sobota, grudzień 3, 2022

Pojemniki przemysłowe z przegródkami – prosta segregacja i magazynowanie

0
Pojemniki przemysłowe z przegródkami – prosta segregacja i magazynowanie

Przechowywanie w przemyśle odbywa się z wykorzystaniem różnych typów pojemników. Zaliczane są do nich również pojemniki plastikowe z przegródkami, które przeznaczone są do magazynowania mniejszych przedmiotów.

Jak szybko pozbyć się samochodu? Skup aut Koszalin!

0
Skup aut Koszalin

Czy nadszedł w końcu czas rozstania z Twoim dotychczasowym pojazdem? Pora na coś nowszego? Ale…przeraża Cię proces kupna – sprzedaży? Nie wiesz, jak do tego się zabrać? Tyle pytań, a odpowiedź jest tylko jedna: skup aut Koszalin. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą reklamującą się jako skup aut Północ, której skup aut Koszalin jest jedną ze składowych.

Jakie auto posiadasz?

Skup aut Koszalin interesuje się tylko pojazdami wyprodukowanymi po 2000 roku. Typ nadwozia nie jest istotny: może to być samochód osobowy, terenowy lub dostawczy. Ważne jest, aby był technicznie sprawny. Dopuszczalne są drobne usterki, których naprawa nie jest zbyt czasochłonna i kosztowna. Ile możesz otrzymać za swoje auto? Od 500 do nawet 100 tys. złotych, zależnie od marki, modelu, rocznika i ogólnego stanu technicznego oraz wizualnego. Wstępna wycena zostaje dokonana na podstawie wypełnionego przez Ciebie formularza lub rozmowy telefonicznej. Aby zaoszczędzić czasu sobie i pracownikom skupu aut Koszalin, nie próbuj zatajać znanych Ci defektów w samochodzie – wszystko i tak zostanie zweryfikowane podczas spotkania, kiedy to otrzymasz końcową wycenę.

Jak wygląda proces kupna – sprzedaży?

Pozwól, że wyjaśnię Ci krok po kroku, jak działa skup aut Koszalin:

 • Pierwszy ruch należy do Ciebie. Wypełnij wspomniany już formularz lub zadzwoń do skupu aut Koszalin. Jeżeli przystaniesz na zaproponowaną Ci wycenę, dojdzie do spotkania. Możesz umówić się w miejscu swojego zamieszkania bądź gdziekolwiek indziej – pracownik skupu aut Koszalin dostosuje się do Ciebie. Wszystko to w trosce o Twoją wygodę.
 • Na spotkaniu dochodzi do korekty wyceny – niekoniecznie będzie ona działała na Twoją niekorzyść! Wszystko dogadane? Pora więc na podpisanie umowy.
 • Cała transakcja jest w pełni legalna. Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach.
 • Od razu otrzymujesz zapłatę za swój samochód – w formie gotówkowej lub przelewem. To Ty wybierasz, która forma bardziej Ci odpowiada.
 • Pamiętaj, aby fakt sprzedaży auta przekazać do odpowiedniego wydziału komunikacji oraz do firmy ubezpieczeniowej, z której pochodziła polisa OC.
 • I…po kłopocie!

To, czym wyróżnia się skup aut Koszalin, jest fakt, że nie musisz w żaden sposób przygotowywać pojazdu do sprzedaży: omija Cię żmudne czyszczenie, odkurzanie i mycie. Nawet, jeżeli samochód będzie brudny, to w żaden sposób nie będzie to wpływać na wycenę. Dla Ciebie to wygoda i oszczędność czasu.

Zakres działania skupu aut Koszalin

Ten konkretnie wydział koncentruje swoje usługi w Koszalinie i jego niedalekich okolicach. Skup aut Północ działa jednak w wielu miastach północnej Polski: w Wejherowie, Lęborku, Słupsku, Kołobrzegu, Elblągu, Rumi, Kościerzynie, Bytowie, Grudziądzu. Nie ma wymienionej Twojej miejscowości? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadzwonić i dowiedzieć się, czy przedstawiciel skupu aut Północ pofatyguje się do Ciebie. Elastyczność i indywidualne podejście do każdego klienta – właśnie to wyróżnia skup aut Koszalin i jego pochodne.

