LAPTOP DLA UCZNIA - wyprawka 2019 !

Piórnik, kredki, zeszyty i książki to już przeszłość? Patrząc na współczesne metody nauczania i powszechne korzystanie przez nauczycieli z multimedialnych pomocy coraz częściej wydaje się że to może być prawda? Laptop w tornistrze to już nie fanaberia ale konieczność. Wybór to niełatwe zadanie. Zwłaszcza jeżeli rodzice nie wiele wiedzą o tego rodzaju urządzeniach a pojęcia: dysk, pamięć ram czy system operacyjny niewiele im mówią. I jeszcze cena – ta zwykle przeraża. Zwłaszcza, że przed nowym rokiem szkolnym wydatków jest sporo i konieczne staje się rozsądne gospodarowania budżetem domowym.

Jak nad tym zapanować i wybrać właściwie? O czym pamiętać?

Poręczny …

czyli łatwy do przenoszenia zarówno dla starszych jak i dla młodszych, mniejszych dzieci. Nie może zbyt dużo ważyć. Obecnie tornistry często są mocno przeciążone. Transport zbyt dużego i ciężkiego laptopa może być nie lada wyzwaniem. Lepiej więc wybrać mniejszy. Dostępne są już mini laptopy z 10 calowym ekranem. Ważą niespełna kilogram. Niektóre modele mają dodatkowo odpinaną klawiaturę. W razie konieczności dziecko może zabrać tylko monitor, który będzie pełnił rolę poręcznego tabletu.

Uniwersalny …

czyli taki, który sprosta wszystkim zadaniom ucznia. Nie musi posiadać szczególnie zaawansowanych parametrów technicznych. Na poziomie szkoły podstawowej laptop przede wszystkim pomocny będzie przy wypełnianiu wirtualnych zeszytów ćwiczeń, przygotowaniu zadań z języków obcych czy wypracowania z języka polskiego. Dobrze sprawdzi się w komunikacji z rówieśnikami czy nauczycielami. Obecnie powszechnie stosowane w szkołach są tzw. wirtualne dzienniki i planery wydarzeń, spotkań czy informatory. Laptop i dostęp do Wi-Fi to niezbędniki, ułatwiające korzystanie z tych rozwiązań.

Tani ? …

wielu rodziców uważa zakup laptop za duże przedsięwzięcie, zwłaszcza na poziomie kosztów. Zwykle większość analizuje oferty dużych sieci sprzedaży sprzętu RTV-AGD. Nadal niewielu rozważa zakup używanego laptopa. Urządzenia poleasingowe – zwykle wymieniane przez firmy na nowe już po kilku latach używania mogą być naprawdę ciekawą alternatywą. Laptopy poleasingowe to bardzo dobre parametry techniczne, często znikome ślady użytkowania i do 36 miesięcy gwarancji. Najważniejsza jest jednak cena – do 70 % niższa od ceny laptopów z sieciówki. Przykładem może być Fujitsu LifeBook S751 nie należy do grupy najnowszych modeli jednak w działaniu rzadko jest zawodny. Wytrzymały i gwarantujący parametry techniczne wystarczające dla potrzeb ucznia szkoły podstawowej (12 calowy monitor, i5-2520 4GB 320GB, Klasa A, Windows 10 Home – to wersja poleasingowa). W specjalnej ofercie laptop dla ucznia dostępny już od 500 zł ! Często sprzedawane w pakietach z bardzo atrakcyjnymi gratisami. W jednej cenie można nabyć nie tylko laptop ale również plecak, pendrive, bezprzewodowa myszkę i zabawkę. Naprawdę warto rozważyć taką ofertę. Gorąco polecamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here