Wielu ludzi lubi rano dłużej pospać. Dobrze jeśli mogą sobie na to pozwolić, gorzej jeśli pobudka o 11.00 nie jest wskazana. Warto więc poznać sposoby, które pozwolą nam wcześnie wstać, nawet jeśli nie mamy na to ochoty. Co prawda niektórzy mają bardzo mocny sen i trudno jest im się obudzić, jednak przy odrobinie kreatywności, będzie to możliwe.

Jakie są sposoby na wczesne wstawanie?

Budzik z daleka od łóżka

Jeżeli budzik będzie leżał przy łóżku, to wystarczy go wyłączyć jednym ruchem ręki, nie trzeba się nawet podnosić, a to oznacza, że istnieje duża szansa, że spokojnie będziemy sobie spali dalej. Dlatego warto go ustawić na szafie, tak abyśmy musieli wyjść z łóżka i do niego dojść. To pozwoli nam się rozbudzić i będziemy mieli pewność, że nie zaśpimy.

Budzik kreatywny

Proponowane są także budziki, które wraz z załączeniem alarmu, uruchamiają mały wiatraczek i zaczynają latać po pokoju. Aby je wyłączyć, trzeba je złapać, a to z pewnością dobry sposób na to, aby się obudzić, zwłaszcza że czasami posiadają one bardzo irytujący dźwięk, którego nie da się zignorować, nakrywając głowę poduszką.

Ktoś kto nas obudzi

Jeżeli mieszkamy z kimś i mamy taką możliwość, to warto poprosić, aby ta osoba nas obudziła. Wówczas nie zaśpimy, bo będziemy pilnowani, aż nie wstaniemy.

Budzenie na telefon

Można także zamówić budzenie na telefon, jednak musi on być ustawiony dalej od łóżka, abyśmy musieli z niego wyjść. W przeciwnym razie, go odbierzemy, a następnie przytulimy głowę do poduszki.

Ciepło w pokoju

Jeżeli rano będzie nam za ciepło w łóżku, to się odkryjemy, a co się z tym wiąże, także rozbudzimy. Dlatego warto dbać, aby od rana ktoś nam zapewnił ciepło w pokoju, bo przy niższych temperaturach przykryjemy się kołdrą i będziemy spać dalej.

Wczesne kładzenie się do spania

Im później kładziesz się spać, tym trudniej jest ci wstać. Dlatego warto pilnować stałej godziny, o której kładziesz się spać, a jeśli jest taka możliwość, to najlepiej, żebyś tak się kładł spać, abyś przesypiał 8 do 9 godzin. Im mniej czasu mamy na sen, tym stopniowo jesteśmy coraz bardziej zmęczeni, a co się z tym wiąże, tym trudniej jest nam wstać rano.

Nakręcany budzik na talerzu

Jeżeli ktoś potrzebuje naprawdę dużego hałasu, aby móc się obudzić, to koniecznie powinien zaopatrzyć się w stary, nakręcany budzik i talerz. Taki hałasujący budzik, dodatkowo jeszcze drgający na talerzu obudzi nawet największego śpiocha.

Kilka budzików w różnych miejscach

Czasami jest tak, że ustawiamy budzik, po czym gdy dzwoni to go wyłączamy, albo ustawiamy sobie po kilka razy drzemkę. Oczywiście w ten sposób nie trudno zaspać, dlatego warto pomyśleć o tym, aby ustawić kilka budzików w różnych miejscach. Możemy je wszystkie ustawić o jednej porze, a wtedy, aby zapanowała cisza będziemy musieli się trochę przejść po pokoju, aby je wyłączyć, co nas obudzi. Ale możemy też ustawiać je co 5 minut, i wówczas z każdym kolejnym dźwiękiem będziemy musieli dojść coraz dalej do budzika. To także może się okazać skuteczną metodą na poranne budzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here