Pożyczka ratalna a spłata jednorazowa - plusy i minusy

Pożyczka dostępna w Moneyman umożliwia klientowi dopasowanie jej do własnych potrzeb i bieżących możliwości. Przy składaniu wniosku może wybrać opcję jednorazowej spłaty całego zadłużenia lub opcję wygodnych rat o równej wysokości. Obie propozycje mają swoje zalety, które warto rozważyć.

Dla kogo pożyczka ratalna, a kiedy lepiej wybrać opcję jednorazowej spłaty? To pytania, które często padają na etapie składania wniosku o dodatkowe pieniądze. Zawsze warto rozważyć wszystkie za i przeciw, gdyż mają realny wpływ na bieżący budżet i płynność finansową.

Dla kogo spłata jednorazowa?

W przypadku oferty Moneyman.pl klient ma do dyspozycji dwie opcje spłaty. Chwilówki kojarzą się przede wszystkim z możliwością uzyskania wsparcia o niższej kwocie (niż w przypadku tradycyjnego kredytu udzielonego przez bank) i na krótki okres czasu. W ten pożyczkobiorca ma szansę na szybką spłatę zadłużenia, które nie będzie ciążyć na jego późniejszych finansach. To bardzo wygodna forma wsparcia, zwłaszcza że czas na oddanie długi wyznacza sam zainteresowany.

Możliwość spłaty jednorazowej adresowana jest przede wszystkim do osób, które mają pewność, że w czasie określonym w umowie kredytowej, będą posiadały wystarczające środki na oddanie długu. Propozycja sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach, kiedy oczekiwane są wpływy z tytułu np. umów o pracę (zarówno stałego zatrudnienia jak i umowy o dzieło czy zlecenia), ale też jeśli pieniądze mają wpłynąć od kontrahentów. Dla pożyczkodawcy nie ma znaczenia, czy jego klient utrzymuje się z pensji, stypendium czy emerytury – najważniejsze, aby postępował zgodnie z postanowieniami umowy, co wpływa na jego wiarygodność.

Kiedy wybrać opcję rat?

Spłata ratalna sprawdza się w przypadku wnioskowania o wyższe kwoty, które są wygodniejsze do spłaty, jeśli zostaną rozłożone na równej wysokości raty. Harmonogram spłat jest udostępniony razem z umową kredytową i dostępny na koncie użytkownika, który ponadto otrzyma comiesięczne przypomnienie o nadchodzącym terminie spłaty.

Wygodne do spłaty raty nie obciążają tak bardzo budżetu jak konieczność jednorazowego zwrotu większej kwoty. Decydując się na tę opcję, można nie tylko gospodarować regularnym budżetem, ale nie trzeba też naruszać oszczędności. Ważne jednak, aby pamiętać, że przed akceptacją wniosku należy dokonać właściwych kalkulacji. Rozłożona nawet na pół roku należność, będzie wymagała regularnych przelewów, na które pożyczkobiorca będzie musiał mieć pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here