Praca, która daje satysfakcję

Od czasu do czasu w życiu stajemy na rozdrożu. Co wybrać? Na jaką ścieżkę zawodową wejść? Z tym dylematem będziemy walczyć pewnie jeszcze nie raz. Zresztą o perypetiach wyboru ścieżki kariery napisano niejedną książkę i nakręcono niejeden film.

Dla tych o silnych nerwach

Jest kilka zawodów dla ludzi, których ciężko wyprowadzić z równowagi. Są obdarzeni taką precyzją w dłoniach, że aż przyjemnie patrzeć. A ich praca to coś więcej niż tylko zawód.

9/11

Większość filmów jest kręconych na podstawie scenariusza, który ma mniej lub więcej fikcji w sobie. Za to gdy scenariusz napisze życie, powstaje film taki jak 9/11. Jedyny w swoim rodzaju pokazujący jak wygląda praca strażaków. Filmowcy przypadkiem znaleźli się pośrodku katastrofy Twin Towers, a film o młodziku w straży pożarnej przerodził się w dokument o tamtych wydarzeniach. Ten obraz od początku do końca pokazuje czym tak naprawdę jest praca strażaka.

Znachor

Wiecie dlaczego akurat ten film? Bo w nim jest pokazany człowiek, który ma misję i nie waha się jej wypełniać. Historia profesora Wilczura chwyta za serce. Spędza całe dnie w pracy, na czym cierpi jego rodzina, która w konsekwencji się rozpada. On sam w wyniku wypadku traci pamięć i rozpoczyna wędrówkę po kraju szukając pracy. Jednak instynkt lekarza powraca i zaczyna leczyć ludzi, a jako zapłatę bierze to co kto może mu dać. Oskarżony o praktyki znachorskie, na sali sądowej odkrywa kim jest naprawdę. Ten film to zarówno przestroga jak i wskazówka.

Najnowszy repertuar kina we Wrocławiu na https://ohkino.pl/wroclaw/repertuar/.

Szablonowość

Zazwyczaj po kilku latach wpada się w monotonię w pracy i zadania wykonuje się już szablonowo, z góry zakładając jak ma co wyglądać. Są jednak zawody, które wykluczają takie podejście do sprawy.

Z ulicy wzięte

Tym razem film o pracy policjantów oraz śledczych. „Polowanie na łowcę” to oparty na faktach obraz. Robert zapalony myśliwy, którego ulubionym terenem łowieckim jest Alaska, a zwierzyną łowną młode dziewczyny, które wywozi w dzikie ostępy i wypuszcza. Dopiero Cindy, dziewczyna z półświatka wymyka mu się z rąk. Sprawa trafia w ręce policji jednak poprawny obywatel oskarżany przez prostytutkę wychodzi cało z opresji. Zmienia się to gdy dokumenty trafiają w ręce śledczego z innego posterunku. Po tym filmie poznacie, że praca w policji to nie tylko machanie lizakiem.

Ciekawa praca wymaga poświęcenia. Nie zawsze się tak dzieje, ale jak się zaczyna nią żyć można stracić zbyt wiele. Jakikolwiek zawód wybieramy, o ile nie pracujemy w misji społecznej, powinniśmy pamiętać, że są jeszcze bliscy, dla których przecież podejmujemy te wyzwania.

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here