kolekcjonerskie nasiona konopi

Wiele odmian konopi doczekało się olbrzymiej sławy, stając się marką rozpoznawalną na całym świecie. Chętnie konsumowane są wyroby konopne wytwarzane w oparciu o nie – na przykład susz medyczny, kosmetyki lub produkty spożywcze. Kolekcjonerzy chętnie sięgają natomiast po ziarenka, które reprezentują ich ulubione warianty i gatunki. Wiele osób uważa ziarenka za świetny gadżet kolekcjonerski, który świadczy o doświadczeniu konopnym kolekcjonera oraz jego szczerej pasji. Poniżej przyglądamy się odmianie OG Kush, która wśród wielu odbiorców wywołuje szybsze tętno oraz przyspieszony oddech. Podpowiadamy jaką wartość kolekcjonerską mają ziarenka OG Kush, skąd pochodzą oraz dlaczego warto poświęcić im osobną gablotkę w swojej kolekcji. 

OG Kush i jego wartość w Twojej kolekcji 

Prawdopodobnie wszyscy użytkownicy wyrobów konopnych słyszeli o odmianie OG Kush. Wśród wielu osób uchodzi za najlepszą spośród wszystkich wyprodukowanych do tej pory. Najlepszym świadectwem jej jakości jest fakt, że OG Kush jest dostępny w ofercie wszystkich globalnych banków nasion. Również polskie sklepy specjalistyczne oferują ziarna tej odmiany, przeznaczone do tworzenia mniej i bardziej zróżnicowanych kolekcji konopnych. 

OG Kush jest najchętniej wybierany w formie automatyzowanej, nazywanej też auto-flowering. Jest to specjalna kategoria ziarenek kolekcjonerskich, wyhodowanych zgodnie ze specjalistycznym programem genetycznym. W jego wyniku, w genach nasion został ulokowany specjalny program rozwojowy, odpowiedzialny za zmianę cyklu rozwojowego z rośnięcia na kwitnienie. 

Kolejnym ważnym kryterium podziału dostępnych ziarenek OG Kush jest tożsamość płciowa. Zdecydowanie chętniej wybierane są ziarenka żeńskie, o całkowicie jednorodnym genotypie. Ziarenka męskie są wybierane jedynie przez odbiorców przemysłowych – firmy growerskie, zajmujące się produkcją marihuany medycznej. 

OG Kush – marka sama w sobie 

OG Kush – jak sama nazwa wskazuje – posiada swoje korzenie na osławionym paśmie górskim Azji Środkowej, czyli Hindukuszu. To stamtąd pochodzą aromatyczne intensywne odmiany, które szybko podbiły Świat Zachodni, a za nim cały glob. OG Kush zachował zarówno specyfikę fenotypową odmian pochodzących z tego regionu, jak i wyjątkowe nuty smakowe (będące ich cechą charakterystyczną). 

OG Kush jest często łączony w ramach kolekcji z innymi ziarenkami reprezentującymi ten sam region geograficzny. Wielu nabywców OG Kush sięga także po odmiany Afghan Kush, Green Kush, Purple Kush, Amnesia Kush czy Banana Kush, tworząc w ten sposób osobne sekcje w swojej kolekcji, poświęcone konkretnym liniom odmian. 

Na koniec warto podkreślić, że OG Kush należy do grupy odmian hybrydowych, łączących w sobie wyjątkowe działanie sativa oraz indica, o zdecydowanej dominacji genów indica (w porcji 25-75). Ponadto OG Kush odznacza się wysokim poziomem THC, osiągającym w niektórych przypadkach nawet 20 %.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here