Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że do zaciągnięcia kredytu potrzeba spełnienia wielu różnych czynników, w tym wykazania się odpowiednią historią kredytową. Jeżeli nie będziemy jej mieli, to może się okazać, że nawet przy sporych zarobkach, będziemy mieli problem, z zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego. Dlatego warto o tym myśleć już wcześniej, tak aby później nie było za późno, a to oznacza, że tworzenie takiej historii kredytowej powinniśmy już rozpocząć na początku studiów, tak aby była gotowa na ich zakończenie i moment, kiedy będziemy chcieli kupić władne mieszkanie.

Jak budować wiarygodność kredytową już od początku studiów?

Przeanalizuj propozycję kont

Na początku musimy wybrać odpowiedni i wiarygodny bank, w którym uruchomimy nasze konto osobiste. Ostateczną decyzję o tym, jakie konto wybierzesz, powinieneś podjąć dopiero po tym, gdy zapoznać się z obecnie oferowanymi warunkami. Pomóc w tym może specjalny ranking kont studenckich, a także opinie umieszczone na temat banku. Sprawdź jaki ma stosunek do klientów, jakie produkty finansowe nam proponuje oraz czy proponowane przez niego oferty są stabilne. Dzięki temu uzyskasz odpowiedź, czy naprawdę chcesz się z tym bankiem wiązać na dłuższy czas i czy jest on w stanie zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby.

Aktywne korzystanie z rachunku bankowego

Jeżeli już wybrałeś i uruchomiłeś rachunek, to używaj go jak najczęściej. Mając do wyboru gotówkę, albo przelew, to koniecznie wybieraj to drugie. Każda tego typu transakcja przykłada się do tworzenia Twojej pozytywnej historii w banku. Co więcej, korzystanie z karty płatniczej również pozytywnie wpływa na aktywizację konta studenckiego, co bez wątpienia powinieneś wykorzystać. Dzięki temu w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, bank uzna Cię za uczciwego i zaufanego klienta, a to sprawi, że łatwiej będzie Ci uzyskać upragniony kredyt.

Karta kredytowa

Jeżeli wiesz, że panujesz nad swoim budżetem, a do tego jeszcze masz pewność, że będziesz w stanie kontrolować okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, to taka propozycja będzie idealna dla Ciebie. Z jednej strony będziesz mógł liczyć na dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł wydać na co zechcesz, a z drugiej będziesz pokazywał, że jesteś rzetelnym klientem, który wywiązuje się z zobowiązań wobec banku, oczywiście jeśli będziesz się z wszystkim mieścił w wyznaczonym terminie. Jeśli jednak wiemy, że mamy problem z wydawaniem pieniędzy, że tego nie kontrolujemy, to powinniśmy to sobie odpuścić, bo może się to bardzo źle skończyć.

Kredyt studencki

Rozsądnym i najlepszym sposobem na stworzenie sobie wiarygodnej historii kredytowej, będzie z pewnością zaciągnięcie kredytu studenckiego. Jest to opcja przeznaczona jedynie dla studentów, która pozwala na zyskanie miesięcznie nawet do 600 zł, przez calutki okres kredytowania. Z jednej strony takie działanie pozwoli uzyskać Ci niezależność finansową, a z drugiej pomoże też zbudować odpowiednią wiarygodność kredytową, która przyda się w późniejszych latach. Do tego jeszcze mamy możliwość rozpoczęcia jego spłacania, w dwa lata po zakończeniu studiów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here