czwartek, Październik 17, 2019

Czy płatności online są bezpieczne? Wyjaśniamy!

0
Czy płatności online są bezpieczne? Wyjaśniamy!

Szybkie zakupy i równie szybka płatność – właśnie dzięki wygodzie i prostocie działania płatności online zyskują coraz więcej zwolenników. Czy płatności internetowe są jednak bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak, należy jednak zwrócić uwagę na istotne szczegóły i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo.

Wycena znaku towarowego

0
Wycena znaku towarowego

Transakcje na aktywach niematerialnych takich jak znak towarowy to coraz częstsza praktyka obrotu gospodarczego. Jak zatem wycenić znak towarowy lub markę firmy, którą chcemy sprzedać, kto się tym zajmuje i jaki jest koszt takiej wyceny?

Nowoczesne i niezawodne miesiarki do ciasta

0
Miesiarki

Bez nowoczesnych i efektywnych maszyn piekarniczych – takich jak miesiarki do ciasta – nie może się dziś obyć żadna piekarnia, pizzeria, cukiernia czy restauracja. W zależności od zapotrzebowania, czyli średniej ilości ciasta wyrabianego podczas typowego dnia pracy, dobierane są odpowiednie typy miesiarek. Prawidłowy wybór to gwarancja produkcji ciasta najwyższej jakości. Miesiarki znacząco ułatwiają pracę piekarni czy lokali gastronomicznych, dlatego wybór optymalnego modelu jest istotny dla zachowania prawidłowości całego procesu produkcji ciasta.

Funkcjonalność i efektywność

Zakup miesiarek do ciasta to jedna z niezbędnych inwestycji, jakie należy podjąć, jeśli ma się zamiar rozpocząć produkcję ciast – na większą i mniejszą skalę. Miesiarki są konieczne w dużych piekarniach, jak i w niewielkich cukierniach, czy punktach gastronomicznych, oferujących różnego rodzaju produkty z ciasta.

W ofercie producentów maszyn piekarniczych znajdziemy różne typy i modele miesiarek. Jeden z liderów rynku, firma Ibis, proponuje nowoczesne miesiarki spiralne oraz miesiarki kątowe i miesiarki z narzędziami wymiennymi.

Miesiarki spiralne są najbardziej uniwersalne i sprawdzają się świetnie przy produkcji ciasta na mniejszą lub średnią skalę. 

W przypadku produkcji ciast “specjalistycznych” i wymagających pod względem techniki wyrobu, proponowane są miesiarki kątowe. 

Miesiarki z narzędziami wymiennymi znajdują zastosowanie w większych piekarniach i innych zakładach, produkujących ciasta na skalę przemysłową.

Wszystkie typy miesiarek, produkowanych zgodnie z obowiązującymi normami CE i z zachowaniem rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa pracy, oferowane są w przez markę IBIS.

Specjalistyczne miesiarki spiralne 

Wyrób ciasta, ugniatanie, ucieranie, mieszanie – nowoczesne miesiarki spiralne doskonale radzą sobie ze wszystkimi czynnościami, niezbędnymi do wyrobu ciast, dlatego trudno dziś znaleźć piekarnię, cukiernię czy pizzerię, która tego rodzaju maszyn nie posiada.

W miesiarkach można przygotować wszystkie rodzaje ciast – może to być m.in. ciasto pszenne, żytnie, mieszane i wiele innych. Miesiarki spiralne są nie tylko wydajne, precyzyjne i niezawodne (wyrabiają ciasto w sposób równomierny), ale również ciche, dzięki czemu ich praca jest nie tylko efektywna, ale również komfortowa dla otoczenia.

W katalogu miesiarek marki IBIS znajdziemy różne modele miesiarek spiralnych – są to miesiarki z dzieżą stałą i z dzieżą wyjezdną. 

Miesiarki z dzieżą stałą oferowane są w dwóch wersjach: 45–80 l oraz 120–250 l. Miesiarki te posiadają skrzynkę elektryczną ze stali nierdzewnej. Zapewniają równomierne mieszanie ciasta, nawet jeśli jest go niewiele i ilość ta nie przekracza 5% objętości miesiarki. Miesiarka pracuje w trybie cichym, dzięki zastosowaniu przekładni typu pasowego. 

