Zalety faktoringu z regresem

Faktoring z regresem z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność wśród polskich firm. Faktoring z regresem, zwany również faktoringiem niepełnym, pozwala firmom cieszyć się z szybkiego dostępu do gotówki. Faktoranci korzystający z faktoringu z regresem mogą przeznaczyć środki finansowe na dowolny cel, wpływając pozytywnie na sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Faktoring z regresem to jedna z najczęściej wybieranych obok faktoringu bez regresu usług faktoringowych. Każdego z usług faktoringowych korzysta coraz więcej firm w Polsce, które uniezależniają się od nieterminowych lub niewypłacalnych kontrahentów, jednocześnie unikając problemu zatorów płatniczych.

Faktoring z regresem (faktoring niepełny) – co daje firmom?

Faktoring z regresem przynosi wymierne korzyści dla przedsiębiorstw w perspektywie krótkiej oraz długofalowej. Dzieje się tak, ponieważ faktoranci (firmy korzystające z usług faktoringowych) otrzymują gotówkę za dokonaną sprzedaż z odroczonym terminem płatności już po 24 godzinach od momentu przekazania kopii faktury faktorowi (firmie realizującej usługi faktoringowe). Dzięki stałym i regularnym wpływom z uzyskanej sprzedaży, podmioty korzystające z faktoringu z regresem, wzmacniają płynność finansową firmy, co umożliwia rozwój i np. pozyskiwanie dodatkowych partnerów biznesowych.

Faktoring z regresem, nazywany także faktoringiem niepełnym, pozwala zdobyć od 80 do nawet 90 procent wartości sprzedanej faktury z odroczonym terminem płatności już po 24 godzinach! Zaliczka w wysokości 90 procent wartości sprzedaży pozwala pozyskać dodatkowe środki obrotowe, które przyczyniają się do znacznej poprawy płynności finansowej firmy i wspomagają rozwój przedsiębiorstwa. Reszta środków z dokonanej sprzedaży zostaje wpłacona na konto przedsiębiorcy po opłaceniu faktury przez kontrahenta. Faktoring z regresem pozwala na zarządzanie należnościami wraz z profesjonalnym monitoringiem i egzekwowaniem płatności. Faktorzy realizujący usługę faktoringu z regresem, umożliwiają również wsparcie w postaci rozliczania spłat i przypominania o płatności nieterminowym kontrahentom.

Faktoring z regresem – kto może z niego skorzystać?

Z faktoringu z regresem może skorzystać niemal każda firma, realizująca sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Faktoring z regresem to także idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które współpracują ze stałą grupą odbiorców. O faktoringu z regresem powinny myśleć także te firmy, które planują zwiększyć sprzedaż lub skrócić czas oczekiwania na zapłatę ze strony swoich kontrahentów. Dzięki faktoringowi z regresem, przedsiębiorstwa zyskuje szanse na negocjowanie korzystnych rabatów u swoich dostawców, zwiększając jednocześnie konkurencyjność na rynku, dzięki możliwości udzielania dłuższych terminów płatności wobec partnerów, którzy dokonują zakupu towarów lub usług z odroczonym terminem zapłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here