Roboty współpracujące małych i średnich przedsiębiorstwach

Universal Robots to duński producent małych, elastycznych współpracujących robotów wykorzystywanych w działalności przemysłowej. Siedziba tej powstałej w 2005 roku firmy znajduje się w Odense, zatrudnia ponad 500 pracowników, a swoje produkty dystrybuuje do 50 krajów na całym świecie.

Pomysłodawcy wyszli z założenia, że rynek robotyki przemysłowej zdominowany jest przez wielkie, ciężkie, nieporęczne oraz drogie roboty, dlatego zdecydowali się stworzyć technologię, która będzie odpowiadać małym i średnim przedsiębiorstwom.

Celem tego przedsięwzięcia jest optymalizacja procesu produkcyjnego. Roboty współpracujące są znakomitym rozwiązaniem przez wzgląd na swój mały rozmiar oraz elastyczność. Są one też proste w obsłudze.

Rynek robotyki przemysłowej rośnie w siłę, roboty współpracujące są dobrą alternatywą pracowników ludzkich, gdyż nie męczą się ani nie chodzą na urlopy czy zwolnienia. Nie trzeba ich też przyuczać do pracy, tak więc nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tego typu rozwiązań.

Roboty współpracujące ułatwiają żmudne i monotonne procesy produkcyjne. Automatyzacja procesów produkcyjnych jest już w dzisiejszych czasach nieunikniona.

Roboty współpracujące są zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy z ludźmi, są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

Popyt na tego typu rozwiązania produkcyjne rośnie bardzo szybko. Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw decyduje się włączyć je do swojego procesu produkcyjnego.

Roboty współpracujące inaczej nazywane są cobotami (z angielskiego cobot, czyli collaborative robots).

Korzystanie z robotów współpracujących ma także na celu wyeliminowanie błędów produkcji, co w przypadku pracy z ludźmi jest nieuniknione. Ludzie są bowiem nieomylni, ale maszyny – nie.

Tak więc przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami otwierają się nowe horyzonty, o których wcześniej nie mogło być mowy.

Roboty współpracujące zostały stworzone z myślą o optymalizacji procesów produkcyjnych w małych i średnich przedsiębiorstwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here