Aranżacja mieszkania w bloku wyzwaniem dla architektów

Umeblowanie domu wydaje się prostym zadaniem. Trochę mebli, trochę dywanów i firanek, trochę kolorowych dodatków i oczywiście niezbędny sprzęt elektroniczny. Na papierze wszystko wygląda łatwo, jednak w praktyce sprawy się komplikują. Przyczyną jest to, czego większość nienawidzi – wymiary pomieszczeń o niestandardowych kształtach. A z takimi najczęściej mamy do czynienia w mieszkaniach w bloku.

Projekt „na pusto”

Podstawowym błędem popełnianym przy aranżacji wnętrz przez laików jest planowanie ich wyglądu w momencie, gdy w środku znajdują się jeszcze meble i inne sprzęty. Profesjonalny architekt wnętrz https://www.interior-artstudio.pl/ zawsze pracuje z projektem tworzonym na pustym mieszkaniu, czyli w pomieszczeniach, w których nie ma absolutnie niczego. To umożliwia nie tylko bardzo dokładne zdjęcie wszystkich miar i wymiarów w mieszkaniu, ale i wypracowanie sobie świeżego pomysłu bez sugerowania się wcześniejszym wystrojem. Oczywiście są sytuacje, w których nie da się wynieść zawartości pokoju – w takich wypadkach architekt z pewnością sobie poradzi, ale będzie to nieco trudniejsze zadanie.

Meble uniwersalne czy na wymiar?

Ze względów finansowych większość osób wybiera meble uniwersalne, które dostępne są w sklepach meblowych od ręki. Jednak ze względów praktycznych, zwłaszcza pod kątem ich funkcjonalności i wytrzymałości, lepiej sprawdzają się meble robione na wymiar. Można je wtedy lepiej dopasować do wnętrza oraz wykorzystać każdą dostępną przestrzeń do ich ustawienia. To ważne w mieszkaniach w bloku, gdzie tej przestrzeni jest niewiele i bywa bardzo ograniczona.

Architekt wnętrz da radę

Nawet największe aranżacyjne wyzwanie nie musi być trudne dla doświadczonego architekta. Ważne jest przede wszystkim indywidualne podejście do każdego projektu oraz dokładne wypytanie zleceniodawców o ich oczekiwania względem wyglądu wnętrza. Nie chodzi tylko o samo umeblowanie utrzymane w konkretnym stylu. W grę wchodzą również tak prozaiczne elementy jak kolor ścian, rodzaj podłóg czy nawet drobiazgi dekoracyjne, które często nadają wnętrzu unikalną, niepowtarzalną atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here