Chcesz zostać fizjoterapeutą? Zapisz sie na studia w Mazowieckiej Szkole Medycznej

0
1369

Fizjoterapia to cały czas zawód z przyszłością. Coraz więcej osób potrzebuje pomocy właśnie takich specjalistów, ponieważ z jednej z strony żyjemy coraz dłużej, z drugiej natomiast wiąże się to również z chorobami lub wypadkami ograniczającymi naszą sprawność. Rekrutację na studia dla przyszłych fizjoterapeutów cały czas prowadzi Mazowiecka Uczelnia Medyczna. Warto zainteresować się jej ofertą.

Dyplom i tytuł zawodowy magistra fizjoterapii

Warto zaznaczyć, że aby stać się dziś pełnoprawnym fizjoterapeutą konieczny jest dyplom i tytuł zawodowy magistra fizjoterapii. Mazowiecka Uczelnia Medyczna spełnia te wymogi w stu procentach. Poza tym studia na kierunku fizjoterapia zapewniają, że po ich ukończeniu, absolwenci posiadają kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną do wykonywania tego zawodu. Mogą samodzielnie pracować z osobami z chorymi, niepełnosprawnymi, będącymi w stanach zagrożenia zdrowia, a także utraty sprawności psychofizycznej,

Współczesny fizjoterapeuta leczy bowiem nie nie tylko osoby po urazach, ale również te, które zmagają się z różnego typu bólami; choćby stawów, kręgosłupa, obręczy barkowej i wielu innych  Studia na kierunku fizjoterapia na tej uczelni medycznej w Warszawie uczą również jak zajmować się pacjentami po udarach, z niedowładami kończyn lub tułowia. Pozwalają również na prace z osobami po amputacji kończyn.

Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pomocy pacjentom z chorym sercem i po jego operacjach. Również  tym, którzy mają kłopoty z układem oddechowym lub leczą się onkologicznie. Fizjoterapię stosuje się w każdym wieku pacjenta.

Specjalizacje do wybory

Poza tym absolwenci fizjoterapii w Mazowieckiej Uczelni Medycznej mogą być także doskonałymi fizjoprofilaktykami. To dziedzina, której celem jest zapobieganie licznym chorobom cywilizacyjnym, na przykład: nowotworom, chorobom układu sercowo – naczyniowego i oddechowego, chorobom psychicznym, a także urazom, alergiom i innym.

Studia na kierunku fizjoterapia trwają na tej uczelni medycznej w Warszawie 5 lat w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Dziesięć procent programu studiów to przedmioty do wyboru z indywidualnej oferty uczelni. Są to między innymi:

– profilaktyka i leczenie nadwagi i otyłości

– fizjoterapia dzieci i młodzieży

– fizjoterapia w sporcie i masaż sportowy

– kompleksowa terapia obrzękowa

– terapia zajęciowa i artterapia oraz hipoterapia

– fizjoterapia w geriatrii i rehabilitacja chorób neurologicznych

W czasie studiów uczelnia prowadzi również zajęcia z elementów ekonomii, prawa, zarządzania i marketingu w takim zakresie, który pozwala na przygotowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here