Magazyn samoobsługowy w Poznaniu

Usługa self storage polegające na wynajmowaniu magazynów samoobsługowych ma w Polsce krótką historię sięgającą ok. 10. lat wstecz. Obecnie świadczona jest w dużych miastach, m.in. w Poznaniu, lecz tempo jej rozwoju jest bardzo dynamiczne.

Komu potrzebne są magazyny self storage w Poznaniu?

Największymi zasobami magazynowanymi w kraju dysponuje Warszawa. Warto jednak nadmienić, iż w pozostałych dużych miastach popyt na powierzchnie magazynowe systematycznie rośnie, na co wpływ ma wiele czynników. Specjaliści z Kangu Self Storage, jednej z kilku firm świadczących w Polsce usługi z zakresu wynajmu magazynów self storage, wskazują tu głównie na coraz większą aktywność start-upów i firm z branży e-commerce. Wiele z nich ma swą siedzibę w Poznaniu. Usługą self storage w Poznaniu zainteresowani są zarówno klienci biznesowi, jak i osoby prywatne. Magazyn samoobsługowy jest alternatywą dla tradycyjnego magazynu, którego wynajęcie wiąże się z niemałymi kosztami. W obszarze zawierania umów o wynajem magazynu self storage panuje spora elastyczność.

Magazyn samoobsługowy w Poznaniu – czym się kierować przy wyborze obiektu?

Usługa self storage w Poznaniu nie jest jeszcze świadczona na taką skalę jak w Warszawie, niemniej firmy i klienci prywatni zainteresowani wynajęciem magazynu samoobsługowego i tu mają w czym wybierać. Kluczową rolę odgrywa lokalizacja, która powinna być adekwatna do konkretnych potrzeb. Należy mieć również na uwadze standard obiektu – magazyny self storage w Poznaniu pod tym względem są w stanie sprostać najbardziej wygórowanym wymogom. Trzeba ponadto szukać magazynu o odpowiedniej powierzchni – bardzo często klientom wystarcza boks o powierzchni 1 m kw.

Ile kosztuje wynajem magazynu samoobsługowego w Poznaniu?

Dużą zaletą magazynów samoobsługowych jest atrakcyjna cena wynajmu. W Poznaniu średnia stawka za bok o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. Im większy magazyn, tym droższy jest wynajem, lecz w porównaniu z kosztami wynajmu tradycyjnego magazynu jest to korzystna cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here