Jak utrzymać porządek w szkolnej szatni?

Szkolna szatnia to miejsce, gdzie porządek jest szczególnie pożądany. By go osiągnąć, niezbędne jest nie tylko edukowanie młodzieży, ale również stworzenie jej stosownych warunków, a co za tym idzie wyposażenie szatni w odpowiednie sprzęty.

Regulamin w szatni

Odpowiednio napisany i zrozumiały dla młodzieży, przystępny regulamin szatni to podstawowy element zachowania w niej porządku. Młodzież musi wiedzieć jakie dokładnie panują w niej zasady, by móc je respektować. Regulamin szatni powinien być więc zwięzły i przystępny. Również przestrzeń szatni powinna jak najbardziej pomagać młodzieży w utrzymaniu w niej porządku. Jeśli istnieje taka możliwość, część szafek powinna być zlokalizowana poza szatnią przeznaczoną do zmiany obuwia i pozostawiania ubrań. Meble do szatni szkolnej warto dobierać z naciskiem na ich maksymalną trwałość. Tę zapewni dobór odpowiednich materiałów, duża nośność półek, i praktyczne przegrody.

Szafki skrytkowe na korytarzu

Chcąc zminimalizować ryzyko kradzieży oraz uporządkować przestrzeń, warto na korytarzach szkoły wyodrębnić miejsca na szafki skrytkowe. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w budynkach starych, gdzie korytarze są szerokie i przestronne. Najlepsze szafki skrytkowe to te wykonane z trwałych materiałów z kolorowymi frontami i praktycznym układem komór w środku. Takie szafki mogą być przystosowane do różnego wzrostu dzieci i młodzieży, mogą posiadać wysuwane ławki oraz dowolnie wybrany kolor i projekt wnętrza. Może się w nich znajdować kilka półek oraz wieszak na ubrania. W zależności od potrzeb, można zaplanować specjalne przegrody na książki i materiały szkolne, które będą pozostawać w szafce przez cały rok szkolny. W przypadku niewielkiej powierzchni na korytarzu, warto zastanowić się nad możliwością zamówienia szafek wysokich na ponad 1,5 metra, w których górną część przeznacza się dla młodzieży zaś dolną dla mniejszych dzieci. W ten sposób na szerokości kilku metrów można zmieścić kilkanaście szafek.

Dobór sprawdzonego dostawcy

Najważniejszą cechą dobrze dobranych szafek dla młodzieży jest ich trwałość. Zawiasy w drzwiach będą musiały wytrzymać codzienną, intensywną eksploatację, a nierzadko również silne uderzenia czy ciężar. Dlatego najlepiej, jeśli meble tego typu będą wykonane z metalu malowanego proszkowo. To minimalizuje ryzyko powstawania odprysków i brzydkich otarć. Dobrze jeśli konstrukcja szafek jest wzmocniona, a całość posiada stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Najlepsi producenci jak PROMAG oferują nie tylko szafki, ale i profesjonalne doradztwo, które często pomaga wykorzystać przestrzeń bez zbędnych i kosztownych remontów. Przegląd realizacji takich producentów bywa także inspiracją dla szkół. Wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie bezpieczeństwa nie musi spoczywać wyłącznie na barkach dyrekcji, specjaliści postarają się, by projekt i jego wykonanie odpowiadały najwyższym normom, a szafki spodobały się młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here