Modele miesiarek spiralnych z dzieżą wyjezdną standardowo wykonane są ze stali lakierowanej. IBIS na życzenie klienta oferuje również modele ze stali nierdzewnej. Tego typu miesiarki także charakteryzują się cichą i efektywną pracą, niezależnie od ilości wyrabianego ciasta.

Jak utrzymać porządek w szkolnej szatni?

0
Jak utrzymać porządek w szkolnej szatni?

Szkolna szatnia to miejsce, gdzie porządek jest szczególnie pożądany. By go osiągnąć, niezbędne jest nie tylko edukowanie młodzieży, ale również stworzenie jej stosownych warunków, a co za tym idzie wyposażenie szatni w odpowiednie sprzęty.

Regulamin w szatni

Odpowiednio napisany i zrozumiały dla młodzieży, przystępny regulamin szatni to podstawowy element zachowania w niej porządku. Młodzież musi wiedzieć jakie dokładnie panują w niej zasady, by móc je respektować. Regulamin szatni powinien być więc zwięzły i przystępny. Również przestrzeń szatni powinna jak najbardziej pomagać młodzieży w utrzymaniu w niej porządku. Jeśli istnieje taka możliwość, część szafek powinna być zlokalizowana poza szatnią przeznaczoną do zmiany obuwia i pozostawiania ubrań. Meble do szatni szkolnej warto dobierać z naciskiem na ich maksymalną trwałość. Tę zapewni dobór odpowiednich materiałów, duża nośność półek, i praktyczne przegrody.

Szafki skrytkowe na korytarzu

Chcąc zminimalizować ryzyko kradzieży oraz uporządkować przestrzeń, warto na korytarzach szkoły wyodrębnić miejsca na szafki skrytkowe. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w budynkach starych, gdzie korytarze są szerokie i przestronne. Najlepsze szafki skrytkowe to te wykonane z trwałych materiałów z kolorowymi frontami i praktycznym układem komór w środku. Takie szafki mogą być przystosowane do różnego wzrostu dzieci i młodzieży, mogą posiadać wysuwane ławki oraz dowolnie wybrany kolor i projekt wnętrza. Może się w nich znajdować kilka półek oraz wieszak na ubrania. W zależności od potrzeb, można zaplanować specjalne przegrody na książki i materiały szkolne, które będą pozostawać w szafce przez cały rok szkolny. W przypadku niewielkiej powierzchni na korytarzu, warto zastanowić się nad możliwością zamówienia szafek wysokich na ponad 1,5 metra, w których górną część przeznacza się dla młodzieży zaś dolną dla mniejszych dzieci. W ten sposób na szerokości kilku metrów można zmieścić kilkanaście szafek.

Dobór sprawdzonego dostawcy

Najważniejszą cechą dobrze dobranych szafek dla młodzieży jest ich trwałość. Zawiasy w drzwiach będą musiały wytrzymać codzienną, intensywną eksploatację, a nierzadko również silne uderzenia czy ciężar. Dlatego najlepiej, jeśli meble tego typu będą wykonane z metalu malowanego proszkowo. To minimalizuje ryzyko powstawania odprysków i brzydkich otarć. Dobrze jeśli konstrukcja szafek jest wzmocniona, a całość posiada stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Najlepsi producenci jak PROMAG oferują nie tylko szafki, ale i profesjonalne doradztwo, które często pomaga wykorzystać przestrzeń bez zbędnych i kosztownych remontów. Przegląd realizacji takich producentów bywa także inspiracją dla szkół. Wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie bezpieczeństwa nie musi spoczywać wyłącznie na barkach dyrekcji, specjaliści postarają się, by projekt i jego wykonanie odpowiadały najwyższym normom, a szafki spodobały się młodzieży.

Ogrodzenia ażurowe – wszystko co warto wiedzieć

0
Ogrodzenia ażurowe

Ogrodzenia ażurowe to specjalny rodzaj ogrodzeń, instalowanych w wyjątkowo łatwy i stosunkowo szybki sposób. Tego typu ogrodzenia stosuje się w najróżniejszych miejscach i przy okazji różnych wydarzeń. Znajdują zastosowanie zarówno jako standardowy typ ogrodzenia, stawiany dookoła działki mieszkalnej, jak również jako zabezpieczenie stawiane jedynie tymczasowo, na krótki okres czasu. W takim wypadku, ogrodzenia ażurowe są wykorzystywane podczas wydarzeń masowych – festiwali, wydarzeń sportowych czy innego typu wydarzeń plenerowych – w czasie których konieczne jest wydzielenie określonego terenu od jego otoczenia, a także podczas prac budowlanych, drogowych i remontowych.

