pracy zdalnej
Fot. Pexels.com

Obecna sytuacja epidemiologiczna znacząco przyczyniła się do wzrostu liczby osób pracujących niestacjonarnie. Rynek pracy obrodził w oferty pracy zdalnej. Dla wielu osób, zwłaszcza dopiero wchodzących na rynek pracy jest to niezbadane terytorium. Na co należy zwracać uwagę?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/oferty-pracy-zdalnej-na-co-zwrocic-uwage/

Jak nie dać się oszukać?

Wzrost popularności ofert pracy zdalnej stworzył nowe możliwości dla oszustów pragnących wyłudzać dane lub pieniądze od ludzi szukających pracy. Aby się przed tym ustrzec, należy przede wszystkim pamiętać, że pracodawca w żadnym wypadku nie ma prawa żądać od nas żadnej kaucji za możliwość uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym.

Dodatkowo, powinniśmy zawsze oceniać wiarygodność potencjalnego pracodawcy. Wiążę się to ze sprawdzaniem firm w bazie KRS lub NIP bądź jeżeli korzystamy z platformy do szukania pracy – zweryfikowaniem konta firmy dodającej ofertę pod kątem opinii i daty dołączenia do serwisu.

Warto się zabezpieczać

Przed rozpoczęciem pracy zdalnej należy upewnić się, że wszystkie warunki współpracy z drugą stroną są przejrzyste i zgodne z prawem. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak wygląda sprawa zawierania umowy między stronami oraz termin płatności za usługę. W przypadku osób wchodzących na rynek pracy, warto również porównać proponowane stawki z innymi, oferowanymi przez pozostałych pracodawców, aby mieć pewność, że praca została wyceniona zgodnie ze standardami branży. 

Nie warto rzucać się na głęboką wodę

Rozpoczynanie pracy zdalnej wiąże się również ze specyficznym trybem zatrudnienia. Praca z domu oznacza nie tylko zwiększony komfort, ale również mnóstwo czynników które mogą nas rozpraszać. Może się to okazać szczególnie niekorzystne zwłaszcza w sytuacji, gdy podjęliśmy wymagającą pracę, a w przeciwieństwie do pracy stacjonarnej  – nie możemy liczyć na pomoc współpracownika przy biurku obok.

Dlatego przed podjęciem oferty pracy poza biurem upewnijmy się, że posiadamy wystarczające kwalifikacje do poradzenia sobie nawet w otoczeniu pożeraczy czasu i będąc zdanymi tylko na siebie.

Zobacz też: http://www.wiedzanet.pl/cechy-lidera-jaka-osoba-trzeba-byc-aby-dobrze-kierowac-zespolem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here