Zalety tablicy kredowej

Jeden z najstarszych modeli tablic suchościeralnych, a mimo wszystko nadal jest najczęściej kupowana. Pytanie brzmi dlaczego, skoro mamy do wyboru również wiele innych i nowszych modeli tablic? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a przekonasz się o tym, jeśli przeczytasz nasz artykuł poświęcony tablicy kredowej. Poznasz wszystkie jej zalety, a tym samym dowiesz się o wielu jej nieznanych zastosowaniach w różnych miejscach i celach.

Dostępność wielkości

Jak pozostałe inne tablice możesz wybierać i przebierać pomiędzy różnymi wielkościami tablic kredowych, które możesz następnie dopasować do wyznaczonego miejsca ich powieszenia. Zarówno mniejsze, jak i większe tablice nadają się do różnych pomieszczeń przykładowo mowa o kuchni, biurze domowym, pokoju dziecka czy miejscu pracy. Wszędzie można zawiesić dobrej jakości tablicę suchościeralną, która okaże się pomocna w wielu sytuacjach.

Zanim zdecydujesz się na zakup kredowej powierzchni, musisz zmierzyć dokładną wielkość na jaką możesz sobie pozwolić w danym pomieszczeniu, by tablica nie kolidowała z innymi akcesoriami i umeblowaniem pokoju, a tym samym znajdowała się w wygodnym i dobrze widocznym miejscu, gdzie pisanie na niej będzie możliwe na odpowiedniej wysokości.

Łatwa w utrzymaniu czystości

Wbrew pozorom dbanie o tablice suchościeralne może przynosić sporo problemów, które będą dotyczyć kurzu, pozostałych drobinek latających w powietrzu podczas ścierania i konieczności wycierania tablicy na mokro. To wszystko mogłoby okazać się bardzo niekomfortowe dla użytkowników, aczkolwiek tablice kredowe można czyścić o wiele łatwiej.

Polecamy w tym celu zakup specjalnej gąbeczki i spryskiwacza, który należy wypełnić wodą z odrobiną płynu do szyb czy innego chemikalia. To powinno w zupełności wystarczyć, aby dokładnie wyczyścić tablicę z napisów i rysunków wykonanych kredą, a jednocześnie zapobiec powstawaniu dużej ilości pyłu i kurzu, który nie jest dobry do wdychania. Zdecydowanie odradzamy wycieranie na sucho, a na pewno nie często, ponieważ nie pozwoli to na dokładne zadbanie o powierzchnię kredową tablicy, a wręcz przeciwnie mogą powstać na niej liczne pozostałości po kredzie.

Akcesoria domowe i biurowe

Tablica kredowa sprawdzi się doskonale w zwykłej domowej aranżacji, jak i biurowej. Znana jest głównie z widoku ze szkolnej ławki, aczkolwiek jej zastosowanie zmienia się obecnie z każdym dniem. Teraz możesz zakupić ładną, estetycznie wykonaną tablicę kredową czarną, której obramowanie wykończone jest drewnem lub metalem w zależności od Twoich upodobań i dopasowania do stylu wnętrza. O wszystkim możesz decydować sam, podobnie jak w przypadku wielkości tablicy kredowej. W domu najlepiej sprawdza się w pokoju dziecka jako element do zabawy, w kuchni jako miejsca na szybkie zapiski odnośnie przepisów, listy zadań do zrobienia czy ważnych informacji nie do zapomnienia.

Natomiast w biurze możesz liczyć na wykorzystanie jej przez zespół pracowników, którzy wspólnie będą mogli zapisywać wszystkie swoje pomysły i zadania na bieżący dzień lub tydzień. To świetna alternatywa dla nowszej wersji tablic suchościeralnych, a mianowicie tablic ceramicznych czy magnetycznych.

Gdzie można jeszcze spotkać tablicę kredową?

Wydawałoby się, że wymieniliśmy już wszystkie możliwości związane z zastosowaniem i zaletami tablicy kredowej, aczkolwiek to jeszcze nie koniec. Ostatnią korzyścią płynącą z możliwości wykorzystania ich powierzchni kredowej jest użytkowanie ich w restauracjach, pubach, kawiarniach i innych miejscach publicznych, gdzie mogą zostać wystawione zarówno na zewnątrz, jak i schowane wewnątrz lokalu.

Będą pełnić głównie rolę informacyjną, ponieważ właściciele bardzo często wywieszają je, by zapisać podstawowe dania dnia albo specjały oferowane w konkretnym miejscu, by zachęcić przechodniów do odwiedzenia ich lokalu. Ponadto w środku wykorzystywane są do zanotowania wszystkich dań i napojów, które w każdej chwili można zmienić i zapisać od nowa. Wszystko to wygląda bardzo ciekawie, designersko i efektownie, co także nadaje szczególny klimat całemu miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here