzystywanych w działalności przemysłowej. Siedziba tej powstałej w 2005 roku firmy znajduje się w Odense, zatrudnia ponad 500 pracowników, a swoje produkty dystrybuuje do 50 krajów na całym świecie.

Pomysłodawcy wyszli z założenia, że rynek robotyki przemysłowej zdominowany jest przez wielkie, ciężkie, nieporęczne oraz drogie roboty, dlatego zdecydowali się stworzyć technologię, która będzie odpowiadać małym i średnim przedsiębiorstwom.

Celem tego przedsięwzięcia jest optymalizacja procesu produkcyjnego. Roboty współpracujące są znakomitym rozwiązaniem przez wzgląd na swój mały rozmiar oraz elastyczność. Są one też proste w obsłudze.

Rynek robotyki przemysłowej rośnie w siłę, roboty współpracujące są dobrą alternatywą pracowników ludzkich, gdyż nie męczą się ani nie chodzą na urlopy czy zwolnienia. Nie trzeba ich też przyuczać do pracy, tak więc nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tego typu rozwiązań.

Roboty współpracujące ułatwiają żmudne i monotonne procesy produkcyjne. Automatyzacja procesów produkcyjnych jest już w dzisiejszych czasach nieunikniona.

Roboty współpracujące są zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy z ludźmi, są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

Popyt na tego typu rozwiązania produkcyjne rośnie bardzo szybko. Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw decyduje się włączyć je do swojego procesu produkcyjnego.

Roboty współpracujące inaczej nazywane są cobotami (z angielskiego cobot, czyli collaborative robots).

Korzystanie z robotów współpracujących ma także na celu wyeliminowanie błędów produkcji, co w przypadku pracy z ludźmi jest nieuniknione. Ludzie są bowiem nieomylni, ale maszyny – nie.

Tak więc przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami otwierają się nowe horyzonty, o których wcześniej nie mogło być mowy.

Roboty współpracujące zostały stworzone z myślą o optymalizacji procesów produkcyjnych w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Przełączniki sieciowe: HPE vs Cisco

0
Przełączniki sieciowe: HPE vs Cisco

Przełącznik sieciowy, inaczej nazywany switchem, to urządzenie, które jest niezwykle istotnym elementem profesjonalnych rozwiązań sieciowych powstających w przedsiębiorstwach. Odpowiada ono za łączenie segmentów sieci komputerowej pracujących głównie w drugiej warstwie modelu IOS/OSI. Wykorzystanie switchy pozwala na stworzenie dużej ilości połączeń w ramach firmowej sieci.

Jak zabezpieczyć telefon z Androidem?

0
Jak zabezpieczyć telefon z Androidem?

Dla wielu z nas smartfon to narzędzie, które służy komunikacji z innymi, rozrywce, zapisywaniu wspomnień, a nawet pracy. Nic więc dziwnego, że w naszych telefonach znajduje się wiele danych i informacji, których nie chcielibyśmy udostępniać innym. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swojego smartfona. Podpowiadamy jak możesz zrobić to posiadając urządzenie z systemem Android.

Hurtownia wina – dobierz swoje idealne wino

0
Hurtownia wina - dobierz swoje idealne wino.

Picie wina jest tradycją, która w Polsce zaczyna powoli się odradzać. Większość z nas ma niewielką wiedzę o szczepach winorośli, a tym bardziej o wine pairing. Wybierając się na zakupy warto stawiać na dobre sklepy albo duże renomowane hurtownie. W tych ostatnich zatrudniani są pracownicy, których wiedza na temat tego szlachetnego trunku jest naprawdę imponująca. Hurtownia wina to naprawdę idealne miejsce na zakupy dla tych, którzy potrzebują dużych ilości butelek, a wiedzę na temat tego szlachetnego trunku mają bardzo małą.

ZOBACZ TEŻ