piekarz zrobki

Jeżeli jesteś przed wyborem kariery zawodowej czy też wyboru szkoły średniej, z pewnością zastanawiasz się czy wybrana praca będzie spełniała twoje oczekiwania finansowe. Jeżeli czujesz, że twoim powołaniem jest zostanie piekarzem, to pewnie interesują cię również jego zarobki. Jest to procesja która jest niezwykle szanowana oraz potrzebna w gospodarce. Z drugiej strony jest ona bardzo odpowiedzialna oraz wymagająca. Będąc piekarzem zdolnością zdarzają się dni, w którym będziemy musieli budzić się o 3:00 w nocy i wstawać do pracy. Jak to wygląda w przypadku zapłaty? Nie da się jednak odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Płaca jest zależna bowiem od wielu czynników takich jak posiada na stanowisko, staż pracy, umiejętności, a także zakres obowiązków. Które znaczenie ma również firma, w której jesteśmy zatrudnieni, region kraju oraz wielkość miasta. Według branżowych serwisów, ta praca nie jest rekordzistka, jeżeli chodzi o lukratywność. Spowodowane jest to tym, że sytuacja ekonomiczna małych piekarni nie jest najlepsza, przede wszystkim przez wielkie zakłady, które obsługują wielkie hipermarkety.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-piekarz/

Ile zarabia piekarz?

Mediana zarobków osoby, pracującej na stanowisku piekarza plasuje się na poziomie 2200 zł brutto. Cześć piekarzy swoje zarobki pobiera w wysokości widełek mieszczących się między 2084 zł, a 3126 zł. Kolejna część z kolei mówi o zarobkach większych niż 3126 zł. Oczywiście wszystko to są kwoty brutto. Najwyższymi zarobkami mogą cieszyć się piekarzem z województw południowo-zachodnich. Mediana ich zarobków wynosi tam w okolicach 2813 zł. Inaczej wygląda to w centralnej części polski, 2 mediana takich zarobków jest to kwota 2645 zł brutto. Północno-zachodnie regiony szczycą się mediana zarobków na poziomie 2341 zł, Natomiast zachód jest to tylko 2275 zł brutto.

Zarobki piekarza względem miejscowości

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej zarobki piekarza wyglądają zupełnie inaczej w zależności od miejscowości, w której znajduje się piekarnia. Pod względem wielkości ośrodków możemy wyodrębnić trzy kategorie. Będą to miasta do 25 tyś mieszkańców, gdzie średnia wynosi 2388 zł dla piekarza. Miasta między 25 a 250 tyś mieszkańców jest to mediana w wysokości 2,5 zł, a największe ośrodki czyli miasta, powyżej 250 tyś mieszkańców posiadają najwyższą mediana, czyli zarobki rzędu 2698 zł. Rzadko kiedy piekarze w Polsce zarabiają powyżej 3000 zł brutto.

Zobacz też: http://www.wiedzanet.pl/jak-zostac-piekarzem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here