Wielu ludzi marzy o tym, żeby ładnie pisać, jednak nawet w czasach dominacji komputera i różnych edytorów, nie jest to takie łatwe, jakbyśmy chcieli. Warto jednak wiedzieć, że można się tego nauczyć, jednak musimy być tutaj nastawieni na ciężką pracę i poświęcenie sporej ilości czasu. Mimo wszystko, warto się kierować poniższymi wskazówkami, żeby chociaż trochę zbliżyć się do ładnego pisania.

Jak ładnie pisać?

Czcionka ma znaczenie

Trzeba wiedzieć, że wybór odpowiedniej czcionki ma duże znaczenia, a dodatkowo jeszcze może wiele powiedzieć o nas. Dlatego warto popatrzeć, jaki charakter ma nasze pismo, tak abyśmy mogli sprecyzować, która z proponowanych czcionek, będzie spełniała nasze oczekiwania.

Zeszyt w linię

Ręczne pisanie, wymaga także tego, abyśmy odpowiednio wybrali to, na czym piszemy. Jeśli chcemy ćwiczyć odpowiednie stawianie liter i pisanie ich jedną czcionką, to powinniśmy wybrać zeszyt w wąskie linie. Wówczas łatwiej będzie nam utrzymać proste litery.

Zwykły długopis

Jeżeli chcemy się nauczyć ładnie pisać, to powinniśmy wybierać zwykłe długopisy. Cienkopisy, pióra i długopisy żelowe mogą się rozmazywać, a to skutecznie utrudni naszą naukę.

Powtarzaj

Ćwiczenie czyni mistrza, dlatego powinniśmy wielokrotnie powtarzać pisanie danej litery. Warto to robić dopóki nie będzie wyglądała tak, jakbyśmy chcieli, a gdy już to osiągniemy, należy przejść do kolejnej.

Bądź dokładny

Jeżeli ładnie wychodzą ci pojedyncze litery, to czas przejść do pisania całych wyrazów. Jednak pamiętaj, że liczy się tutaj dokładność, a nie szybkość. Pisz powoli, a także cały czas staraj się być skupionym na tym, co robisz.

Powoli przyspieszaj

Jeżeli już nabrałeś wprawy i masz odpowiedni styl pisania, to stopniowo możesz zwiększać tempo, w jakim piszesz.

Przepisuj gazety

Im więcej będziesz ćwiczył pisanie, tym ładniej będzie Ci ono wychodziło, dlatego warto ćwiczyć codziennie. Możesz przepisywać akapity z ulubionych książek, albo fragmenty gazet. W tym celu też możesz prowadzić pamiętnik, albo wybrać jakieś zdanie, które będziesz pisał raz w tygodniu. Dzięki temu, będziesz mógł obserwować jakie postępy robisz.

Odpowiednie trzymanie długopisu

Na ładne pisanie wpływ ma wiele różnych czynników. Trzeba pilnować, aby z odpowiednią siłą dociskać długopis do kartki, aby go we właściwy sposób trzymać, a także musimy pamiętać o delikatnym prowadzeniu nadgarstka. W przeciwnym razie sami szybko się zmęczymy, a to co będzie widniało na kartce, nie będzie dla nas powodem do zadowolenia.

Wykorzystuj każdą chwilę na ćwiczenia

Im więcej będziesz pisać, tym szybciej dojdziesz do takiego stylu, który cię zadowoli. Dlatego pisz, gdy czekasz w kolejce do lekarza, kiedy nudzisz się na lekcji. Zamiast bezmyślnego wpatrywania się w telewizor, ćwicz pisanie. Rób to przy okazji, mając chwilę wolną, a będziesz zaskoczony jak szybko pojawią się oczekiwane rezultaty.

Nie poddawaj się

Po pewnym czasie może przyjść zniechęcenie, że próbujemy a nadal nam nie wychodzi. Bądź uparty, nie poddawaj się, a z pewnością uda ci się osiągnąć zamierzony cel. Twój styl pisania dla ciebie będzie powodem do dumy, a dla innych do naśladowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here