Ogrodzenia ażurowe – najważniejsze cechy

Ogrodzenia ażurowe są wykonane z wyjątkowo cienkiego drutu, przeplatanego w sposób tworzący duże prostokątne kształty. Ogrodzenie jest nawinięte na słupki, które wyznaczają zarazem granicę terenu, który chcemy ogrodzić. Ważną cechą ogrodzeń ażurowych jest ich przezroczystość – z dużej odległości tego typu ogrodzenia bywają nawet niewidoczne. Zarazem, są to ogrodzenia o stosunkowo wysokiej wytrzymałości – zostały wykonane z drutów metalowych, najczęściej aluminiowych lub stalowych, ocynkowanych. Dzięki temu, ogrodzenie jest wytrzymałe i w dużym stopniu odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, urazów mechanicznych oraz obciążeń. Słupy podtrzymujące drucianą siatkę są osadzane na specjalnych betonowych podstawach, które gwarantują stabilność całej konstrukcji oraz jej wytrzymałość na podmuchy wiatru.

Zastosowanie ogrodzenia ażurowego

Ogrodzenia ażurowe stosowane są w najróżniejszych okazjach i miejscach. Często wykorzystywane są przez firmy budowlane, które za ich pomocą wydzielają dany teren z otaczającej go tkanki miejskiej. Znajdują zastosowanie zarówno podczas prac prowadzonych na terenach zabudowanych, na terenach wolnych, w obrębie ulic, a także we wnętrzach dużych obiektów budowlanych (na przykład galerii handlowych). Ponadto, ogrodzenia stosowane są podczas najróżniejszego typu wydarzeń masowych, których uczestnikom należy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo.

Zdecydowaną zaletą ogrodzeń ażurowych, przemawiającą za ich popularnością, jest możliwość ich szybkiej i bezproblemowej instalacji. Montaż ogrodzenia polega przede wszystkim na umieszczeniu w podłożu słupków, na które naciągnięta jest siatka z drutu.

Poszczególne segmenty ogrodzenia są przy tym bardzo lekkie. Znacząco ułatwia to zarówno transport ogrodzenia, jak i jego montaż, a także – w przypadku pojawienia się wyjątkowych okoliczności –pozwala na zmianę ustawienia ogrodzenia bez użycia dodatkowych urządzeń. Wystarczy – własnymi siłami – przenieść lub przesunąć wybrany fragment ogrodzenia w inne, wybrane przez nas miejsce. Słupy podtrzymujące konstrukcję pozwalają również na tworzenie „furtek” w ogrodzeniu, przez które można wpuszczać lub wypuszczać wybrane osoby.

Gdzie zamówić ogrodzenie ażurowe?

Wśród dostępnych w naszym kraju dostawców ogrodzeń ażurowych, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Easyfence.pl. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dla firm budowlanych, remontowych oraz innych, w którego ofercie znajdziemy między innymi różnego typu barierki, ogrodzenia, bramy i furtki, w tym także przeznaczone do stosowania jako zabezpieczenie prac budowlanych na drogach. Wśród nich znajdują się również ogrodzenia ażurowe, dostępne w kilku modelach różniących się kształtem i wielkością poszczególnych segmentów.

Internet a poszukiwanie pracy

0
Internet a poszukiwanie pracy

Znalezienie pracy, która zapewni środki do życia i będzie satysfakcjonująca, nie jest łatwe. Niemniej jednak warto szukać sposobów, by proces ten zakończył się sukcesem. Jeżeli będziemy wiedzieć, jak wykorzystać narzędzia ułatwiające zdobycie zatrudnienia, proces ten będzie krótszy i efektywny.

Najpopularniejszą metodą poszukiwania pracy jest przeglądanie ofert zamieszczanych w Internecie. Wiele wyszukiwarek oferuje możliwość otrzymywania aktualnych ofert za pośrednictwem automatycznych powiadomień. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwalniające nas z czynnego przeglądania wielu serwisów. W większości przypadków wystarczy podać adres e-mail i odświeżać stronę skrzynki pocztowej. To bardzo pomocny sposób dostępny w największych portalach dedykowanych pracy. Oferty pracy w Poznaniu zawsze możesz przeglądać w serwisie „aplikuj.pl”. Powiadomienia odgrywają istotną rolę w sytuacjach, gdy liczy się czas i o angażu decyduje na przykład kolejność zgłoszeń. Subskrypcja znacznie skraca proces aplikacji i pozwala skupić się na innych metodach pozyskiwania zatrudnienia.

