Serwis szyb samochodowych – jakie usługi oferuje?

0
685

Szyba w samochodzie pełni bardzo ważną rolę, wie o tym każdy kierowca. Szyby samochodowe powinny być nie tylko bezpieczne i odporne na urazy, ale także poprawiające widoczność i komfort jazdy.

Szyby samochodowe – co wpływa na ich jakość?

Szyby samochodowe wykonane są z trwałych materiałów. Boczne oraz tylna powstają z bazowego szkła „float”. Następnie szkło zostaje zahartowane, czyli podgrzane do kilkuset stopni Celsjusza i szybko schłodzone. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymuje się szkło hartowane, znacznie odporniejsze na urazy i bezpieczniejsze w przypadku stłuczki.

Przednia szyba powstaje z dwóch identycznych tafli szkła, które podgrzewa się do 600 stopni Celsjusza, po czym odpręża. Następnie tafle poddaje się dodatkowych etapom produkcji, aż do otrzymania szyby laminowanej. Taka szyba jest wyjątkowo mocna, a w razie wypadku nie pęka na ostre kawałki.

Zniszczona szyba – co dalej?

Zabezpieczenia stosowane przy produkcji szyb samochodowych wpływają na ich jakość. Stanowią jedną całość z konstrukcją samochodu, utrzymując stabilność i wytrzymałość podwozia. Nie ograniczają tylko, niestety, ilości stłuczek i wypadków. Szyba samochodowa uderzona ciężkim przedmiotem ulega zniszczeniu. W takiej sytuacji kierowca może skorzystać z pomocy serwisów, na przykład https://hanesco.pl/ . Fachowa wymiana szyby dobywa się tutaj szybko i bezproblemowo.

Hanesco ma w swojej ofercie różne rodzaje szyb, większości znanych marek, do pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także busów i autobusów. Montaż może być również opłacony z OC, AC lub innego rodzaju ubezpieczenia. Skorzystanie z usług serwisu, pozwoli na ponowne użytkowanie pojazdu, a także uzyskanie przeglądu technicznego. Stłuczka, rozbicie czy pękniecie szyby nie będzie już problemem.

Serwis szyb – usługi dodatkowe

Dobry serwis szyb samochodowych to nie tylko wymiana szyby, ale też wiele innych usług. Hanesco zajmuje się także precyzyjnym klejeniem pęknięć i profesjonalnym przyciemnianiem szyb. Ta ostatnia usługa, podlegająca oczywiście  warunkom Kodeksu Ruchu Drogowego, poprawia jakość jazdy i zapewnia wieloletnią gwarancję.

Dodatkową usługą jest hydrofobizacja szyby, czyli nałożenie na jej powierzchnię specjalnej nanopowłoki. Taki zabieg poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. Hydrofobizacja sprawia też, że szyba jest bardziej odporna na zabrudzenia, a gładkość powierzchni znacznie ułatwia jej mycie. Usługę tę można zamówić, między innymi w serwisie Hanesco, jako dodatkową, na przykład przy wymianie szyby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here