Meble do warsztatu

Meble używane na co dzień w warsztacie powinny odznaczać się specjalnymi właściwościami, a także być odpowiednio dostosowane do wykonywania różnych czynności manualnych na ich blacie. Nie mniej istotna jest funkcja przechowywania – którą stoły pełnią za pomocą modułów z szufladami lub szafkami. Jeśli planujesz zakup stołu do swojego warsztatu i szukasz pomocy w wyborze – poniżej rozwiniemy ten temat. Dowiesz się, jakie rodzaje stołów dedykowanych do warsztatu można znaleźć oraz jakie są najważniejsze cechy tych popularnych mebli.

Stoły montażowe – pomoc w pracy montażystów, elektryków i innych fachowców

Szczególne wymagania stawia praca z elementami elektrycznymi i elektronicznymi. By przebiegała możliwie bezpiecznie, warto wybierać stoły wyposażone w uziemienie lub stoły elektrostatyczne. Zastosowane w ich konstrukcji materiały i specjalne rozwiązania ułatwiają i zabezpieczają osoby pracujące m.in. z elektroniką. Stoły elektrostatyczna cieszą się szczególną popularnością ze względu na bezpieczeństwo wykonywanej przy nich pracy. Ich powierzchnia jest odporna na wyładowania, co przekłada się na ochronę zdrowia i życia pracowników.

Wszyscy pracujący na co dzień z ciężkimi lub wymagającymi elementami – nie tylko elektronicznymi – powinni również pomyśleć o stołach antystatycznych. Są niezwykle wytrzymałe – ich blat może wytrzymać nacisk materiałów o łącznej wadze 300 kg. Wiele modeli tych stołów – na przykład te dostępne w ofercie RA Construction – to meble modułowe, których poszczególne elementy można montować lub przemieszczać, dostosowując stół do aktualnych potrzeb i wykonywanej pracy.

Profesjonalne stoły do pakowania – ergonomia i wydajność pracy

Pakowanie to czynność wykonywana manualnie, niekiedy nawet mechanicznie. By przebiegała możliwie jak najsprawniej, warto wybierać stoły dedykowane właśnie do pakowania. Za ich pomocą polepszymy wydajność pracy na danym stanowisku. Są to stoły o modułowej budowie, co pozwala na ich konfigurację zgodnie z naszymi potrzebami i przebiegiem wykonywanej pracy. Stoły te nadają się również do wykonywania takich czynności jak sortowanie, znakowanie, czyszczenie.

Wybierając stół do pakowania warto zwrócić uwagę na obecność oświetlenia z regulowanym ustawieniem oraz podłużny rozmiar blatu. Do pakowania i sortowania przydadzą się stojaki na rolki z folią oraz nieduże półki. Dobrym pomysłem jest także uchwyt do monitora, blat na drukarkę i skaner, metalowe szuflady.

Stoły przemysłowe – dla warsztatów i firm wytwórczych 

Stoły przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Szczególnie chętnie wybierane są jako wyposażenie hal produkcyjnych, w których wykorzystywane są do aranżowania poszczególnych stanowisk pracy. Używane są także w narzędziowniach i warsztatach – wszędzie tam, gdzie liczy się sprawna organizacja oraz ergonomia pracy.

Stoły przemysłowe powinny odznaczać się solidną konstrukcją oraz wytrzymałym blatem. Najwytrzymalsze modele mogą wytrzymać obciążenie rzędu 500 kg. Wiele firm oferujących stoły przemysłowe wykonuje je na wymiar oraz zgodnie z preferencjami osób zamawiających. Oprócz dostosowania wielkości blatu, istnieje możliwość wyboru poszczególnych modułów, miejsca ich ulokowania oraz wprowadzenia innych modyfikacji, zgodnie z zapotrzebowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here