Czy warto decydować się na szkołę policealną?

Wielu młodych ludzi przed perspektywą wyboru pomiędzy szkołą policealną a studiami. Obecnie, ta pierwsza opcja w żaden sposób nie jest powodem do wstydu, a czasem okazuje się bardziej opłacalna niż szkolnictwo wyższe. Coraz częściej młodzież łączy studia ze szkołą policealną, aby mieć większą paletę możliwości po ukończeniu uczelni.

Kto może decydować się na szkołę policealną?

Obecnie szkoła policealna nie jest już traktowana, jako wyjście awaryjne w przypadku niedostania się na wymarzone studia. Taki typ edukacji daje szansę na podniesienie swoich kwalifikacji, a tym samym lepszą pozycję na rynku pracy. Czasem szkoła policealna pomaga również uzupełnić wykształcenie osobom, które już pracują w swoim zawodzie.

Największą i najbardziej zasadnicza różnica pomiędzy studiami jest to, że trwa krócej i dają określony zawód. Po ich ukończeniu osoba, która brała udział w zajęciach, zyskuje tytuł np. technika usług kosmetycznych czy technika farmacji i mogą od razu pracować w swojej profesji. Co więcej, na koniec szkoły policealnej odbywa się egzamin państwowy, dzięki któremu przyszły pracodawca ma pewność, że absolwent ma określoną wiedzę.

Placówka państwowa czy prywatna – co wybrać?

Jeżeli chcesz się wybrać do szkoły policealnej, staraj się stawiać raczej na szkołę publiczną. Jest ich stosunkowo niewiele, ale mają one na ogół wyższą renomę. Co więcej, dyplom z takiej placówki, który można śmiało wpisać do CV – jest bardziej ceniony wśród pracodawców.

Do takich szkół należy Studium Policealne KURSOR, który ma uprawnienia szkoły publicznej. Kształcenie w nim odbywa się na podstawie programu nauczania ukierunkowanego na zdobywanie konkretnych umiejętności zawodowych.

Kto może decydować się na szkołę policealną

KURSOR zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę ludzi, którzy mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Wśród wielu kierunków masz do wyboru takie kursy jak: technik BHP, florysta, technik usług kosmetycznych, technik fryzjer i wiele innych.

Studia i studium – to można połączyć!

Decydując się na studia na uczelni, wcale nie musisz rezygnować z dobrodziejstw, jakie daje szkoła policealna! Możesz połączyć te dwa sposoby edukacji. Czujesz, że twój tytuł magistra czy licencjusza nic nie daje, a ty niczego się nie nauczyłeś? Postaw na szkołę policealną i zyskaj w ciągu dwóch lat nowe umiejętności, które pomogą ci odnaleźć się na wymagającym rynku pracy! Coraz większa ilość studentów decyduje się na takie rozwiązanie – dołącz do nich!

Zastanawiasz się pomiędzy szkołą policealną a studiami podyplomowymi? Główną zaletą studium jest fakt, że nauka odbywa się za darmo! W obu przypadkach zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Do studium policealnego możesz się zapisać na każdym etapie edukacji!

Już dziś sprawdź ofertę szkoły policealnej Kursor: https://www.kursor.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here