Magazyn optymalnie zaprojektowany i wykonany pozwala na jeszcze efektywniejsze prowadzenie działalności. Właśnie dlatego obecnie do planowania magazynów przykłada się tak dużą wagę.

W łańcuchu dostaw magazyn pełni kluczową rolę – to właśnie tam składowane są towary, które następnie przesyłane są w dalszą drogę. Magazyn powinien zapewniać nie tylko odpowiednią przestrzeń do przechowywania, ale również powinna być ona rozplanowana tak, aby dostęp do odpowiednich towarów oraz urządzeń magazynowych był jak najlepszy – pozwalał na szybkie, skuteczne oraz wygodne kompletowanie zamówień. Dzisiaj nadal większość magazynów to magazyny tradycyjne, w których pracują osoby odpowiedzialne za rozładowywanie oraz załadowywanie towarów. Często jako wsparcie wykorzystuje się wtedy także wózki widłowe oraz innego rodzaju maszyny. Warto jednak wskazać, że planowanie magazynów coraz częściej idzie w stronę automatycznej kompletacji dostaw.

Rozwiązania w tym zakresie dostarcza między innymi firma Schäfer, która specjalizuje się w kompleksowym planowaniu oraz wyposażaniu magazynów. W swojej ofercie posiada rozwiązanie systemowe Schäfer Case Picking (SCP), które wspiera automatyczną kompletację dostaw dla sektora handlowego. To zintegrowany, modułowy, łatwy w rozbudowie system, który może być dopasowany do potrzeb klienta. Więcej informacji na temat automatycznej kompletacji dostaw w handlu można znaleźć na stronie internetowej firmy Schäfer pod adresem: https://www.ssi-schaefer.com/pl-pl.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z planowaniem magazynów tradycyjnych czy w pełni zautomatyzowanych, kluczowe jest takie przygotowanie przestrzeni, aby można było uzyskać z niej jak najwięcej – mowa tutaj w szczególności o przyspieszeniu procesów i zmniejszeniu ryzyka przestojów w miejscach, w których może do nich dojść. Właśnie dlatego coraz więcej firm budujących magazyny decyduje się obecnie na korzystanie z usług zewnętrznych, specjalistycznych doradców zajmujących się projektowaniem magazynów na zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here