Można bardzo dokładnie sprecyzować rodzaj powiadomień, które mają trafiać do nas za pomocą poczty elektronicznej. Dzięki temu budząc się rano i pijąc kawę można przeglądać oferty z dnia poprzedniego oraz te pojawiąjące się na bieżąco. Niektóre portale posiadają w swojej ofercie newslettery dotyczące sytuacji na rynku pracy. Dzięki nim dowiemy się, co się dzieje w branży, poznamy trendy i statystyki a także informacje o pracodawcach.

Wykorzystanie przeglądarek

Korzystając z globalnej sieci, nie sposób sobie wyobrazić poszukiwań pracy bez użycia wyszukiwarki internetowej. Google, jako wiodący podmiot, pozwala na szczegółowe szukanie ofert pracy, zwłaszcza w przypadku mniej popularnych zawodów lub stanowisk dotyczących wąskich specjalizacji. Jeżeli jesteś zainteresowany rynkiem pracy dla inżynierów – to możesz przeczytać artykuł pt. „Rynek pracy dla inżyniera – jakie są perspektywy?”. Zasoby internetowe są nieocenione w zakresie zdobywania informacji na temat przedsiębiorstw, którymi jesteśmy zainteresowani. Wiedza ta pozwala dokonać analizy firm i wymogów dotyczących pracowników. Portale pracy zawierają liczne wskazów i porady na temat konstruowania dokumentów aplikacyjnych takich jak CV i list motywacyjny. Część z nich oferuje kreatory online i gotowe wzory.

Sieci społecznościowe

Facebook i Twitter kojarzą się bardziej z rozrywką, utrzymywaniem kontaktów z przyjaciółmi, publikowaniem zdjęć i aktualności z naszego życia prywatnego. Jednak jest to coraz bardziej znaczące miejsce, w którym pracodawcy publikują swoje ogłoszenia. Portale społecznościowe dają możliwość zapisywania się do grup skupionych wokół tematyki pracy oraz prezentowania swojego profilu w celach zawodowych. Wielu rekruterów i headhunterów korzysta z możliwości wyszukiwania odpowiednich kandydatów właśnie przy pomocy mediów społecznościowych.  Pozwala im to znaleźć właściwych ludzi bez publicznego ogłaszania informacji o rekrutacji (dotyczy to sieci LinkedIn). Sieci społecznościowe są więc doskonałymi platformami do autoprezentacji i poszukiwania pracy, jednak aby zostały wykorzystane zgodnie z tym założeniem, musimy robić to umiejętnie oraz rozsądnie.

To tylko niektóre z podstawowych zagadnień związanych z szukaniem zatrudnienia przez Internet. Na przykład w polecanym artykule znajdziesz więcej przydatnych informacji na ten temat. Poza tym, szukanie pracy, aby było skuteczne, musi być realizowane także poza siecią. W porównaniu z Internetem, prasa drukowana ma tę zaletę, że nie szuka się tutaj słów kluczowych, trzeba dokładnie przeglądać wszystkie oferty. W rezultacie możemy trafić na ofertę pracy nieopublikowaną nigdzie indziej, która będzie na tyle atrakcyjna, że zdecydujemy się na nią aplikować. Ogłoszenia w czasopismach są mniej popularne, a to sprawia, że kandydatów na proponowane stanowisko jest mniej i sukces jest bliższy.

Malowanie proszkowe

0
Malowanie proszkowe

Malowanie bądź lakierowanie proszkowe to ostatni etap wieńczący proces obróbki metalu. Dzięki takiemu zabiegowi, pokrywane w ten sposób elementy urządzeń czy też felgi samochodowe zyskują dodatkową ochronę przed korozją oraz negatywnym wpływem czynników atmosferycznych lub środków chemicznych.

Malowanie proszkowe to bardzo istotny proces, stanowiący zakończenie procesu obróbki metalu. Dzięki takiemu zabiegowi elementy stalowe, aluminiowe lub ocynkowane, będące częściami większych urządzeń lub konstrukcji, zyskują lepszą jakość powierzchni, a także większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Jedną z firm specjalizujących się w tego typu pracach jest przedsiębiorstwo Valor, znajdujące się w miejscowości Przytkowice w województwie małopolskim.

