Czy płatności online są bezpieczne? Wyjaśniamy!

Szybkie zakupy i równie szybka płatność – właśnie dzięki wygodzie i prostocie działania płatności online zyskują coraz więcej zwolenników. Czy płatności internetowe są jednak bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak, należy jednak zwrócić uwagę na istotne szczegóły i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo.

Certyfikaty – gwarancja bezpieczeństwa

PCI to międzynarodowy standard bezpieczeństwa zapewniający ochronę danych osobowych i płatniczych. Powołany przez czołowe spółki odpowiedzialne za wydawanie kart płatniczych, zapewnia bezpieczeństwo transakcji na całym świecie. PCI określa wszystkie procedury i warunki, które należy wdrożyć w celu zapewnienia najwyższej ostrożności.

O poufności wpisywanych i przesyłanych informacji świadczy natomiast certyfikat SSL. Dzięki niemu niepowołane osoby nie są w stanie przechwycić tego, co przekazujemy do witryn Internetowych; komunikacja przebiega wyłącznie między użytkownikiem a serwisem.

Warto zdecydować się na system płatności, który posiada wszystkie powyższe certyfikaty – przykładem jest platforma Przelewy24.pl.

Spostrzegawczość kluczem do bezpiecznych transakcji

Na rynku Internetowym istnieją niestety strony podszywające się pod legalne, autoryzowane systemy płatności. Najlepiej robić zakupy w zaufanych, dobrze znanych sklepach i uważnie sprawdzać linki, na które wchodzimy lub na które zostajemy przekierowywani. Oszuści wykonują strony łudząco podobne do oryginalnych, różniące się pojedynczymi znakami czy słowami w linku – warto zatem ostrożnie sprawdzać adresy stron, na które przechodzimy.

Każdy użytkownik może upewnić się o bezpieczeństwie w jeszcze jeden sposób. Symbol zielonej kłódki umieszczony tuż przy linku informuje nas o obecności certyfikatu SSL – a wiadomą sprawą jest, że strony podszywające się pod autoryzowane platformy nie będą go posiadać.

Systemy płatności zapewniają bezpieczeństwo i poufność przekazywanych informacji; po stronie Klientów leży natomiast kwestia zachowania ostrożności i uwagi. Internet jest pełen niebezpieczeństw – jednak korzystając z certyfikowanych źródeł wiedzy, rozrywki czy płatności nic nam w nim nie grozi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here