jaki blok biurowy wybrać dla dziecka?

Bloki biurowe dla dzieci, występują w wielu rodzajach. Najpopularniejsze są bloki rysunkowe, techniczne oraz milimetrowe. Są to niezbędne elementy wyprawki szkolnej dla dzieci. Z bloku rysunkowego lub technicznego, mogą korzystać nawet małe dzieci. Wtedy zamieniają białą kartkę w niesamowite dzieło. Mogą również przyklejać do nich wycinanki.

Bloki milimetrowe z kolei mogą być przydatne na dalszych etapach edukacji. Starsze dzieci wykorzystują taki rodzaj bloku do rysunku technicznego lub do wykonania precyzyjnego wykresu.

Jaki blok wybrać dla dziecka?

Wielu rodzicom wydaje się, że wybór bloku biurowego dla dziecka jest prostym zadaniem. Ale wcale tak nie jest. Bloki biurowe mają wiele parametrów, od których zależy komfort podczas użytkowania. Bloki biurowe bardzo często mają różne zastosowanie. Takie, które posiadają cienkie kartki i gładką fakturę świetnie sprawdzą się podczas rysowania, z kolei te o grubszych kartkach i większej ziarnistości są idealne do malowania farbami.

Bloki biurowe dla dzieci

Gramatura bloków biurowych

Gramatura papieru jest kluczowym parametrem bloków biurowych. Skąd wiedzieć jaką gramaturę ma dany blok? Na opakowaniu bloku powinno znajdować się oznaczenie. Od gramatury bloku, zależy jego przeznaczenie. Na przykład blok o gramaturze 90g/m2 jest idealny do rysowania ołówkiem lub kredkami. Jeżeli chcemy malować na takim bloku farbami, może dojść do komplikacji, ponieważ kartka może się zdeformować pod wpływem wilgoci.

Blok o gramaturze 120g/m2 jest odpowiedni do malowania farbami, dlatego taki należy wybierać jeżeli dziecko chce nam namalować obraz. Taki blok ma grubsze kartki, które są odporniejsze na wilgoć. Bloki o gramaturze 160g/m2 i 190g/m2, nazywane są blokami technicznymi. Ten rodzaj nadaje się do tworzenia obrazków, wycinania elementów oraz tworzenia różnych konstrukcji.

Podczas wyboru odpowiedniego bloku dla swojej pociechy, wybierzmy taki, które odznacza się dobrą jakością i pochodzi o znanego producenta. Taki blok posiada kartki tej samem grubości, które są odporne na wycierane gumką i wilgoć.

Przeczytaj też: http://www.wiedzanet.pl/akcesoria-papiernicze-co-sie-przyda-dziecku-w-szkole/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here