Umów się już dziś!

Żadne inne miejsce nie zaoferuje Ci tak szybkiej sprzedaży jak skup aut Koszalin. Żadne inne miejsce nie zaoferuje także tak korzystnej dla Ciebie wyceny. Już niemal 900 osób zaufało temu skupowi – zaufaj i Ty. Z całą pewnością się nie zawiedziesz. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://skup-aut-polnoc.pl/, gdzie znajdziesz wszelkie niezbędne dane kontaktowe.

ETF a tracking difference – jak dobrać odpowiednio fundusz?

0
ETF a tracking difference

Jedną z największych zalet wynikających z korzystania z funduszy ETF jest ich względna przewidywalność, co do benchmarku, czyli oczekiwanej stopy zwrotu. Nie każdy fundusz jednak w równie precyzyjny sposób jest w stanie naśladować instrument bazowy, co w specjalistycznej nomenklaturze nazywane jest tracking difference.

OG Kush – kolekcjonerskie nasiona konopi

0
kolekcjonerskie nasiona konopi

Wiele odmian konopi doczekało się olbrzymiej sławy, stając się marką rozpoznawalną na całym świecie. Chętnie konsumowane są wyroby konopne wytwarzane w oparciu o nie – na przykład susz medyczny, kosmetyki lub produkty spożywcze. Kolekcjonerzy chętnie sięgają natomiast po ziarenka, które reprezentują ich ulubione warianty i gatunki. Wiele osób uważa ziarenka za świetny gadżet kolekcjonerski, który świadczy o doświadczeniu konopnym kolekcjonera oraz jego szczerej pasji. Poniżej przyglądamy się odmianie OG Kush, która wśród wielu odbiorców wywołuje szybsze tętno oraz przyspieszony oddech. Podpowiadamy jaką wartość kolekcjonerską mają ziarenka OG Kush, skąd pochodzą oraz dlaczego warto poświęcić im osobną gablotkę w swojej kolekcji. 

OG Kush i jego wartość w Twojej kolekcji 

Prawdopodobnie wszyscy użytkownicy wyrobów konopnych słyszeli o odmianie OG Kush. Wśród wielu osób uchodzi za najlepszą spośród wszystkich wyprodukowanych do tej pory. Najlepszym świadectwem jej jakości jest fakt, że OG Kush jest dostępny w ofercie wszystkich globalnych banków nasion. Również polskie sklepy specjalistyczne oferują ziarna tej odmiany, przeznaczone do tworzenia mniej i bardziej zróżnicowanych kolekcji konopnych. 

OG Kush jest najchętniej wybierany w formie automatyzowanej, nazywanej też auto-flowering. Jest to specjalna kategoria ziarenek kolekcjonerskich, wyhodowanych zgodnie ze specjalistycznym programem genetycznym. W jego wyniku, w genach nasion został ulokowany specjalny program rozwojowy, odpowiedzialny za zmianę cyklu rozwojowego z rośnięcia na kwitnienie. 

Kolejnym ważnym kryterium podziału dostępnych ziarenek OG Kush jest tożsamość płciowa. Zdecydowanie chętniej wybierane są ziarenka żeńskie, o całkowicie jednorodnym genotypie. Ziarenka męskie są wybierane jedynie przez odbiorców przemysłowych – firmy growerskie, zajmujące się produkcją marihuany medycznej. 

OG Kush – marka sama w sobie 

OG Kush – jak sama nazwa wskazuje – posiada swoje korzenie na osławionym paśmie górskim Azji Środkowej, czyli Hindukuszu. To stamtąd pochodzą aromatyczne intensywne odmiany, które szybko podbiły Świat Zachodni, a za nim cały glob. OG Kush zachował zarówno specyfikę fenotypową odmian pochodzących z tego regionu, jak i wyjątkowe nuty smakowe (będące ich cechą charakterystyczną). 

