Na świecie jest wielu nieśmiałych ludzi, którzy mają swoje kompleksy, choć tak naprawdę nie powinni ich mieć. Z lekką nieśmiałością można bez trudu żyć, zawierać nowe znajomości, a nawet być bardzo lubianym. Gorzej, jeśli jesteśmy już naprawdę bardzo nieśmiali, albo nasze kompleksy przeszkadzają nam w nawiązywaniu nowych znajomości. Co powinniśmy wówczas zrobić?

Jak poradzić sobie z brakiem pewności siebie i nieśmiałością?

Wysocy ludzie są super 🙂

Ponieważ większość naszego społeczeństwa zalicza się raczej do osób o średnim wzroście, bardzo często nieśmiałe są osoby wysokie. Dzieje się tak dlatego, że z ich wzrostem ciężko jest się wtopić w tłum, a dodatkowo jeszcze z daleka i zawsze są widoczni. Jednak nie może to być problemem, który będzie powodował, że zaczniemy się zamykać w sobie. Wysocy ludzie są super, a wzrost przecież nie powinien być najważniejszy w kontaktach z innymi osobami. Ważne jest to, aby dumnie kroczyć i nie garbić się, a pokazana w ten sposób pewność siebie sprawi, że inne osoby będą się wręcz do nas garnęły. Poza tym, nie warto sobie niszczyć życia myśleniem o czymś, na co i tak nie mamy wpływu.

Niech kompleksy będą atutem

Najlepiej będzie jeśli kompleksy polubisz i je zaakceptujesz. Wówczas staną się naszą mocną stroną, a my będziemy silniejsi.

Wzrost to nie wada

Jest wiele poważnych problemów do zmartwień, jednak wzrost z pewnością nie jest jednym z nich. Jeśli jesteś mężczyzną, łatwiej będzie ci znaleźć partnerkę, bo kobiety zazwyczaj lubią wyższych od siebie. Jeśli jesteś kobietą, pomyśl o karierze modelki, bo tam potrzeba wysokich osób. Wzrost może być twoim atutem.

Myśl o zaletach

Myśl o swoich zaletach, pamiętaj o mocnych stronach. Zmieniaj w sobie to co możesz zmienić, a wzrost się do tego na pewno nie zalicza.

Nie musisz być doskonały

Nie ma ideałów. Każdy ma jakieś kompleksy, każdy chciałby coś w sobie zmienić. Ty także nie musisz być doskonały. Pamiętaj też, że uroda szczęścia nie daje i jest przemijająca. Skup się na pracy, zainteresowaniach, przyjaźniach i rodzinie. Nie goń za idealnym pięknym, bo takiego nie ma. Dla każdego piękne jest coś innego.

Porozmawiaj z kimś

Jeśli masz kogoś zaufanego, porozmawiaj z nim o swoich kompleksach. Zobaczysz wtedy, że ta druga osoba też je ma. A kiedy poznasz swoje, łatwiej będzie ci z nimi walczyć.

Zawsze bądź pewny siebie

Zawsze zachowuj się tak, jakbyś był pewny siebie. Z czasem wejdzie ci to w nawyk i faktycznie taki będziesz.

Pamiętaj o innych ludziach

Warto pomagać innym. Wówczas czujemy się bardziej pewni siebie i potrzebni.

Ważne są zainteresowania

Ważne jest, aby odnaleźć swoją tożsamość. Pomoże ci w tym rozwijanie zainteresowań i poszukiwanie tego, co faktycznie sprawia ci przyjemność, a także tego, do czego masz talent.

Patrz w lustro

Poświęć chwilę, aby przyjrzeć się sobie w lustrze. Powtarzaj sobie, że jesteś piękny i zadowolony z siebie. Jest to prosta, psychologiczna sztuczka, która w końcu sprawi, że faktycznie będziesz się tak postrzegać.

Pozytywne nastawienie

Jeżeli będziesz pozytywnie nastawiony do życia, to więcej rzeczy będzie ci się udawało, a do tego, więcej ludzi będzie chciało z tobą przebywać. Nie narzekaj przy wszystkich, ale też się nie przechwalaj. Takie pozytywne nastawienie i zadowolenie z życia, zaimponuje innym.

Powtarzaj swoje zalety

Wypisz na kartce swoje wady i zalety. Te pierwsze podrzyj i o nich zapomnij, te drugie powtarzaj codziennie rano, aby uwierzyć w siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here