Budujesz swój nowy dom

Budowa domu to spore przedsięwzięcie, które nieodłącznie powiązane jest z dość dużymi zmianami w życiu. Gdy spełniają się marzenia, łatwo zapomnieć o niektórych, szalenie ważnych kwestiach. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, o czym należy pamiętać, aby uniknąć niepowodzeń i błędów, co za tym idzie – kolejnych dni oczekiwania na wprowadzenie się do własnego domu. Zapraszamy do lektury!

Nie zapomnij o ubezpieczeniu i przeglądach technicznych

Ubezpieczenie to jedna z najważniejszych kwestii, przy jakiejkolwiek większej inwestycji. Nie możesz zapomnieć o wykupieniu odpowiedniej polisy, dzięki której ochronisz się przed ewentualnymi nieszczęśliwymi wypadkami. Dopasuj wielkość składek do wartości domu. Takie posunięcie zagwarantuje Ci otrzymanie odpowiedniej wysokości odszkodowania w razie szkody. Suma ubezpieczenia zostanie wyliczona na podstawie wartości podobnych nieruchomości w Twojej okolicy. Generalne przeglądy techniczne to kolejna niezwykle istotna kwestia. Według prawa przynajmniej raz w roku powinieneś poddać swój dom przeglądom instalacji gazowej i przewodów kominowych. Generalny przegląd natomiast powinien być przeprowadzany co 5 lat.

Nie zapomnij również o przechowywaniu dokumentacji związanej z nieruchomością w specjalnym miejscu. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych z kompletowaniem dokumentów podczas kontroli nadzoru budowlanego.

Zadbaj o odpowiednią instalację wodociągową

Instalacja wodociągowa to coś, czemu należy poświęcić zdecydowanie większą uwagę, niż mogłoby się wydawać. Pamiętaj o dobraniu takich rozwiązań, które pozwolą Ci utrzymać poczucie komfortu. Sprawdzeni producenci tacy jak https://www.anwod.com.pl/ to gwarancja najwyższej jakości armatury wodociągowej. Do najważniejszych cech tego typu produktów możemy zaliczyć:

  • zabezpieczenie antykorozyjne;
  • zastosowanie gumy;
  • maksymalna temperatura pracy;
  • dopuszczalne ciśnienie pracy.

Wszystkie te cechy powinny zostać dokładnie sprawdzone przez specjalistów, aby nie powstały żadne problemy lub błędy. Postaw na certyfikowane i atestowane rozwiązania od zaufanych producentów, aby w pełni cieszyć się swoim nowym domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here