OG Kush jest często łączony w ramach kolekcji z innymi ziarenkami reprezentującymi ten sam region geograficzny. Wielu nabywców OG Kush sięga także po odmiany Afghan Kush, Green Kush, Purple Kush, Amnesia Kush czy Banana Kush, tworząc w ten sposób osobne sekcje w swojej kolekcji, poświęcone konkretnym liniom odmian. 

Na koniec warto podkreślić, że OG Kush należy do grupy odmian hybrydowych, łączących w sobie wyjątkowe działanie sativa oraz indica, o zdecydowanej dominacji genów indica (w porcji 25-75). Ponadto OG Kush odznacza się wysokim poziomem THC, osiągającym w niektórych przypadkach nawet 20 %.

Naucz się języka włoskiego nie wychodząc z domu

0
Naucz się języka włoskiego nie wychodząc z domu

Znasz wszystkie hity z San Remo, uwielbiasz włoską architekturę, na śniadanie jesz ziemniaczane gnocchi z sosem serowym, a na obiad pizzę, na Twojej półce zaś widnieją wszystkie przewodniki po Włoszech, jakie tylko zostały opublikowane na rynku? Jeśli tak to znak, że musisz nauczyć się języka włoskiego. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu.

Sposoby na naukę języka włoskiego z domu

Istnieje wiele sposobów, aby przyswoić język włoski. Niekoniecznie trzeba zdobyć stypendium na Uniwersytecie Bolońskim czy uczyć się włoskich wyrazów od szkoły podstawowej, aby zacząć swobodnie porozumiewać się w tym języku. Na początku najlepiej jest zbudować bazę słownictwa. Pomocne są w tym różne aplikacje językowe, wśród których wymienić można Busuu, Quizlet, Babbel czy Mondly. Warto także sprawdzić youtube, gdzie nie brakuje kreskówek dla dzieci. To właśnie animacje są świetnym sposobem na to, aby przyswajać proste frazy i uczyć się rozumienia języka z kontekstu. Przyda się również podręcznik, który pomoże zrozumieć kwestie gramatyczne. W księgarniach językowych znajduje się wiele książek, które uczą włoskiego od postaw, przejrzyście tłumacząc jego zasady i reguły. Wszystkie te sposoby są dobre i skuteczne, wśród nich najlepszą metodą jest jednak kurs języka włoskiego online.

Nauka języka włoskiego online

Nauka włoskiego online to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do szkoły językowej, a zarazem zależy im na pomocy profesjonalnego lektora. Nic nie zastąpi nauczyciela, który tłumaczy zawiłe kwestie językowe, zachęca do konwersacji i poprawia błędy w wymowie. Kurs włoskiego online (taki jak https://akcent-edu.pl/jezyk-wloski-k-49.html) pozwala uczyć się z własnego domu, a jednocześnie pozwala korzystać z wszystkich zalet szkolenia pod okiem profesjonalisty. To od kursanta zależy, czy zdecyduje się na zajęcia indywidualne, czy w grupie. Co ciekawe, lektorzy stosują różne wirtualne narzędzia w trakcie lekcji, takie jak quizy i video, które uatrakcyjniają lekcje i angażują różne zmysły. Nauka włoskiego online podtrzymuje również motywację, którą łatwo zgubić ucząc się języka na własną rękę. Poza tym lektor uczula na różnice kulturowe, wplata ciekawostki na temat Włoch i podpowiada jakie gesty stosować, a jakich unikać będąc w tym pięknym kraju.

Włochy to kraj o bogatej historii, zachwycający krajobrazami i architekturą. Słynie on z pysznej kuchni i żywiołowego temperamentu jego mieszkańców. Nauka języka włoskiego pozwala bardziej wejść w ten barwny świat, a także pomaga zawrzeć nowe znajomości i lepiej wniknąć w kulturę tego państwa.

