polska

Polska to miejsce, w którym zakochuje się wiele osób. Wielu obcokrajowców nawet nie wie, dlaczego. Po prostu „coś w niej jest” (mentalność?, język polski?, atmosfera?). Nasze miasta to naprawdę piękne miejsca, z których każde ma swój urok i aurę. Odkryjmy razem kilka z nich… 

Warszawa 

Warszawa jest wyjątkowa! Warszawa jest stolicą Polski, liczącą około 1,8 miliona mieszkańców. To szybko rozwijające się miasto w Europie Środkowej, przyciąga coraz więcej zagranicznych gości swoimi zielonymi parkami, ciekawymi muzeami, klubami nocnymi, teatrami, kinami i słynną Starówką, a wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat miasta. Tutaj łatwo można znaleźć miejsca spotkań obcokrajowców i nauczyć się mówić po polsku. 

W Warszawie jest wiele zabytków opisanych w licznych przewodnikach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ciekawą i mało znaną atrakcją Warszawy jest najwęższy na świecie, dwukondygnacyjny dom wybudowany w 2012 roku o szerokości zaledwie 1,22 m. Ten dom znajduje się w samym centrum. Budynek został zamówiony przez polsko-izraelskiego filmowca i pisarza Etgara Kereta i nazwany jego imieniem „Dom Kereta”. W 2019 roku został wymieniony jako jeden z najbardziej kultowych domów na świecie. Znajduje się pomiędzy ulicami Chłodną 22 i Żelazną 74. 

Ciekawy jest również fakt, iż Łazienki Królewskie to jeden z największych kompleksów pałacowo-parkowych w Europie, w którym od maja do października odbywają się bezpłatne koncerty Chopinowskie.

W Warszawie, również w samym centrum miasta, znajduje się Szkoła Języka Polskiego dla 

Obcokrajowców KLUB DIALOGU! Jest to idealne miejsce dla osoby zainteresowanej i zmotywowanej do nauki języka polskiego jako obcego! Szkoła zlokalizowana jest naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki, a jej atutem jest to, że wyjątkowo cierpliwi i zaangażowaniu nauczyciele z pasją nauczają języka polskiego i dzielą się polską kulturą ze studentami podczas zajęć i spotkań. Szkoła KLUB DIALOGU oferuje lekcje i nauczanie języka polskiego obcokrajowcom z całego świata. 

Wrocław 

Wrocław to największe miasto południowo – zachodniej Polski, liczące około 630 000 mieszkańców. Mówi się o nim, że to „Wenecja Północy”, z niezliczonymi rzekami, wyspami i około 200 mostami. Istnieje tu ponad 100 barów i klubów, a na wielu wyspach znajdują się restauracje z przepięknymi widokami. W 2016 roku Wrocław został uhonorowany mianem „Europejskiej Stolicy Kultury”. 

Jednym z uroków Wrocławia, są niewielkie rzeźby krasnali ogrodowych rozrzucone po całym mieście i okolicy. Każda statuetka ma własną nazwę i różni się od kolejnej. W sprzedaży są mapy z zaznaczonymi punktami, gdzie można je wszystkie znaleźć! Każda z nich ma również swoją stronę internetową. Warto rozważyć włączenie się w poszukiwanie krasnali, ponieważ dla obcokrajowców jest to świetna okazja, aby poćwiczyć mówienie i rozumienie języka polskiego podczas wykonywania niezwykłych i zabawnych zadań. Oczywiście zawsze można poćwiczyć naukę języka polskiego czy to na ulicy rozmawiając z Polakami, czy podczas specjalnie organizowanych eventów.  

Wrocław to miasto tętniące życiem dla ludzi w każdym wieku, jedno ulubionych miejsc w Polsce przez wielu obcokrajowców. 

Kraków 

Kraków zajmuje powierzchnię 327 kilometrów kwadratowych i podobnie jak wiele innych miast w Polsce usiany jest ścieżkami rowerowymi, co czyni go doskonałą lokalizacją dla rowerzystów. Kraków był też najdłużej stolicą Polski. 

W Krakowie jest wiele niezwykłych rzeczy i miejsc wartych zobaczenia. Koniecznie należy zwiedzić katedrę, czy najstarszą synagogę w Polsce (będącą także jedną z najbardziej cenionych zabytków architektury żydowskiej w Europie). Kraków przyciąga obcokrajowców tradycją, kulturą i swoistym językiem polskim. 

Podróżując po Polsce warto znać język polski. Ciągle jeszcze w wielu miejscach trudno porozumieć się w innym języku obcym. Na szczęście powstaje coraz więcej szkół uczących obcokrajowców języka polskiego, dzięki czemu mogą się oni poczuć swobodnie zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i życia codziennego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here