Warto uczyć dzieci oszczędzaniu, już od najmłodszych lat. Świetnie do tego będzie nadawało się konto założone w banku, zwłaszcza jeżeli połączymy je z naszym kontem, dzięki czemu wszystko na spokojnie będziemy mogli kontrolować. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim propozycjom, tak aby z usług bankowych wybrać tą, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom naszym i naszego dziecka.

Konto dla dziecka - jak wybrać, na co uważać?

Czy jest to specjalne konto dla dzieci?

Musimy wiedzieć, że takie konto dedykowane dzieciom, powinno charakteryzować się czymś innym, niż nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Przede wszystkim, powinno być bardziej intuicyjne, a także skonstruowane w taki sposób, aby dziecko chciało się bliżej zapoznać z tym systemem. Warto także sprawdzić, czy konto, które chcemy założyć naszemu dziecku, oferuje mu wirtualnego przewodnika, który wyjaśni mu świat finansów. Może to być jakaś bajkowa postać, jednak najważniejsze, aby było to wszystko zrobione w przystępny sposób i pozwoliło dziecku lepiej poznać zasady ekonomii.

Sympatyczny system

Obecnie bankowość internetowa jest czymś normalnym, a dodatkowo jeszcze wielu ludzi, nie może sobie bez niej wyobrazić funkcjonowania. Dlatego warto od początku zaznajamiać z nią dziecko, nie mniej powinniśmy to robić na programie, odpowiednio do niego przystosowanym. Powinniśmy zobaczyć, jak wygląda system, który chcemy wybrać dla naszego dziecka, możemy w tym celu przejrzeć ofertę demo, albo poprosić, aby zaprezentowano nam wygląd systemy elektronicznego. Oprawa graficzna, powinna zachęcać dziecko do korzystania z takiego systemu, ale trzeba też sprawdzić, czy wszystko jest dostatecznie łatwe w obsłudze. Im to wszystko będzie łatwiejsze i bardziej logiczne, tym łatwiej dziecku będzie się w tym wszystkim połapać.

Aplikacje dla dzieci

Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawę. Dlatego warto zobaczyć, czy bank, w którym planujemy otworzyć dziecku konto, proponuje jakieś ciekawe aplikacje na telefon, albo komputer. Propozycja wirtualnej skarbonki, albo możliwość zdobywania odznaki za regularne oszczędzanie, będzie świetną zachętą do dalszego, rozważnego dysponowania swoimi pieniędzmi. Należy też zobaczyć, czy w propozycji nie będą się znajdowały także gry odnoszące się do pieniędzy i podstawowych zasad ekonomii, dzięki czemu, jeszcze lepiej zachęcą dzieci do zainteresowania tym tematem i oszczędzania pieniędzy.

Sprawdź koszty

Jeżeli grafika i propozycje odnośnie konta dla dziecka z danego banku, nam się podobają, to trzeba przejść do kolejnej części. Sprawdzenia opłat, jakie będziemy ponosić za prowadzenie tego konta. Trzeba sprawdzić, ile będą wynosiły koszty przelewów, wypłat z bankomatów, a także samego prowadzenia konta. Na szczęście, niektóre banki oferują nam konto dziecięce za darmo, a co się z tym wiąże, możemy na tym sporo zaoszczędzić. Jednak żeby wiedzieć, które to banki, powinniśmy sprawdzić, jaki jest ranking kont dla dzieci.

Przejrzyj oprocentowanie

Warto dokładnie przyjrzeć się różnym propozycjom, które oferowane są przez bank, także pod kątem oprocentowania. Co prawda na koncie dziecięcym, nie będzie tego za wiele, ale przy systematycznym oszczędzaniu, może się okazać, że trochę tych pieniędzy się uzbiera. Trzeba też sprawdzić, czy czasami nie jest tak, że wysokie oprocentowanie jest proponowane tylko wtedy, gdy będziemy robić regularne wpłaty na konto. Jeśli tego nie będziemy robić, nasze dziecko otrzyma znacznie niższe oprocentowanie, niż było podane w reklamie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here