Ogrodzenia ażurowe

Ogrodzenia ażurowe to specjalny rodzaj ogrodzeń, instalowanych w wyjątkowo łatwy i stosunkowo szybki sposób. Tego typu ogrodzenia stosuje się w najróżniejszych miejscach i przy okazji różnych wydarzeń. Znajdują zastosowanie zarówno jako standardowy typ ogrodzenia, stawiany dookoła działki mieszkalnej, jak również jako zabezpieczenie stawiane jedynie tymczasowo, na krótki okres czasu. W takim wypadku, ogrodzenia ażurowe są wykorzystywane podczas wydarzeń masowych – festiwali, wydarzeń sportowych czy innego typu wydarzeń plenerowych – w czasie których konieczne jest wydzielenie określonego terenu od jego otoczenia, a także podczas prac budowlanych, drogowych i remontowych.

Ogrodzenia ażurowe – najważniejsze cechy

Ogrodzenia ażurowe są wykonane z wyjątkowo cienkiego drutu, przeplatanego w sposób tworzący duże prostokątne kształty. Ogrodzenie jest nawinięte na słupki, które wyznaczają zarazem granicę terenu, który chcemy ogrodzić. Ważną cechą ogrodzeń ażurowych jest ich przezroczystość – z dużej odległości tego typu ogrodzenia bywają nawet niewidoczne. Zarazem, są to ogrodzenia o stosunkowo wysokiej wytrzymałości – zostały wykonane z drutów metalowych, najczęściej aluminiowych lub stalowych, ocynkowanych. Dzięki temu, ogrodzenie jest wytrzymałe i w dużym stopniu odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, urazów mechanicznych oraz obciążeń. Słupy podtrzymujące drucianą siatkę są osadzane na specjalnych betonowych podstawach, które gwarantują stabilność całej konstrukcji oraz jej wytrzymałość na podmuchy wiatru.

Zastosowanie ogrodzenia ażurowego

Ogrodzenia ażurowe stosowane są w najróżniejszych okazjach i miejscach. Często wykorzystywane są przez firmy budowlane, które za ich pomocą wydzielają dany teren z otaczającej go tkanki miejskiej. Znajdują zastosowanie zarówno podczas prac prowadzonych na terenach zabudowanych, na terenach wolnych, w obrębie ulic, a także we wnętrzach dużych obiektów budowlanych (na przykład galerii handlowych). Ponadto, ogrodzenia stosowane są podczas najróżniejszego typu wydarzeń masowych, których uczestnikom należy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo.

Zdecydowaną zaletą ogrodzeń ażurowych, przemawiającą za ich popularnością, jest możliwość ich szybkiej i bezproblemowej instalacji. Montaż ogrodzenia polega przede wszystkim na umieszczeniu w podłożu słupków, na które naciągnięta jest siatka z drutu.

Poszczególne segmenty ogrodzenia są przy tym bardzo lekkie. Znacząco ułatwia to zarówno transport ogrodzenia, jak i jego montaż, a także – w przypadku pojawienia się wyjątkowych okoliczności –pozwala na zmianę ustawienia ogrodzenia bez użycia dodatkowych urządzeń. Wystarczy – własnymi siłami – przenieść lub przesunąć wybrany fragment ogrodzenia w inne, wybrane przez nas miejsce. Słupy podtrzymujące konstrukcję pozwalają również na tworzenie „furtek” w ogrodzeniu, przez które można wpuszczać lub wypuszczać wybrane osoby.

Gdzie zamówić ogrodzenie ażurowe?

Wśród dostępnych w naszym kraju dostawców ogrodzeń ażurowych, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Easyfence.pl. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dla firm budowlanych, remontowych oraz innych, w którego ofercie znajdziemy między innymi różnego typu barierki, ogrodzenia, bramy i furtki, w tym także przeznaczone do stosowania jako zabezpieczenie prac budowlanych na drogach. Wśród nich znajdują się również ogrodzenia ażurowe, dostępne w kilku modelach różniących się kształtem i wielkością poszczególnych segmentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here