Czym jest konsolidacja

Banki oraz firmy pożyczkowe wychodzą obecnie naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, kreując dla nich produkty, które pomogą im nie tylko zyskać dodatkowy zastrzyk gotówki, ale też mądrze spłacać zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny jest jednym z takich produktów, oferowanych przez banki. Na czym on polega i w jaki sposób może pomóc wyjść z zadłużenia?

Problemy kredytobiorców i pożyczkobiorców

Pieniądze bardzo łatwo się wydaje, ale niestety trochę więcej problemów nastręcza spłacanie długów. Dziś bez większego problemu można zaciągnąć kredyt, wziąć kartę kredytową w banku, a do tego jeszcze kilka chwilówek w firmie pozabankowej. Pobieranie pożyczek w kilku miejscach wiązać się jednak będzie z koniecznością spłacania co miesiąc rat w innych miejscach, wraz z naliczanymi od każdej pożyczki odsetkami. Bardzo łatwo jest się pogubić w swoich zobowiązaniach, i w zasadzie to jest głównym problemem pożyczkobiorców. Zapominają oni o swoich zobowiązaniach, ich odsetki narastają, a trudno jest zorganizować gotówkę na spłatę pożyczek. Niektórzy pożyczkobiorcy nawet nie zastanawiają się, ile łącznie odsetek płacą w różnych miejscach. Stąd podczas prób spłat zobowiązań pojawia się problem – rata przekracza stan konta pożyczkobiorcy, ponieważ skumulowało się wiele odsetek z różnych instytucji. Niestety, z miesiąca na miesiąc ten problem będzie narastał i wówczas trzeba będzie zaciągnąć kolejną pożyczkę na spłatę tych poprzednich, co jest prostym sposobem na wpadnięcie w pętlę zadłużenia.

Konsolidacja chwilówek

Wyjście z pętli chwilówek jest możliwe dzięki ofercie firmy www.splatachwilowek.pl oferującej połączenie wielu pożyczek pozabankowych w jedną, większą. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych może być nie tylko najlepszym, ale czasem także jedynym rozwiązaniem. Polega ona na formalnym połączeniu wszystkich pożyczek w jedną, wielką. Podejmując taką pożyczkę konsolidacyjną automatycznie pozbywamy się kilku „kul u nogi” i mamy zobowiązanie już tylko wobec jednej firmy – oczywiście w odpowiednio wysokiej kwocie, będącej sumą wszystkich kredytów. Co jednak istotne – nie musi ona być połączeniem sumy wszystkich odsetek! Spłata chwilówek wiąże się z podpisaniem nowej umowy na pożyczkę konsolidacyjną, co daje pożyczkobiorcy możliwość wynegocjowania nowych, korzystniejszych warunków umowy. Jest to przede wszystkim możliwość spłacania jednej, stałej raty o określonej kwocie odsetek.

Co daje konsolidacja?

Konsolidacja to przede wszystkim możliwość pozbycia się chaosu związanego z posiadaniem kilku pożyczek w kilku bankach. Poza tym, dzięki pożyczce konsolidacyjnej możliwe jest nieznaczne wydłużenie czasu spłaty. Przeterminowane długi zostają opłacone, i pożyczkobiorca jest już dłużnikiem nowej firmy pożyczkowej, która może dać mu dodatkowe tygodnie lub miesiące do spłaty zobowiązań. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych powinna być priorytetem dla osób, które zaciągają zobowiązania w różnych instytucjach, zarówno w bankach jak i w firmach pozabankowych. Wynika to z wysokiego oprocentowania takich pożyczek – każdy dzień zwłoki to duże odsetki, dlatego im wcześniej uda się spłacić pożyczkę, tym więcej pieniędzy dłużnik zatrzymuje w swojej kieszeni. Wcześniejsza spłata pożyczek to uwolnienie się z pętli pożyczkowej, która jest prawdziwym impasem dla wielu Polaków, którzy zdecydowali się na ów produkt pod wpływem chwilowych trudności finansowych.

Kredyt konsolidacyjny

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku wbrew pozorom nie jest zarezerwowane tylko dla kredytobiorców bankowych. Banki są jednak zwykle nieco bardziej restrykcyjne niż firmy pożyczkowe w udzielaniu tego rodzaju kredytów. Wymagają nieskazitelnej historii kredytowej, oraz bardzo często oferują kredyt oddłużeniowy, którego wysokość nieco przewyższa nasze faktyczne potrzeby. W rezultacie owszem, spłacimy swoje zobowiązania, lecz jednocześnie zostanie nam naliczona dość pokaźna suma odsetek. W niektórych przypadkach faktyczne koszty spłaty kredytu konsolidacyjnego mogą się okazać nawet wyższe niż spłacanie każdej z chwilówek osobno.

Kto powinien skorzystać z konsolidacji?

Konsolidacja kredytów bankowych i pozabankowych jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą raz na zawsze wyjść z pętli zadłużenia. Może się okazać najskuteczniejszym, a przy tym upraszczającym sprawę sposobem na wyjście z długów. Wszystkie osoby, które zaciągają kredyty i pożyczki powinny nauczyć się podstaw ekonomii, a przede wszystkim – umiejętności skrupulatnego liczenia swoich zobowiązań i szacowania przyszłych kosztów, by znów w tę spiralę nie wpaść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here