Różne zastosowania tablic w pracy i w domu

Tablice od setek lat są pomocami naukowymi dla szkół i nie tylko. Wszystko rozpoczęło się od wykorzystania kredy na odpowiedniej, chropowatej powierzchni. Jednak tablice kredowe obecnie odchodzą do lamusa. W szkołach, biurach czy w domach zostają wypchnięte na boczny tor przez liderów niezawodności – tablice białe magnetyczne suchościeralne. Ktoś może powiedzieć, że tablica to nic innego jak odpowiednik przeskalowanej i po prostu dużej pustej kartki, na której możemy napisać czy narysować. To właśnie dzięki temu tablica to uniwersalne narzędzie, które może posłużyć w nauce, zabawie czy w obowiązkach domowych. Obecnie bez problemu kupimy tablice na wymiar, tablice korkowe , białe czy nawet mobilne. Wszystko zależy od ich późniejszego zastosowania.

Tablice kredowe

Tablice kredowe głównie kojarzą się z czasami szkół podstawowych czy liceum. Jednak nadal znajdują zastosowanie we współczesnym świecie. Często rodzice decydują się na kupno farby, która po wyschnięciu tworzy na ścianie powłokę imitującą powierzchnię ściany. Mam świadomość, że nie każdemu takie tablice będą pasować (ze względu na pylenie kredy i ogólny problem z zachowaniem czystości powierzchni, na której ktoś pisze).

Tablice białe suchościeralne – liderzy niezawodności

Białe tablice są właściwie wszędzie – spotkamy jest w urzędach, szkołach, domach i biurach. Pierwszym i zarazem ogromnym atutem jest jest łatwość pisania i ergonomia urządzenia. Nie ma żadnej filozofii – piszemy wyraźnie na białej, jednolitej powierzchni. Samo czyszczenie to także bardzo prosta czynność. Po prostu bierzemy suchą ścierkę i po chwili tablica jest czysta. Markery do tablic stawiają dużo mniejszy opór podczas pisania. Co więcej, taka biała tablica może z powodzeniem być wykorzystywana np. w biurze. Właśnie na niej zapiszemy zadania na dany dzień dla całego zespołu. Przyda się również w domu, gdzie mała tabliczka przy wejściu może być miejscem do wpisywania obowiązków domowych.

Tablice szklane – biurowa elegancja

Istnieje również segment tablic, które można maksymalnie dopasować do wystroju. Jeśli np. sala konferencyjna w naszym biurze jest odcieniach koloru czerwonego, to warto dokupić stylową tablicę szklaną. Taki model zachowa funkcjonalność białej tablicy, ale będzie wyglądać nieziemsko. Takie tablice mają idealnie gładką powierzchnię i prezentują się po prostu pięknie.

Tablice hybrydowe

Tablice hybrydowe to właściwie robocza nazwa tablic, które łączą w sobie tablice magnetyczne z tablicami korkowymi. Korkowo-magnetyczne modele są coraz popularniejsze ze względu na ich uniwersalność. Świetnie sprawdzą się w biurze, gdzie szybko spisane notatki można przyczepić do tablicy, ale w miarę potrzeb istnieje możliwość zapisania paru wyrazów markerem. Niektórzy nadal decydują się na zakup tablic korkowych, jednak nie zawsze mamy pod ręką pinezkę czy kawałek kartki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here