[Niestety, system nie daje możliwości linkowania]

Przyczepa podłodziowa niezbędnikiem każdego właściciela łodzi

0
przyczepa

Już lada moment sezon wakacyjny rozpocznie się na dobre. Sporty wodne zyskują na popularności z każdym kolejnym rokiem. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup swojej własnej łodzi. Ale…co z jej transportem? Przyczepa podłodziowa to coś, o czym koniecznie musisz pamiętać decydując się na własną łódź!

Kwestia transportu

Niejednokrotnie jest tak, że najpierw coś robimy, a potem myślimy. Upolowałeś świetną okazję na niedrogą łódź? Super! A czy pomyślałeś, jak będziesz ją przewozić? Przecież musisz się przygotować na to, że niezbędny będzie jej transport drogą lądową! Nie martw się – przyczepa podłodziowa to rzecz łatwo dostępna, a zakup jej to jednorazowy wydatek, który zwróci Ci się na przestrzeni kilku lat. Jaka powinna być dobra przyczepa podłodziowa? Gdzie kupić przyczepę podłodziową? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jaka powinna być przyczepa podłodziowa?

Dobra przyczepa podłodziowa musi spełniać pewne warunki. Jakie?

 • musi gwarantować bezpieczeństwo łodzi (eliminując ryzyko jej uszkodzenia w trakcie transportu)
 • musi być dostosowana pod gabaryty łodzi
 • musi oferować stabilność jazdy
 • dobrze, jeśli oferuje niezłe osiągi
 • dobrej jakości przyczepa podłodziowa sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i na długich trasach
 • łatwość załadunku i rozładunku łodzi w każdych warunkach
 • powinna posiadać profesjonalne rolki, które dopasowują się do kształtu łodzi
 • odpowiednie oświetlenie przyczepy podłodziowej ułatwia pracę przy ograniczonej widoczności (np. wieczorami)
 • dziobnica z przyciągarką to ważne, dodatkowe akcesorium

Wygląda na skomplikowane?

Nie musi takie być! Jeżeli dokonasz odpowiedniego wyboru, to przyczepę podłodziową kupisz tylko raz – i spokojnie będzie Ci służyć na resztę życia. Warto więc zaufać czołowym markom, zasięgnąć fachowej opinii, kupić przyczepę podłodziową ze sprawdzonego źródła. Gdzie takie znaleźć? Tam, gdzie niemal wszystko w dzisiejszych czasach: w Internecie. Czy polecam jakieś konkretne miejsce na zakupy? Owszem.

Gdzie kupić przyczepę podłodziową?

Zajrzyj na stronę https://przyczepygd.pl/przyczepy-podlodziowe-20 i zrób rekonesans. To nic nie kosztuje. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to szybko możesz je rozwiać wykonując zaledwie jeden telefon, który jest podany na tej stronie. Przejrzyste opisy, wysokiej jakości zdjęcia, a także łatwość nawiązania kontaktu z osobami obsługującymi sprawia, że ten sklep wyróżnia się na tle konkurencji. Pozwól, że podam Ci przykład.

Przyczepa podłodziowa Brenderup model Premium20150B

Specyfikacja przyczepy podłodziowej Brenderup:

 • Szerokość wewn. pomiędzy kołami: 140cm
 • Długość całkowita: 6033 cm
 • Szerokość całkowita: 1910 cm
 • Przystosowana do przewozu łodzi o długości: 20 Ft./6 m
 • DMC: 1500 kg
 • Ładowność: 1160 kg
 • Koła: 14”
 • Zawieszenie: oś skrętna
 • Hamulec:Tak
 • Rolki denne pojedyncze – 2 szt.
 • Rolki boczne podwójne – 2 szt.
 • Rolki boczne pojedyncze – 2 szt.
 • Kolumna z wyciągarka i z gumą dziobową
 • Demontowany panel z oświetleniem
 • Gwarancja – 24 miesiące
 • Wodoodporne łożyska

