Jak szybko znaleźć pracę w Wałbrzychu i okolicach?

Poszukiwanie pracy w Wałbrzychu warto rozpocząć od dokładnego zapoznania się z ofertami w Internecie. Z danych Urzędu Pracy wynika, że bezrobocie w Wałbrzychu jest raczej niskie, dlatego ze znalezieniem zatrudnienia nie powinno być większych problemów.

Poszukiwanie pracy w Wałbrzychu krok po kroku

Liczba ofert pracy w Wałbrzychu jest spora, ponieważ wiele firm ma w tym mieście swoją siedzibę lub filię. Każdy kandydat do pracy powinien skoncentrować się na stworzeniu CV w profesjonalny sposób. Osoby, które od dawna nie poszukiwały pracy, muszą uzupełnić swoje życiorysy i dostosować je do poszukiwania pracy przez Internet. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zarejestrowanie się na różnych portalach w sieci, a także stworzenie profili w mediach społecznościowych. Współcześnie, wielu rekruterów poszukuje przyszłych pracowników właśnie przez portale internetowe. Dobrym pomysłem jest także przeglądanie ofert na stronach agencji pośrednictwa pracy. Można tam znaleźć zarówno zatrudnienie w ramach umowy tymczasowej, jak i pracę na stałe (na umowę o pracę na czas określony), a także oferty pracy dorywczej. Agencje pośrednictwa pracy mogą także wprowadzić dane kandydata, oczywiście za jego zgodą, do bazy danych i kontaktować się z osobą poszukującą pracy w sytuacji, gdy pojawią się nowe oferty. Bezrobotni mogą także udać się do urzędu pracy w Wałbrzychu i zapytać o możliwości stażu, kursów doszkalających i szkoleń. Dosyć tradycyjną metodą, ale czasami skuteczną, jest roznoszenie papierowego CV. Ten sposób może przynieść pozytywne efekty zwłaszcza w przypadku pracy w sklepach odzieżowych i restauracjach, gdzie jest duża rotacja pracowników.

Wyjazd za granicę dobrą alternatywą

Wałbrzych znajduje się bardzo blisko granicy z Czechami, dlatego dobrze jest sprawdzić oferty w pobliskich miejscowościach. Może się zdarzyć, że konieczny będzie dojazd do pracy, jednak pracownik otrzyma dużo lepsze wynagrodzenie. Możliwy jest nawet codzienny dojazd do miejscowości granicznych, ponieważ nie zajmie to więcej niż 2- 3 godziny, w obie strony. Zarobki w czeskich firmach są średnio o 20% wyższe niż w polskich, chociaż wiele zależy od branży. Średnia płaca brutto w czeskich miastach jest o około tysiąc złotych wyższa niż w polskich. Warto dodać, że na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy w służbie zdrowia, inżynierii i bankowości. Właśnie dlatego, dobrym pomysłem może być dojeżdżanie do pracy za granicę. Zdaniem wielu pracowników, którzy rozpoczęli swoją karierę w Czechach, atmosfera pracy w tym kraju jest dużo przyjaźniejsza niż w Polsce, a także możliwe są wyższe podwyżki i rozwój zawodowy. Osoby, które przez dłuższy czas nie mogą znaleźć pracy w Wałbrzychu i okolicach, mogą więc zdecydować się na wyjazd do Czech. Niektóre agencje pracy oferują bezpłatny dojazd, darmowe zakwaterowanie i zniżki na posiłki. Warto jednak brać pod uwagę tylko te agencje, które są sprawdzone i mają dobre opinie w Internecie.

ZOBACZ TAKŻE: PRACA W WARSZAWSKICH KORPORACJACH: ZALETY I WADY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here