Solidna powłoka

Malowanie proszkowe polega na naniesieniu na powierzchnię naładowanych cząsteczek farby, a następnie podgrzaniu całego elementu. W wyniku działania temperatury, utrzymująca się na powierzchni za pomocą sił elektrostatycznych farba ulega stopieniu i polimeryzacji, tworząc twardą i trwałą powłokę. Warstwa farby jest dość cienka (oscyluje wokół grubości 70 mikrometrów), jednak wystarcza to, aby pokryła wszelkie niedoskonałości powłoki elementu powstałe w wyniku obróbki mechanicznej, oraz zabezpieczyła metalowy element przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i czynników chemicznych. Firma Valor, specjalizująca się w procesach obróbki metali, wykonuje malowanie proszkowe na maksymalnych wymiarach powierzchni wynoszących 1,3 x 1,3 x 2 m, wykorzystując do tego celu aplikację elektrostatyczną firmy ITW Gema. Do głównych rodzajów metali pokrywanych tą techniką należy stal, aluminium oraz ocynk. Firma Valor oferuje swoim klientom malowanie elementów metalowych w pełnej palecie kolorów RAL, a także wykonywanie zleceń za pomocą specjalnych farb antycznych, fasadowych oraz metalizowanych.

Specjaliści od obróbki metali

Poza wykonywaniem prac związanych z malowaniem proszkowym metali firma Valor specjalizuje się w szeroko rozumianej obróbce metali. Swoim klientom przedsiębiorstwo oferuje usługi z zakresu cięcia laserem (w tym stali, żeliwa, ocynku, aluminium, miedzi oraz rur i profili), gięcia blach, frezowania CNC oraz toczenia CNC. Firma legitymuje się już kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie obróbki metali, działając na rynku od 2007 roku. Valor wykonuje kompleksowe realizacje wymagające obróbki cięcia laserowego, cięcia wodą, gięcia, wiercenia, toczenia, szlifowania oraz malowania. Wszystkie te realizacje wspomagane są za pomocą oprogramowania komputerowego, dzięki czemu firma jest w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane i wymagające precyzji realizacje.

Optymalizacja strony dla osób niepełnosprawnych. O czym pamiętać?

0
Optymalizacja strony dla osób niepełnosprawnych. O czym pamiętać?

Według najnowszego Raportu Dostępności około 60% serwisów wybranych podmiotów, które realizują zadania publiczne są dostępne do użytku zgodnie ze standardem WCAG 2.0. Czym jest standard WCAG i o czym należy pamiętać, tworząc stronę internetową mając na uwadze jej dostępność dla osób niepełnosprawnych?

Czym jest standard WCAG?

WCAG (ang. Web Content Accessabiloty Guidelines), czyli wytyczne dotyczące dostępności stron internetowych są zbiorem rekomendacji sposobu tworzenia stron www tak, by zapewnić jak najwyższą czytelność osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Pierwsza wersja WCAG została opublikowana w 1999 roku przez organizację W3C, a z racji szybkiego postępu technologicznego standard ten należało uaktualnić i uwzględnić wszelkie zmiany w świecie IT. Najnowsza wersja WCAG 2.1 została opublikowana 5 czerwca 2018 roku, a strona internetowa tworzona według wytycznych powinna być solidna, zrozumiała, funkcjonalna i postrzegalna, czyli pokazana w zrozumiały dla użytkownika sposób.

Jak dostosować stronę dla osób niepełnosprawnych?

Mówiąc o niepełnosprawności trzeba pamiętać, że jest to bardzo szerokie pojęcie, na które może składać się na szereg różnych dysfunkcji, dlatego należy wziąć pod uwagę ogromną ilość czynników, a następnie umiejętnie je wdrożyć. Czas na kilka wskazówek od Software House Smartbees, które pomogą ci przystosować stronę dla niepełnosprawnych. Osoby mające wadę wzroku docenią fakt istnienia na stronie alt tagów, dzięki któremu czytnik ekranu odczyta na głos dany znacznik. Tagi alt są jedynym sposobem, by osoba z wadą wzroku mogła dowiedzieć się, co znajduje się na danym obrazie.

