Nawet kupno nowego auta nie gwarantuje nam, że jego użytkowanie będzie pozbawione kosztownych napraw. Wyjściem jest oczywiście wykupienie ubezpieczenia AC, jednak nawet ono nie pokryje wszystkich szkód czy wymiany zużywających się z czasem elementów. Jeśli decydujemy się na kupno auta używanego, do koniecznych sporych napraw dochodzi jeszcze szybciej. Z czasem będziemy coraz częściej zmuszeni odstawiać auto do warsztatu oraz dokładać do niego coraz więcej pieniędzy. Dodatkowo, przestaniemy być go pewni i w każdą dłuższą podróż będziemy wyruszali z lękiem, czy nic się z samochodem nie stanie w drodze i czy bezpiecznie oraz bez opóźnień dojedziemy na miejsce. Należy trzymać rękę na pulsie i co jakiś czas kalkulować, czy dalej opłaca się inwestować w stare auto, czy już może przyszła pora na wymianę na nowe.
Opcji jest kilka. Możemy oczywiście kupić nowe auto z salonu. W praktyce zapewni nam to spokój na kilka najbliższych lat. Będzie to jednorazowy duży wydatek, ale zyskamy dzięki niemu niezawodność, bezpieczeństwo i pewność, że auto będzie nam służyło tak jak tego chcemy przez dłuższy czas. Częste naprawy to niewygoda, ponieważ tracimy wtedy mobilność na jakiś czas.
Kredyt na kupno auta
Jeśli zakup nowego auta z salonu przekracza nasze możliwości finansowe, ale dalej wolelibyśmy w swoim garażu widzieć raczej nowe niż używane auto, możemy zdecydować się na leasing. W praktyce wygląda to tak, że dalej mamy możliwość wyboru idealnego dla nas auta i dalej jest to model z salonu. Zanim będziemy mogli się nim cieszyć, podpisujemy umowę z firmą leasingującą. To ona w świetle prawa będzie właścicielem wybranego przez nas auta, my za to będziemy jego dzierżawcami. Za ustaloną z góry opłatą będziemy go użytkować bez żadnych ograniczeń. Umowa leasingowa podpisywana zawsze jest na określony okres czasu. Podczas trwania umowy, auto jest oczywiście ubezpieczone, również ubezpieczeniem AC. My jednak również przejmujemy za nie odpowiedzialność. Jeśli spowodujemy uszkodzenie auta, którego naprawy nie obejmuje ubezpieczenie, będziemy musieli za nie zapłacić z własnej kieszeni. Zdarza się to na przykład wtedy, kiedy prowadzimy auto pod wpływem alkoholu i jesteśmy sprawcami stłuczki. Po upływie okresu obowiązywania umowy, może nam zostać zaproponowane jej przedłużenie. Warunki wtedy zapewne ulegną zmianie, ponieważ zmniejszyła się wartość auta – a więc i nasze opłaty powinny być mniejsze. Być może jednak auto po tym czasie przestanie nam odpowiadać, i będziemy woleli wymienić je na inne w ramach umowy leasingowej. Samochód po okresie leasingu możemy również zakupić na własność na preferencyjnych warunkach – więcej sprawdzisz na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-uzywanego/kredyt-autonomia-jak-abonament.html.
Każda opcja wejścia w posiadanie – choćby tymczasowego – nowego auta, jest kosztowna i nie każdego na nią stać. Kiedy jesteśmy więc zmuszeni wymienić auto, ponieważ jego naprawy stają się zbyt kosztowne, oczywistym wyborem staje się auto używane. Ono również jest raczej większą inwestycją, dlatego też niektórzy decydują się na kredyt na samochód używany. Jest to wciąż bardzo praktyczna opcja. Zamiast wykładać mniejsze sumy na reanimację naszego starego samochodu, możemy spłacać kolejne raty i cieszyć się nowszym autem.
Kalkulator kredytu na Kalkulator.vwbank.pl pozwoli nam wybrać najlepszą dla nas opcję. Zakup auta na kredyt od umowy leasingowej różni się tym, że w tym przypadku stajemy się prawnymi właścicielami samochodu. Możemy w pełni decydować o jego naprawach oraz pakietach ubezpieczeń, na jakie się zdecydujemy. Auto możemy również sprzedać. Jeśli jest to przewidziane w umowie, kredyt może zostać przez nas spłacony wcześniej. Zamiast odkładać na zakup kolejnego auta, przy jednoczesnym ciągłym płaceniu za konieczne naprawy tego, którym aktualnie jeździmy, możemy spłacać wygodne raty. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by przez kilka czy kilkanaście miesięcy być pozbawionym auta. Zazwyczaj wymusza to na nas praca. Kredyt sposobem na używany samochód również dla tych, którzy właśnie rozpoczynają pracę w miejscu oddalonym od swojego miejsca zamieszkania. Aby zarobić na samochód, potrzebują pracować. A aby dojechać do pracy, potrzebują samochodu. Kredyt na auto pozwoli im zacząć zarabiać i powoli spłacać kredyt.