Prawda, że powyższy opis jest bardzo wyczerpujący? A to zaledwie kropla w morzu informacji, jakie możesz uzyskać na stronie https://przyczepygd.pl/. A więc, podsumujmy: przyczepa podłodziowa to inwestycja na lata. Musi posiadać solidną konstrukcję, być wykonana ze sprawdzonych podzespołów, gwarantować bezpieczny przewóz łodzi o każdych gabarytach. Wszystko to, wraz z gwarancją oraz fachowym doradztwem specjalistów, znajdziesz w powyższym sklepie w naprawdę korzystnych, konkurencyjnych cenach.

Dlaczego warto kupić Bitcoina?

0
Dlaczego warto kupić Bitcoina

O kryptowalutach słyszał już praktycznie każdy, który jest zainteresowany różnymi formami inwestowania. Rynek kryptowalut jest coraz większy, jednocześnie ze względu na swoją zmienność i możliwość wysokich zwrotów prawdopodobnie w kolejnych latach będzie nadal wzrastał.

3 powody, dla których warto mieć Bitcoina

Na rynku kryptowalut jest obecnie blisko 10.000 projektów, które można kupić na giełdach. Od początku istnienia tego rynku jego niekwestionowanym liderem jest jednak Bitcoin, który w chwili obecnej po hossie na przełomie 2020/2021 jest w fazie akumulacji.

Właśnie dlatego przyjrzymy się dzisiaj wartościom, jakie niesie za sobą Bitcoin i jego posiadanie oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy warto kupować Bitcoina?

Jeżeli nie wiesz jeszcze, Jak kupić Bitcoina – sprawdź poradnik, który przygotował zespół BlogKrypto.pl – dowiesz się w nim zarówno, w jaki sposób podejść do zakupu swojej pierwszej kryptowaluty, jak i tego, na jakich giełdach go dokonać.

A teraz przejdźmy do 3 najważniejszych aspektów, które mogą zdecydować o tym, że Bitcoin w przyszłości będzie jeszcze droższy!

Bitcoin – ograniczona ilość

Bitcoin ma wbudowany kod ograniczający jego ilość do 21.000.000 (21 milionów) i nigdy nie będzie go więcej. W 2022 roku wydobyto już ponad 90% Bitcoinów, natomiast szacuje się, że ostatni BTC zostanie wydobyty w okolicach 2140 roku.

Jest on zatem aktywem, które nie jest inflacyjne, co w obliczu obecnej sytuacji i utraty wartości normalnych walut może okazać się kartą przetargową.

Co ciekawe – na świecie obecnie jest 56.000.000 (56 milionów) milionerów, co oznacza, że nie każdy milioner będzie posiadał Bitcoina. Podobnej sytuacji próżno szukać na rynku akcji, obligacji czy surowców. Złoto czy akcje firm może mieć każdy.

Bitcoin – anonimowość i łatwość przenoszenia

Konflikt na Ukrainie pokazał nam dobitnie, jak łatwo w ciągu sekundy stracić dorobek całego życia. W przypadku sytuacji kryzysowej przeniesienie swoich aktywów (walut, złota, srebra, czy innych kosztowności) za granicę może okazać się bardzo trudne.

Aby przenieść Bitcoina w dowolne miejsce na świecie wystarczy nam portfel sprzętowy (urządzenie wielkości klasycznego pendrive’a) lub… własna pamięć.

Istnieją bowiem portfele wirtualne, do których dostęp uzyskujemy wpisując ciąg 12 lub 24 wyrazów. Możesz zatem przechować w głowie cały swój dobytek, przenieść go na drugi koniec świata i wypłacić w dowolnym kantorze kryptowalutowym.

Bitcoin wzrost wartości – cyfrowe złoto

Ostatnia kwestia jest niemal oczywista – Bitcoin i kryptowaluty są aktywami, na których możemy zarobić. Historia pokazała, że nawet najprostsza strategia tj. zakup, przechowanie i powrót na rynek po 5-10 latach daje niesamowite stopy zwrotu.

