budowlaniec

Podejmując się tak ciężkiej fizycznie, a czasami nawet psychicznie pracy interesują nas z pewnością zarobki wynikające z jej wykonywania. Pracując na budowie zarobimy czasami więcej, niż niejeden księgowy czy grafik komputerowy. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze studiów, ponieważ to one dają nam większe zarobki w tej dziedzinie pracy. O budowlance panuje Jednak wiele różnych i skrajnych przekonań. Jeszcze tak niedawno budowlaniec kojarzony był ze starszym panem, który tylko się obija i piję piwo w trakcie pracy. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Na budowie pracuje coraz więcej młodych ludzi. Budownictwo stała się też bardzo popularnym kierunkiem studiów, który przyciąga nawet kobiety. Jak wyglądają zarobki budowlańca? Ile jesteśmy w stanie zarobić za granicą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-budowlaniec/

Ile zarabia budowlaniec?

Bardzo dużo zależy od naszego stanowiska, ale też od stażu pracy. Doświadczeni pracownicy pracujący w budownictwie chwalą się zarobkami w wysokości od 3000 zł do nawet 6000 zł. Początkujący zarabiają średnio około 2500 zł. Oczywiście zarobki te są bardzo uogólnione. Są one różne w zależności od sezonu może okazać się, że więcej zarobimy w pierwszych miesiącach, ponieważ trafiliśmy na nie odpowiednią firmę. Właśnie dlatego tak ważne jest uczciwa praca. Zawsze należy prosić o umowę, chociaż bym miała to być umowa o dzieło czy umowa zlecenie.

Jak wyglądają zarobki budowlańca za granicą?

W Niemczech pracownik, który jest specjalistą zarabia około 13 € na godzinę. Ten początkujący może liczyć na około 11 € za godzinę. Elektryk zagranica zarobi powyżej 4000 zł na miesiąc. Poza Niemcami dobra płaca w tym zawodzie istnieje również w Czechach. Praca w delegacji niesie za sobą niestety dużą odpowiedzialność. Przenosi się to nie tylko na większe zarobki, ale też na poważne traktowanie pracy. Nie każdy jest jednak tak odważny i decyduje się na wyjazd za granicę.

Zobacz też: http://www.wiedzanet.pl/budowlaniec-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here