Jak znaleźć biuro dla firmy

Biuro pod wynajem dla firmy w nowym mieście to wyzwanie. Dużo oczywiście zależy od branży, ale na pewno nie jest to coś co należy robić pochopnie. Są też mniej lub bardziej popularne czy korzystne dla danego biznesu dzielnice. Nie od razu w nowym mieście możemy się zorientować pod tym względem.

Biuro w mniej lub bardziej atrakcyjnej okolicy

Wybór miejsca dla niektórych branż jest wręcz być lub nie być. Dużo też zależy od charakteru działalności. Może się okazać że trzeba będzie zmienić lokalizację prędzej niż przewiduje koniec umowy.

Biura serwisowe pod wynajem

Wyjściem z takiej sytuacji jest możliwość skorzystania z gotowych rozwiązań. Jednym z nich są właśnie biura serwisowe, w Krakowie bez większych trudności można znaleźć taką ofertę. Jest ona jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą otworzyć filię w nowym mieście. Korzystają z nich też firmy które mają siedzibę na miejscu. Wynajmując je na jakiś czas dla teamu, który pracuje nad danym zagadnieniem.

Unikać czy wpasowywać się w standard konkurencji

Druga opcją jaką należy zwrócić uwagę jest sąsiedztwo. Jeśli mamy możliwość zobaczyć jak wygląda w okolicy konkurencja to warto zwrócić na nią uwagę. Zależy to tez od branży, ale warto umieścić się tam gdzie sąsiedzi to będą nasi potencjalni klienci.

Prowadzenie firmy usługowej

Obecnie coraz większe znaczenie mają usługi (pomijając już zwykłego hydraulika) ale prowadzenie takiej działalności jak projektant wnętrz czy dekorator wystaw sklepowych wymaga praktycznie cały czas wizyt po klientach. Dlatego w biurze spędza się niewiele czasu. Warto dlatego zastanowić się nad wynajmowaniem biura na godziny w Katowicach czy Warszawie można przebierać wśród ofert tego typu. Dla tego typu działalności nie ma znaczenia bliskość konkurencji, bo prowadzimy działalność mobilną i ważniejsza jest tu reklama.

Biura na wynajem do przeglądnięcia na http://cityspace.pl/.

Jeśli jednak zależy nam już na znalezieniu biura na dłuższy czas to zawsze pozostaje szukanie ich poprzez agencje. Dużo pustych lokali znajduje się w lokalizacjach, które mogą być dla nas korzystne. Za te lepsze trzeba oczywiście więcej zapłacić, ale zawsze można negocjować cenę. Zwykle wiąże się to jednak z kilkudniowym pobytem w danym mieście, gdyż w jeden dzień nie da się zobaczyć wszystkich wybranych propozycji i pozałatwiać wszystkie papiery.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here