To przyciąga oczywiście fanów szybkich pieniędzy, natomiast w chwili obecnej rynek kryptowalut jest na zupełnie innym poziomie niż kilka lat temu. Podstawy kryptowalut powinien znać każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił na tym rynku.

Jak obliczyć efektywność produkcji?

0
Jak obliczyć efektywność produkcji

Przedsiębiorstwa produkcyjne korzystają z wielu systemów, które mają wpływ na ich ogólną wydajność. Od zaopatrzenia w surowce po wysyłkę — istnieje wiele procesów, które należy wziąć pod uwagę, próbując poprawić wydajność.

Czym jest efektywność produkcji?

Efektywność produkcji to etap, na którym system nie jest w stanie wyprodukować żadnych dodatkowych dóbr bez uszczerbku dla produkcji innego produktu. Innymi słowy, firma o zoptymalizowanej efektywności produkcji nie jest w stanie wyprodukować większej liczby jednostek jednej linii produktów bez uszczerbku dla jakości zasobów innej linii produktów. Efektywność produkcji jest często używana synonimicznie z efektywnością produkcyjną, co oznacza również, że system działa z maksymalną wydajnością. Celem osiągnięcia efektywności produkcji jest takie sterowanie systemem, aby wytwarzać produkty po jak najniższych kosztach. Wymaga to od firm optymalizacji wykorzystania zasobów w celu ograniczenia marnotrawstwa i zwiększenia zysków.

Jak obliczyć wskaźnik OEE?

Wskaźnik OEE pozwala na procentowe ujęcie stopnia wykorzystania parku maszynowego. Jest to bardzo złożony wskaźnik, który jest przedstawiany jako iloczyn wskaźników dostępności, wykorzystania i jakości. Dostępnych jest wiele różnych interpretacji i sposobów obliczania tego wskaźnika. Aby uniknąć rozbieżności, warto oprzeć się o dostępną normę ISO 22400-2:

OEE = A*E*Q

gdzie:

A – Dostępność,

E – Wydajność,

Q – Jakość.

Dzięki temu raportowanie produkcji stanie się o wiele łatwiejsze.

Jakich danych potrzebujemy do obliczenia współczynnika OEE?

Zgodnie ze wzorem OEE jest ilorazem trzech wskaźników podstawowych: Dostępności, Wydajności i Jakości. Aby je wyznaczyć, wykorzystywane są dane dotyczące planowanego oraz rzeczywistego czasu pracy maszyn, ilości wyprodukowanych wyrobów oraz czasy normatywne poszczególnych operacji. Bez wątpienia zaplanowany czas pracy maszyny jest uzależniony od przyjętego sposobu obliczania OEE. Do wyznaczenia OEE globalnego podstawą jest czas zamówiony, czyli taki który jest równy zakładanemu kalendarzowi pracy maszyn. W tym przypadku postój maszyny, który jest wynikiem braku zamówień, uważany jest za stratę. Jeżeli chcemy wyznaczyć OEE technicznego za czas planowany musimy przyjąć wartość wynikającą z planu produkcyjnego. Czas ten może być w automatyczny sposób pobierany do obliczeń bezpośrednio z systemu do planowania produkcji. Rzeczywisty czas pracy to efektywny czas pracy wykorzystania maszyn. To właśnie pracownik za pomocą systemu może go zarejestrować.

