Wkłady kominkowe vis-a-vis

Kominek może być bardzo ładnym i efektownym oraz niezwykle praktycznym elementem naszego domu. Każdy, komu warunki mieszkaniowe i finanse pozwalają na wybudowanie kominka, powinien bardzo poważnie rozważyć taką możliwość, a jeśli się zdecyduje na kominek, z pewnością nie będzie tej decyzji żałował i doceni jego urok zwłaszcza w długie, chłodne zimowe wieczory.

Jaki kominek wybrać?

Modeli jest bardzo dużo. Oczywiście, wybór kominka w pewnym stopniu determinują warunki techniczne, jednak niemal w każdym przypadku w miejscu, które przewiduje projekt da się zamontować przynajmniej kilka rodzajów wkładów. Nasza budowa niedawno się rozpoczęła i właściwie nie myślimy jeszcze o wyborze kominka, jednak warto zastanowić się nad tą kwestią już na etapie projektu, a na pewno przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, ponieważ później niektóre ewentualne zmiany będą tak kosztowne lub czasochłonne, że z nich zrezygnujemy nie osiągając naszego celu jakim jest wymarzony kominek.

Kominek vis-a-vis

Z wieloma opcjami tego rodzaju wkładu kominkowego można zapoznać się na przykład na stronie http://ignif.com/. Wkłady kominkowe vis-a-vis (drzwiczki kominkowe na wymiar naprzeciw siebie) mogą być montowane w dwojaki sposób. Po pierwsze, pośrodku jednego dużego pomieszczenia, nadając usytuowanemu w większej przestrzeni kominkowi lekkości i „przezroczystości” oraz wydzielając w symboliczny sposób różne funkcje tego samego pokoju (rozróżniając np. część telewizyjną salonu od relaksacyjnej) albo też akcentując umowny podział pomiędzy dwoma różnymi pomieszczeniami w jednej przestrzeni – np. jadalnią i salonem.

Inną propozycją jest, jeśli warunki techniczne na to pozwalają, albo decydujemy się na taką realizację jeszcze na etapie projektu, kiedy wiele można zmienić niewielkim kosztem, lokalizacja kominka vis-a-vis w ścianie dzielącej dwa pomieszczenia. Tworzymy w ten sposób intrygujący fragment ściany pomiędzy np. salonem i gabinetem uzyskując bardzo ciekawy efekt wizualny a jednocześnie za pomocą jednego kominka zyskujemy dwa pomieszczenia w których ów kominek się mieści. Funkcja użytkowa jest w tym przypadku również oczywista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here