Modne Obrusy na stół czyli elegancja w salonie

Stół to centralne miejsce salonu właściwie w każdym domu. By jeszcze mocniej podkreślić jego rolę warto starannie wybrać obrus, który sprawi, że mebel ten stanie się wizytówką miejsca rodzinnych spotkań i uroczystości. Umiejętnie dobrane obrusy na stół zdecydowanie zmieniają klimat i charakter każdego miejsca. Co zrobić, by zrobić to jak najlepiej?

By odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy skupić się przede wszystkim na podziale obrusów na pewne kategorie. Dzięki temu z pewnością uda nam się wybrać obrus idealny. Wspomnianych kategorii jest co najmniej kilka. Najważniejsza z nich to ta na obrusy odświętne i codzienne. Do pierwszej z nich zaliczymy wyłącznie te obrusy, których używamy tylko na specjalne okazje. Czynimy tak po to, by poprzez ich użycie podkreślić wyjątkowość sytuacji, okazji czy uroczystości, jaką organizujemy. Obrusy codzienne natomiast, jak sama nazwa wskazuje, to te, których wykorzystanie nie niesie ze sobą szczególnego znaczenia. Mogą one cieszyć oko, być ozdobą stołu, ale jednocześnie nie przywiązujemy wielkiej wagi do tego, kiedy ich używamy.

Kolejny podział to ten na obrusy klasyczne i obrusy nowoczesne. Do klasycznych zaliczymy jednokolorowe, najczęściej białe ozdoby stołów. Dokładnie takie, jakich używały nasze babcie i mamy. Klasyczne obrusy na stół wybierać będą z reguły osoby, dla których wielką rolę w urządzaniu mieszkania odgrywa tradycja oraz te, które kierują się w swoich wyborach konwencjonalnymi rozwiązaniami. Obrusy nowoczesne natomiast to zdecydowanie bardziej śmiałe tkaniny, wzory i faktury, występujące w rozmaitych kolorach i zestawieniach. Charakteryzują się one różnorodną kolorystyką, przy wykorzystaniu szerokiej gamy wzorów, niejednokrotnie zakończone śmiałym i odważnym wykończeniem. To właśnie obrusy do salonu z tej kategorii zaspokajają najbardziej wyszukane upodobania.

Warto także wspomnieć o możliwym podziale na obrusy ze względu na ich kształt. Tutaj możliwości są dość ograniczone, jednak warto zaznaczyć, że liczy się też pomysłowość, wymienić możemy bowiem wiele ich typów. Będą to obrusy na stół zupełnie zwyczajne – od prostokątnych i kwadratowych do owalnych oraz te dużo mniej standardowe, czyli o nieregularnych kształtach.

Ostatnim z najważniejszych podziałów obrusów jest ten ze względu na materiał, jakiego użyto do ich uszycia. Tutaj obrusy do salonu dzielić się będą na bardzo modne ostatnimi czasy obrusy lniane, nieco zapomniane obrusy ażurowe, standardowe obrusy bawełniane czy poliestrowe, lekko ekstrawaganckie obrusy jedwabne oraz plamoodporne obrusy pokryte specjalną powłoką odpychającą plamy.

Jeśli chodzi o trendy, jakie możemy obserwować na rynku obrusów na stół, to nie można nie wspomnieć o bardzo modnych ostatnimi czasy zdobieniach w postaci kryz (najczęściej z welwetu). Jest to efektowny dodatek do z reguły stonowanego pod względem koloru i faktury obrusa, który znacznie ożywia całą kompozycję sprawiając, że nabiera ona blasku i niewymuszonej elegancji. Wartym odnotowania, powracającym do łask pomysłem jest wykańczanie obrusów do salonu efektowną gipiurą, która poprzez łączenie śmiałych wzorów pozostawia niezapomniane wrażenie. Nieco w kontraście do tych trendów pozostaje klasyczny, tradycyjny, jednokolorowy obrus, który ozdobiony bywa jedynie nieco bardziej odważnym ściegiem. Doskonale sprawdza się właściwie w każdym wnętrzu.

Jak widać sposobów na ozdobienie stołu w salonie jest niezliczona ilość. Obrusy na stół mogą mieć różne formy, posiadać różne wzory i wyróżniać się najbardziej wyszukanymi formami. To tylko i wyłącznie od nas samych zależy w jaki sposób udekorujemy nasz salon. Przy obecnej ofercie sklepów do aranżacji wnętrz nasze możliwości są właściwie nieograniczone.

Dodatkowe informacje http://i-firany.pl/obrusy-na-stol-nowoczesne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here