10 powodów, dla których warto studiować informatykę

Informatyka to jeden z popularniejszych kierunków studiów. Od lat plasuje się w czołówce wyborów studentów. Przeczytaj, dlaczego warto go studiować i jakie daje możliwości.

Studiowanie jest obecnie powszechne, dlatego dyplom ukończenia uczelni wyższej nieco stracił na wartości. Jeszcze kilkanaście lat temu gwarantował on dobrą pracę, dziś znaczenie ma wybór właściwego kierunku i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Są jednak studia, które wciąż uważane są za przepustkę do kariery zawodowej. Należy do nich m.in. informatyka.

Dlaczego warto zdecydować się na ten kierunek?

  1. Pozwoli zdobyć rozległą, usystematyzowaną wiedzę

Informatyka to interdyscyplinarny kierunek, kształcący specjalistów. Studenci uczą się programowania w kilku językach, budowy  sieci komputerowych, baz danych i systemów operacyjnych, zasad działania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, a nawet budowy robotów. Trudno zdobyć takie umiejętności poza uczelnią, nawet na licznych kursach czy szkoleniach.

  1. Uczy samodyscypliny i systematyczności

Studia, a następnie praca informatyka wymagają pracowitości, konsekwencji i zapału. Z pewnością nie jest to kierunek dla osób, które zamierzają uczyć się jedynie przed sesją. Kilka lat studiów to doskonały okres przygotowawczy.

  1. Daje możliwość dalszego kształcenia

Po ukończeniu studiów I stopnia można zdecydować się na kontynuację nauki na studiach II stopnia, a później podyplomowych. Pozwala to na stałe podnoszenie kwalifikacji. Polecaną uczelnią, na której można znaleźć ten kierunek jest warszawska WSEiZ.

Zobacz: http://wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka

  1. Ułatwia znalezienie wartościowych znajomości

W czasie licznych praktyk i staży można nie tylko przyjrzeć się, jak wygląda praca informatyka, ale również wyrobić „kontakty z branży”. Z pewnością okażą się one bardzo przydatne w przyszłości.

  1. Pozwala odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy

Informatyka należy do tzw. kierunków przyszłościowych, czyli tych, które zapewniają znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Absolwenci zazwyczaj nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Obecnie informatycy są potrzebni w niemal każdej dużej firmie.

  1. Umożliwia szybki rozwój kariery

Studia informatyczne pozwalają na zdobycie solidnej dawki wiedzy. Jest to również dziedzina, która ciągle się rozwija. Wystarczy skończyć dodatkowy kurs czy szkolenie, by podnieść kwalifikacje i awansować na lepsze stanowisko.

  1. Daje możliwość pracy za granicą

Absolwenci informatyki są potrzebni zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich. Mogą również pracować przy wielu międzynarodowych projektach.

  1. Zapewnia dobre zarobki

Informatycy nie narzekają na kiepską pracę. Wręcz przeciwnie – ze względu na duże zapotrzebowanie na specjalistów, zazwyczaj to oni dyktują warunki pracodawcom.

  1. Umożliwia podjęcie pracy w różnej formie

Chcesz pracować na etacie, założyć własną działalność czy zostać freelancerem? Wolisz wykonywać swoje obowiązki w siedzibie biura, czy zdalnie? Zawód informatyka daje ci możliwość dostosowania pracy do własnych preferencji.

  1. Pozwala na szybkie przebranżowienie

Aktualnie zajmujesz się bezpieczeństwem systemów operacyjnych, lecz zaczyna cię to nużyć? Bez problemu możesz więc zatrudnić się jako programista, twórca aplikacji na smartfony czy grafik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here