Tanie strony internetowe - darmowy czy płatny

Prowadzisz lub planujesz założenie firmy i zastanawiasz się, jak dotrzeć do kolejnych Klientów? Doskonałym sposobem jest promocja produktów lub usług w Internecie. Własna witryna stanie się wizytówką i warto ją mieć niezależnie od skali biznesu. Nawet, gdy świadczysz usługi lokalnie lub prowadzisz niewielki punkt handlowy (np. sklep z zabawkami czy księgarnię), opłaca się stworzyć własne miejsce w sieci. Na starcie wielu przedsiębiorców tnie koszty. Tanie strony www powinny jednak wpisać się w każdy budżet. Podpowiadamy, jaką opcję wybrać.

Firmowa strona internetowa – pierwsze kroki

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jaki cel ma pełnić witryna. W przypadku firm usługowych najczęściej wybierana jest prosta strona-wizytówka. Umieszcza się na niej podstawowe informacje na temat firmy i jej oferty, eksponuje dane kontaktowe. Potencjalni Klienci mogą zapoznać się z zakresem świadczonych usług, dowiedzieć się, czym wyróżnia się przedsiębiorstwo na tle konkurencji, poznać pracujący zespół i zaplecze (np. park maszynowy firmy).

Następnie należy wybrać domenę, czyli adres internetowy, pod którym nasza strona będzie dostępna.

Domena składa się z trzech podstawowych elementów:

• znacznika www (obecnie nie jest on już niezbędny),

• części głównej, czyli nazwy strony,

• rozszerzenia (np. pl, com, com.pl).

Warto zadbać, aby nazwa domeny nawiązywała do naszej działalności i jednoznacznie kojarzyła się Klientom ze świadczonymi usługami. Niekoniecznie musi być to nazwa firmy, ale gdy posiadamy już wyrobioną pewną pozycję na rynku, najlepiej byłoby zarejestrować domenę o wypromowanej już nazwie. Dzięki temu nasza strona będzie lepiej kojarzona z marką i branżą, w której działamy.

Po zarejestrowaniu domeny, przychodzi czas na dobór hostingu. Jest to usługa polegająca na dostarczaniu sprzętu i oprogramowania, które pozwala uruchomić i utrzymać stronę (oraz przypisane do niej skrzynki pocztowe). Zakup miejsca na serwerze (komputerze połączonym z siecią 24 h na dobę) wymaga przemyślanej decyzji. Ważne, aby hosting był stabilny, zapewniał miejsce i usługi dopasowane do naszych potrzeb. Nie bez znaczenia jest także dostęp do obsługi i szybkie usuwanie ewentualnych awarii. W dobie ogromnej konkurencji trudno utrzymać użytkownika strony nawet bez częstych jej przestojów, dlatego niestabilny hosting to najgorsza inwestycja, jaką można zrobić.

Projekt graficzny – szablon czy indywidualny layout?

Projekt graficzny strony jest równie ważny, co zawarta na niej treść. Internauci są coraz bardziej wymagający, dlatego warto zadbać o przejrzysty i elegancki design, który stanie się naszą wizytówką. Ważne, aby był on dopasowany do branży, w której działamy i dobrze komponował się z wizerunkiem, który stworzyliśmy (identyfikacją wizualną). Tanie strony internetowe najczęściej oparte są o gotowe szablony. Droższą opcją jest zamówienie projektu layoutu od A do Z – przygotowanego specjalnie dla naszej firmy.

Tanie strony www – darmowy szablon z Internetu

W Internecie dostępny jest bardzo duży wybór darmowych szablonów do ściągnięcia. Różnią się one rozkładami i kolorystyką, czcionkami, grafikami, dlatego można dobrać layot dedykowany dla naszej branży. To rozwiązanie często wybierają osoby, którym zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów, dlatego samodzielnie projektują swoją firmową stronę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że takie szablony na gotowe strony www najczęściej są nieco przestarzałe. Wykonano je za pomocą mniej wymagających narzędzi, mogą być niedopracowane. Niewielu twórców chce przecież pracować nad świetnymi projektami, które później udostępni wszystkim za darmo.

Gotowe strony internetowe – szablony płatne

Inny rozwiązaniem są gotowe strony internetowe, które można kupić od autorów projektów (studiów graficznych, agencji interaktywnych i reklamowych, firm programistycznych). Płatne szablony są dobrze dopracowane, ponieważ autorzy nie wykonują ich hobbystycznie. Projekt przynosi im wynagrodzenie, dlatego mogą poświęcić dłuższy czas na dopracowywanie szczegółów i eliminowanie ewentualnych błędów. Pracują na nowszych narzędziach, dzięki czemu taki layout prezentuje się bardziej profesjonalnie od darmowego szablonu.

Tanie gotowe strony www można znaleźć w ofercie Eniteo (https://www.eniteo.pl/tanie-strony-www-gotowe-strony-internetowe). Są to w pełni funkcjonalne witryny, wykonane według autorskiego projektu, którego nie można spotkać w darmowych propozycjach dostępnych w sieci. Firma dostosowuje szablon do potrzeb konkretnej branży, poleca kolorystykę i zdjęcia oraz może przygotować teksty. Klienci mogą wybrać stronę typu one page lub standardową (z podstronami). Dostępne projekty są responsywne (dopasowane do rozdzielczości ekranów urządzeń mobilnych), zoptymalizowane pod kątem SEO, posiadają zainstalowane statystyki Google i są zgłoszone do wyszukiwarki. System CMS pozwala wygodnie zarządzać treścią (edycja pięciu zakładek i galerii). W ramach ceny zapewniona jest także rejestracja domeny oraz hosting. To sprawia, że Klient szybko (w około 72 godziny) otrzymuje gotowe strony internetowe, które są nowoczesne i w pełni funkcjonalne.

Indywidualny projekt graficzny

Ostatnią opcją jest zamówienie indywidualnego projektu graficznego. Taka strona firmowa jest przygotowywana od podstaw, design dopasowywany jest do oczekiwań zlecającego. Dzięki temu witryna wyróżnia się na tle konkurencji i posiada ściśle dobrane funkcjonalności. Jednak cena realizacji jest o wiele wyższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here