Biżuteria

Zakup biżuterii nigdy nie należał do najłatwiejszych. Tym bardziej, że wiele osób ma własne preferencje estetyczne odnośnie biżuterii i odmiennie ocenia poszczególne dostępne wyroby. Mimo to, postaramy się podpowiedzieć po jaki rodzaj biżuterii warto sięgnąć oraz jak dobrać kolczyki oraz wisiorki, by pasowały do naszej twarzy i kształtu głowy.

Biżuteria – ile i jak nosić, by dobrze wyglądać

Zacznijmy od sprawy najbardziej podstawowej czyli – z ilu elementów biżuterii można korzystać w tym samym momencie? Oczywiście, sprawa nie jest zupełnie dowolna i kilka czynników ogranicza nasz wybór. Przede wszystkim – należy wziąć pod uwagę wielkość elementów tworzących biżuterię, rodzaj odzieży, którą będziemy wraz z nimi nosić oraz obecność innych dodatków. W przypadku kobiet – będą to przede wszystkim eleganckie buty i torebka.

Ponadto, ilość noszonej biżuterii powinna być dostosowana do naszego stylu ubioru. Jeśli masz na sobie czarną sukienkę o minimalistycznym kroju, szpilki i torebkę – wówczas można zaszaleć z błyszczącymi dodatkami, takimi jak bransoletki, kolczyki, łańcuszki, naszyjniki i inne. Im bardziej rozbudowany nasz outlook – tym mniej biżuterii należy ubierać.

Najczęściej, nosimy naraz od 1 do 4 elementów biżuterii, przy czym 2 błyskotki to w wielu sytuacjach wybór w pełni zadowalający.

Złoto, srebro – a może kamienie szlachetne?

Poszukując biżuterii, w której będziemy wyglądać najlepiej, warto rozważyć różne opcje. Najczęściej wybieranymi materiałami są oczywiście złoto oraz srebro. Wyglądają dobrze zarówno na tle ciemnej jak i jasnej karnacji, a ponadto – pasują do wielu strojów wieczorowych i eleganckich.

Ponadto, znajdziemy biżuterię, w której konstrukcji użyto innych materiałów – na przykład kamieni szlachetnych. Warto dobierać je pod kątem konkretnych kreacji, z którymi będziemy je łączyć.

Często też dobiera się biżuterię pod kątem koloru włosów oraz cery. Oczywiście – dotyczy to tych elementów biżuterii, które będziemy nosić na twarzy lub szyi. Wówczas, warto kierować się ogólnie przyjętą zasadą – chłodne typy urody warto łączyć ze srebrem, natomiast osoby o urodzie orientalnej powinny sięgać po złoto.

Kształt twarzy – czy ma wpływ na wybór biżuterii?

Oczywiście! Przystępując do zakupu kolczyków lub wisiorka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kontur naszej twarzy i jej kształt.

Warto dobierać biżuterię na zasadzie kontrastów. Czyli – dla okrągłych twarzy polecamy kolczyki oraz wisiorki w kształcie rombów, krzyży lub w innych kanciastych figur. Warto natomiast unikać okręgów i owali.

Osobom o twarzy podłużnej i wysuniętej szczęce polecamy biżuterię o takich kształtach, które nie będą jej dodatkowo wydłużać. Dobrym pomysłem są trójkątne kolczyki oraz prosty, lecz przyciągający wzrok wisiorek.

Do twarzy kwadratowej najlepiej pasują kolczyki niedużych rozmiarów oraz wisiorki o okrągłych kształtach. Warto natomiast unikać biżuterii o kształtach kanciastych, które niepotrzebnie podkreślałyby kontur szczęki.

Osoby z twarzami owalnymi znajdują się w najbardziej komfortowej sytuacji, gdyż niemal każdy typ biżuterii będzie do niej pasował. Warto jedynie unikać biżuterii o owalnym lub „jajkowatym” kształcie.

Wszystkim, którzy poszukują inspirującej biżuterii dedykowanej do różnych typów twarzy, polecamy ofertę sklepu internetowego: https://missebo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here