Kredyt sposobem na nowy samochód

0
Kredyt sposobem na nowy samochód

Nawet kupno nowego auta nie gwarantuje nam, że jego użytkowanie będzie pozbawione kosztownych napraw. Wyjściem jest oczywiście wykupienie ubezpieczenia AC, jednak nawet ono nie pokryje wszystkich szkód czy wymiany zużywających się z czasem elementów. Jeśli decydujemy się na kupno auta używanego, do koniecznych sporych napraw dochodzi jeszcze szybciej. Z czasem będziemy coraz częściej zmuszeni odstawiać auto do warsztatu oraz dokładać do niego coraz więcej pieniędzy. Dodatkowo, przestaniemy być go pewni i w każdą dłuższą podróż będziemy wyruszali z lękiem, czy nic się z samochodem nie stanie w drodze i czy bezpiecznie oraz bez opóźnień dojedziemy na miejsce. Należy trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas kalkulować, czy dalej opłaca się inwestować w stare auto, czy już może przyszła pora na wymianę na nowe.

Opcji jest kilka. Możemy oczywiście kupić nowe auto z salonu. W praktyce zapewni nam to spokój na kilka najbliższych lat. Będzie to jednorazowy duży wydatek, ale zyskamy dzięki niemu niezawodność, bezpieczeństwo i pewność, że auto będzie nam służyło tak jak tego chcemy przez dłuższy czas. Częste naprawy to niewygoda, ponieważ tracimy wtedy mobilność na jakiś czas.

Kredyt na kupno auta

Jeśli zakup nowego auta z salonu przekracza nasze możliwości finansowe, ale dalej wolelibyśmy w swoim garażu widzieć raczej nowe niż używane auto, możemy zdecydować się na leasing. W praktyce wygląda to tak, że dalej mamy możliwość wyboru idealnego dla nas auta i dalej jest to model z salonu. Zanim będziemy mogli się nim cieszyć, podpisujemy umowę z firmą leasingującą. To ona w świetle prawa będzie właścicielem wybranego przez nas auta, my za to będziemy jego dzierżawcami. Za ustaloną z góry opłatą będziemy go użytkować bez żadnych ograniczeń. Umowa leasingowa podpisywana zawsze jest na określony okres czasu. Podczas trwania umowy, auto jest oczywiście ubezpieczone, również ubezpieczeniem AC. My jednak również przejmujemy za nie odpowiedzialność. Jeśli spowodujemy uszkodzenie auta, którego naprawy nie obejmuje ubezpieczenie, będziemy musieli za nie zapłacić z własnej kieszeni. Zdarza się to na przykład wtedy, kiedy prowadzimy auto pod wpływem alkoholu i jesteśmy sprawcami stłuczki. Po upływie okresu obowiązywania umowy, może nam zostać zaproponowane jej przedłużenie. Warunki wtedy zapewne ulegną zmianie, ponieważ zmniejszyła się wartość auta – a więc i nasze opłaty powinny być mniejsze. Być może jednak auto po tym czasie przestanie nam odpowiadać, i będziemy woleli wymienić je na inne w ramach umowy leasingowej. Samochód po okresie leasingu możemy również zakupić na własność na preferencyjnych warunkach – więcej sprawdzisz na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-uzywanego/kredyt-autonomia-jak-abonament.html.

Każda opcja wejścia w posiadanie – choćby tymczasowego – nowego auta, jest kosztowna i nie każdego na nią stać. Kiedy jesteśmy więc zmuszeni wymienić auto, ponieważ jego naprawy stają się zbyt kosztowne, oczywistym wyborem staje się auto używane. Ono również jest raczej większą inwestycją, dlatego też niektórzy decydują się na kredyt na samochód używany. Jest to wciąż bardzo praktyczna opcja. Zamiast wykładać mniejsze sumy na reanimację naszego starego samochodu, możemy spłacać kolejne raty i cieszyć się nowszym autem.

