Duże zapotrzebowanie na dobrze wykształconych informatyków sprawia, że kierunek ten jest wybierany przez wielu młodych ludzi. Otwiera się przed nimi perspektywa wykonywania dobrze płatnej pracy, która jednocześnie pozwoli im spełniać młodzieńcze pasje. Do tego pojawia się możliwość pracy dla znanych i cenionych w świecie marek. To tylko kilka z licznych zalet branży IT, która przyciąga niczym magnes.
Informatyka jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych kierunków na uczelniach technicznych. Zdecydowanie nie jest to droga dla wszystkich, ale osoby, które dobrze czują się w przedmiotach ścisłych, mogą się tam dobrze odnaleźć. Zapotrzebowanie na specjalistów, którzy ukończyli ten kierunek, jest dodatkowym atutem, który kusi młodych ludzi. A perspektywa dobrych zarobków i ciekawej ścieżki kariery dobrze wróży na przyszłość.
Dynamicznie rozwijający się kierunek
Decydując się na studia informatyczne, należy pamiętać, że nauka nie skończy się wraz z uzyskaniem dyplomu. Szybko rozwijająca się dziedzina i nowości technologiczne sprawiają, że nawet informatyk z dyplomem musi nieustannie zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Zatem jest to kierunek dla osób, które również po skończeniu studiów będą chętnie dokształcać się i poszerzać horyzonty, często robiąc to na własną rękę.
Warto pamiętać też, że zamiast informatyki można wybrać jeden z kierunków pokrewnych, które również dają wiele możliwości. Studenci Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej Horyzont.eu mogą kształcić się na dającym możliwość podjęcia zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki Wydziale Automatyki i Robotyki, a także na Wydziale Bioinformatyki, gdzie poznają zastosowanie informatyki w medycynie.
Co dają studia informatyczne?
Dzięki podjęciu studiów na jednym ze wspomnianych wyżej kierunków absolwenci zyskują możliwość wejścia do branży IT, która rozwija się dziś niezwykle szybko i cechuje się zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu zatrudnieni w tym sektorze pracownicy mogą wynegocjować dobre warunki zatrudnienia i nie narzekają na brak możliwości oraz perspektyw rozwoju. Na kierunkach informatycznych studenci mają okazję zaznajomienia się ze stosowanymi współcześnie w branży IT nowoczesnymi narzędziami, sprzętem oraz technologiami informatycznymi. Uczestniczą w zajęciach czysto teoretycznych oraz laboratoriach, gdzie nabywają umiejętności praktyczne. Poznają różne języki programowania oraz możliwości ich zastosowania. Wielu studentów jeszcze w trakcie trwania studiów podejmuje pierwszą pracę, godząc naukę z zarobkowaniem.
Wejście do świata IT
Studia informatyczne stanowią furtkę do świata IT. Przechodząc przez nią, absolwent staje się wykwalifikowanym i poszukiwanym na rynku specjalistą. W zdobyciu stażu lub pierwszej pracy może mu pomóc działające przy uczelni biuro karier. Zatrudnienia można też szukać samodzielnie. Istnieje wiele portali zamieszczających wyłącznie ogłoszenia dla specjalistów IT: testerów, deweloperów, administratorów sieci itd. Przy każdym z nim szczegółowo opisuje się wymagane umiejętności i – jest to już niemal standardem – podaje widełki wynagrodzenia. Z ogłoszenia dowiemy się też, na jakie benefity pozapłacowe będzie mógł liczyć zatrudniony.
Jeśli powyższe informacje nie przekonały Cię jeszcze do aplikowania na kierunek informatyczny, polecamy wziąć udział w dniach otwartych organizowanych przez wiele uczelni albo zapytać o opinię studentów informatyki.