Kluczowym elementem na stronie jest również możliwość regulacji wielkości czcionki w witrynie. Umownie przyjęło się, że symbolem dostosowywania czcionki do własnych potrzeb jest ikona z trzema literami „A”, więc ulokuj ją w widocznym miejscu, by odnalezienie jej nie stanowiło użytkownikom trudności. Zwróć uwagę na kontrast na stronie www, który wpływa na jej czytelność, unikaj jaskrawych kolorów, a najlepiej będzie, gdy zastosujesz połączenie czarnego tekstu na białym tle, który będzie czytelny dla większości odbiorców. Tworzysz dużo materiału video na stronę? Nie zapomnij o lektorze w języku migowym, napisach czy transkrypcjach do filmów, by film mogły oglądać osoby niesłyszące. Kolejnym ważnym aspektem jest skonstruowanie strony tak, by możliwa była obsługa strony jednym klawiszem w swobodny sposób, a działanie witryny powinno być płynne niezależnie od przeglądarki i rozdzielczości ekranu.

Czy każda strona musi być zoptymalizowana pod kątem osób niepełnosprawnych?

Według prawa wszystkie urzędy administracji publicznej, jednostki dysponujące finansami publicznymi oraz podmioty realizujące zadania publiczne muszą mieć prowadzić strony dostosowane do WCAG. Z punktu widzenia biznesowego przedsiębiorcy, chcąc zdobywać nowych klientów również powinni o to zadbać, by ich działalność mogła się rozwijać. Warto też wspomnieć o tym, że strona uwzględniająca opisywane standardy to dla firmy niekwestionowana zaleta, dlatego rozważ taką ewentualność przy tworzeniu własnej witryny.

Kredyt gotówkowy przez Internet

0
Kredyt gotówkowy przez Internet

Coraz więcej osób decyduje się wziąć kredyt gotówkowy przez Internet. Jak bowiem wiadomo, pożyczki gotówkowe są w obecnych czasach dostępne przez różne platformy. Oczywiście najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kredytowej różnych banków. Praktycznie każdego dnia przygotowują one nowe opcje, pragnąc zachęcić nowych klientów do korzystania ze świadczonych usług. To jednak wiąże się z różnego rodzaju opłatami dodatkowymi, wysokimi odsetkami, a często też z ciężkimi do pokrycia ratami miesięcznymi.

Dlatego też takie rozwiązania jak kredyty gotówkowe online na get-money.pl stają się coraz to bardziej popularne. Choć wiele osób wciąż nie do końca wierzy w to, że istnieje możliwość wzięcia kredytu przez Internet, w rzeczywistości jest to jak najbardziej wykonalne. Co więcej, kredyt gotówkowy przez Internet często ma znacznie więcej zalet niż to co oferują pożyczki gotówkowe ze zwykłego banku.

Do jednych z najbardziej oczywistych należy wymienić to, że kredyty brane przez Internet charakteryzują się bardzo niewielką ilością formalności, które są konieczne do ich sfinalizowania. Zwłaszcza jeżeli porówna się to z wieloma wnioskami, dokumentami i zaświadczeniami, które należy pokazać w banku podczas brania pożyczki gotówkowej. Sprawia to, że kredyt gotówkowy przez Internet jest załatwiany znacznie szybciej. Wiele jednak zależy od tego gdzie taki kredyt się bierze, ponieważ poszczególne warunki jego udzielania mogą być różne w zależności od placówki, która działa jako kredytodawca.

Na stronie get-money.pl każdy ma dostęp do szerokiej gamy narzędzi, które ułatwiają znalezienie takiej oferty kredytowej, która spełnia wszystkie wymagania. Między innymi są to porównywarki kredytów, gdzie w sposób łatwy i szybki można zapoznać się z warunkami udzielania kredytu w różnych miejscach. Jeżeli zatem ktoś planuje zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, kredyty gotówkowe online są z całą pewnością opcją, którą warto rozważyć. To sposób na to aby szybko uzyskać pieniądze, których się potrzebuje!

Jak znaleźć dobrą pracę? Sprawdź, co możesz zrobić

0
Jak znaleźć dobrą pracę

Co kryje się pod pojęciem „idealna praca”? Zapewne wielu odpowie, że to zajęcie, które się lubi, które dodaje energii, motywuje do działania i przynosi satysfakcję. W dodatku jest dobrze płatne. I taka właśnie praca jest celem jej poszukujących. Nie jest jednak tajemnicą, że znalezienie wymarzonego zatrudnienia nie jest proste, zwłaszcza w obliczu dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy, niedoprecyzowanych oczekiwań pracodawców czy gąszczu ofert przez nich zamieszczanych. Nie znaczy to jednak, że znalezienie idealnej pracy jest niemożliwe. Warto jednak usystematyzować jej poszukiwania.