Kalkulator kredytu na Kalkulator.vwbank.pl pozwoli nam wybrać najlepszą dla nas opcję. Zakup auta na kredyt od umowy leasingowej różni się tym, że w tym przypadku stajemy się prawnymi właścicielami samochodu. Możemy w pełni decydować o jego naprawach oraz pakietach ubezpieczeń, na jakie się zdecydujemy. Auto możemy również sprzedać. Jeśli jest to przewidziane w umowie, kredyt może zostać przez nas spłacony wcześniej. Zamiast odkładać na zakup kolejnego auta, przy jednoczesnym ciągłym płaceniu za konieczne naprawy tego, którym aktualnie jeździmy, możemy spłacać wygodne raty. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by przez kilka czy kilkanaście miesięcy być pozbawionym auta. Zazwyczaj wymusza to na nas praca. Kredyt sposobem na używany samochód również dla tych, którzy właśnie rozpoczynają pracę w miejscu oddalonym od swojego miejsca zamieszkania. Aby zarobić na samochód, potrzebują pracować. A aby dojechać do pracy, potrzebują samochodu. Kredyt na auto pozwoli im zacząć zarabiać i powoli spłacać kredyt.

Trudna sytuacja finansowa wymaga kredytu oddłużeniowego – dlaczego tak się dzieje?

0
kredyt oddłużeniowy

Głównym powodem wymagającym konsolidacji kredytów jest znalezienie się w dużym zadłużeniu. Ale jakie są powody, dla których ludzie zadłużają się aż tak, że jest im potrzebny kredyt oddłużeniowy? Sprawdźmy!

Kredyt oddłużeniowy – skąd ta potrzeba?

Cóż, jest wiele potencjalnych powodów. Przede wszystkim wiele osób zadłuża się z powodu nadmiernych wydatków i nadużywania kredytu. Jeśli jesteś nieodpowiedzialny w swoich wydatkach, spłata rachunków może czasami okazać się trudna. Z drugiej strony należy pamiętać, że nie każdy, kto znalazł się w długach i teraz patrzy na kredyt oddłużeniowy, trafił tam, ponieważ był nieodpowiedzialny lub miał okropne nawyki finansowe. Istnieje wiele innych niefortunnych wydarzeń życiowych, które mogą prowadzić do zadłużenia.

Oto przykłady:

 • Utrata pracy lub zmniejszenie dochodów,
 • Pogotowie medyczne,
 • Wypadek samochodowy lub kluczowe naprawy w domu,
 • Awaryjna podróż w celu opieki nad ukochaną osobą.

Wszystkie te sytuacje są niestety dość powszechne i sprawiają, że ludzie borykają się z problemami finansowymi i muszą zaciągać dług, a potem starać się o kredyt oddłużeniowy aby przetrwać.

Czy ten dług jest dobry czy zły?

Ważne jest, aby mieć świadomość, że nie każdy dług to nieściągalny dług, wbrew temu, co wielu może sądzić, tylko dlatego, że ktoś potrzebuje konsolidacji zadłużenia – nie oznacza, że doszedł do tego, będąc nieodpowiedzialnym. W rzeczywistości istnieje kilka rodzajów długów, które są faktycznie uważane za dobry dług. Ogólnie rzecz biorąc, dobry dług odnosi się do długu, który poprawi wartość aktywów lub jest postrzegany jako inwestycja. Może to obejmować takie rzeczy, jak pożyczki studenckie i kredyty hipoteczne. Kredyt hipoteczny daje ci dom, a dobre wykształcenie sprawia, że masz większe szanse na zatrudnienie i masz większe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Biorąc kredyt oddłużeniowy z pomocą na takie cele – postępujesz mądrze.

Oczywiście są też takie sytuacje, które są uważane za przykład złych długów. Ogólnie rzecz biorąc, są to rodzaje długów, które albo stają się amortyzacją aktywów, albo nie oferują żadnej wartości. Jest to typowe zadłużenie karty kredytowej, a także kredyty samochodowe i chwilówki – na której najczęściej zabierany jest kredyt oddłużeniowy. Chociaż generalnie dość łatwo jest zrozumieć, jakie rodzaje długów są dobre, a jakie złe, nie zawsze tak jest. Na przykład, chociaż kredyt hipoteczny zwykle kwalifikuje się jako dobry dług, jeśli kupujesz dom, który jest daleko poza budżetem i w rezultacie jest to kiepski dom, kredyt hipoteczny nie był dobrym wyborem.

ZOBACZ TEŻ