Wymiana walut bez pośredników cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów poszukujących sposobu na szybką sprzedaż lub kupno waluty. Jeżeli oferta kantorów stacjonarnych i internetowych nie spełnia twoich oczekiwań, skorzystaj z możliwości, jaki daje wymiana społecznościowa.

Jak działa giełda walutowa?

Na giełdzie walutowej transakcje zachodzą bezpośrednio między internautami.  Można wymieniać każdą kwotę – nie obowiązują limity transakcyjne – a kurs ustalany jest w trybie indywidualnym. Aby transakcja była opłacalna, warto sprawdzić średni kurs walut na świecie. Osoby, biorące udział w transakcji, nie muszą posiadać kont walutowych; transfery gotówki odbywają się w ramach platformy płatniczej. Po ustaleniu kursu i złożeniu zlecenia sprzedaży wystarczy poczekać na pierwszą ofertę.
Kantor internetowy obsługujący giełdy wymiany walut zapewnia, że transakcje między użytkownikami są darmowe. Zanim jednak dołączymy do giełdy, sprawdźmy, czy do operacji nie jest naliczana prowizji.

Dlaczego warto skorzystać z giełdy walutowej?

Korzystanie z giełdy walutowej jest bardzo wygodne i nie wymaga dogłębnej znajomości platformy. System automatycznie kojarzy zlecenia i przypisuje chętnych do konkretnych ofert. Aby zakupić lub sprzedać walutę, wystarczy przypisać do zlecenia aktualny kurs, ustalić walutę i zawrzeć transakcję. Giełda ma bardzo szeroki zasięg, dlatego użytkownicy mogą realizować zlecenia na bardzo wysokie kwoty. Co istotne, korzystanie z giełdy jest w pełni bezpieczne – wszystkie połączenia są szyfrowane i uwierzytelniane, dlatego użytkownicy nie muszą obawiać się o ewentualne ataki hakerskie czy wycieki danych osobowych.

Giełda wymiany walut – sposób na szybki zarobek?

Giełda wymiany walut może być traktowana jako źródło zarobku. Jeżeli chcemy przeprowadzić zyskowną transakcję i przewidujemy, że w przyszłości kursy walut ulegną zmianie, wystarczy ustawić zlecenie oczekujące, które zostanie zrealizowane wtedy, gdy kurs osiągnie wymagany poziom.
Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku niekorzystnego kursu. Jeżeli zależy nam na sprzedaży lub kupnie waluty w określonych progach kwotowych można określić dolną i górną granicę kursu. Zlecenie zostanie zrealizowane wówczas, gdy kurs wymiany osiągnie określony poziom.

Jak wypłacać pieniądze z giełdy?

Najprostszy sposób wypłaty gotówki to zlecenie przelewu na rachunek bankowy. W wielu przypadkach możliwe są także wypłaty gotówki w bankomacie oraz oddziale banku. Zlecając przelew, pamiętajmy, że zostanie księgowany następnego dnia roboczego. Jeżeli zlecenie wyjdzie w piątek popołudniu, pieniądze trafią na konto dopiero w poniedziałek rano.

Giełda walutowa to stosunkowo nowa funkcjonalność oferowana przez internetowy kantor wymiany walut. To atrakcyjny sposób wymiany waluty dla osób, które nie potrzebują pieniędzy od ręki. Składając zlecenie z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy zaoszczędzić na spreadzie i cieszyć się wymianą po najatrakcyjniejszym kursie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here