Dobrze, jeśli pierwszym krokiem będzie rozpoznanie własnych zainteresowań, umiejętności, kompetencji, co będzie stanowiło podstawę planowania udanej kariery. Nie jest tajemnicą, że osoby pracujące na stanowiskach ściśle powiązanych z ich pasjami są zazwyczaj bardziej zadowolone ze swojej pracy. Świadomość tego, co lubisz robić i w czym jesteś dobry/dobra jest bardzo ważna i z pewnością pomoże Ci w znalezieniu wymarzonej pracy. Nie zapominaj jednak o ciągłym doskonaleniu się i zdobywaniu dodatkowej wiedzy, ponieważ zaowocuje to umocnieniem Twojej pozycji wśród innych kandydatów. Dość istotne jest także zainteresowanie się obecną sytuacją na rynku pracy, co pomoże jeszcze bardziej w zaplanowaniu swoich działań. Przykładowo, na tej stronie dobrze została opisana ta sytuacja w Tychach.

Rola mediów społecznościowych w poszukiwaniu pracy

Coraz więcej firm, oprócz standardowych dokumentów aplikacyjnych, analizuje profile kandydatów na pracowników poprzez Internet, np. na różnych platformach społecznościowych. Osoby rekrutujące często sprawdzają pracowników pod kątem postawy i zainteresowań i na tej podstawie analizują, czy kandydat pasuje do profilu firmy. Zamieszczając zatem treści na swojej „tablicy” warto pamiętać, że taka autoprezentacja w serwisach społecznościowych może pomóc w przyciągnięciu uwagi pracodawcy i upewnieniu go, że jest się najlepszym kandydatem na pracownika. Świadome i rozsądne wykorzystanie serwisów społecznościowych może okazać się doskonałym narzędziem w budowaniu wizerunku.

Tworzenie profesjonalnego Curriculum Vitae

CV jest głównym dokumentem podczas składania podania o pracę. Dobrze skonstruowane z pewnością będzie stanowiło przepustkę do rozmowy kwalifikacyjnej. Badania pokazują, że osoby przeglądające CV potrzebują średnio 6 sekund na decyzję, czy kandydat nadaje się do pracy na dane stanowisko. Dlatego należy zadbać o to, aby CV wyróżniało się wśród innych tego typu aplikacji, gdyż właśnie ten dokument decyduje w dużej mierze o przejściu do dalszego etapu rekrutacji. Curriculum Vitae powinno podkreślać własne kwalifikacje, osiągnięcia i poprzednie doświadczenia zawodowe w zwięzły sposób. Należy uwzględnić w nim także posiadanie umiejętności, skończone kursy, otrzymane nagrody i otrzymane referencje, jeśli się takowe posiada. Dzięki darmowym szablonom i kreatorom CV, które są dostępne na przykład tutaj, można wygenerować CV, które znacząco zwiększy szansę podczas procesu rekrutacji.

Rozmowa kwalifikacyjna

Dla wielu osób, szczególnie tych, które znajdują się dopiero na początku kariery zawodowej, perspektywa rozmowy kwalifikacyjnej może być stresująca. Dlatego warto się do niej przygotować, zapoznać się z dostępnymi na przykład w Internecie poradami z nią związanymi, co z pewnością pomoże zniwelować stres. Przed przystąpieniem do rozmowy kwalifikacyjnej dokładnie powinno się zbadać działalność i cele firmy, produkty i usługi, które oferuje, rynek docelowy i konkurencję. Ten rodzaj wiedzy może pomóc w sformułowaniu silnych odpowiedzi na pytania, jakie się pojawią. Trzeba wiedzieć, że pierwsze wrażenie ma duże znaczenie. Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba ubrać się elegancko, w trakcie utrzymywać kontakt wzrokowy, a także zachować spokój i opanowanie. Dobrze jest na bieżąco monitorować sytuację na rynku pracy i móc się pochwalić tą wiedzą. Nawet jeżeli przybycie na rozmowę kwalifikacyjną nie spowoduje otrzymania angażu do pracy w firmie, to z pewnością zaowocuje cennym doświadczeniem i większą pewnością siebie na przyszłość.

ZOBACZ TEŻ