Awaria samochodu na autostradzie to prawdziwa zmora dla każdego kierowcy. Na tego typu drogach nie można samodzielnie holować pojazdu, więc nie istnieje możliwość skorzystania z pomocy innego uczestnika ruchu, który pomoże dostarczyć auto do najbliższego zjazdu. Dodatkowo, autostrada to droga, po której samochody mkną z zawrotną prędkością, co stwarza duże zagrożenie dla stojącego pojazdu i kierowcy, który znalazł się w tak nieoczekiwanej sytuacji. Wyjściem z niej może być jedynie specjalistyczna pomoc drogowa, która jako jedyna posiada uprawnienia na holowanie pojazdu w określony sposób. Jednak czekanie na przyjazd pomocy może być dla nas niebezpieczne. Dlatego polecamy wybrać profesjonalną pomoc drogową na stronie pomocdrogowa.info i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Najważniejsze jest odpowiednie poinformowanie pozostałych uczestników ruchu drogowego o stojącym pojeździe. W tym celu należy ustawić na drodze trójkąt ostrzegawczy. Jako, że podczas wysokich prędkości osiąganych na autostradzie, droga hamowania jest długa, należy umieścić ten przedmiot co najmniej 100 metrów od stojącego pojazdu. Dla pewności jednak lepiej będzie zwiększyć dystans. Samochód należy koniecznie ustawić na poboczu i usunąć go z pasa jazdy. Światła awaryjne muszą być włączone. Należy również włożyć kamizelkę odblaskową.

Firma świadcząca usługi z zakresu pomocy drogowej może dokonać naprawy na miejscu lub w przypadku bardziej skomplikowanej awarii odholować auto do najbliższego zjazdu, warsztatu lub nawet domu klienta. Istnieje możliwość wezwania własnej pomocy lub skorzystania z firm polecanych przez obsługę informacyjną autostrady. Jeśli nie wiesz gdzie szukać profesjonalnej pomocy drogowej to koniecznie zajrzyj na stronę internetową http://pomoc-drogowa-warszawa.supermechanik.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here