Coraz częściej oferta banków odnośnie kont osobistych, przygotowywana jest bezpośrednio pod młodzież i studentów. Dzieje się tak dlatego, że z jednej strony, to ta grupa wiekowa najczęściej otwiera konta bankowe, a z drugiej strony, bardzo łatwo można ich do siebie przyciągnąć. Wystarczy jakiś zestaw gadżetów, akcesoria komputerowe, albo zniżki na niektóre usługi, i już można mieć w gronie swoich klientów, wielu młodych ludzi.

Jednak żeby móc spokojnie skorzystać z danej oferty, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem, tak aby później nie być zawiedzionym. Na jakie więc rzeczy trzeba zwracać uwagę, aby mieć pewność, że korzystamy z najlepszych promocji na otwarcie kont bankowych.

Jak korzystać z promocji kont studenckich?

Dla nowych klientów, czy obecnych?

Dość często jest tak, że banki przygotowują promocje studenckie jedynie dla tych osób, które jeszcze nie były ich klientami. Dlatego, jeśli masz już w danym banku konto oszczędnościowe, na które rodzice systematycznie przelewali pieniądze na Twoją przyszłość, to może się okazać, że nie będziesz mógł brać udziału w takiej promocji. Dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na to, do kogo kierowana jest taka promocyjna oferta.

Okres trwania promocji

W większości przypadków, promocje mają ograniczony czas, w którym obowiązują. To oznacza, że musisz założyć konto w przeciągu ustalonych dni, tak abyś mógł wziąć udział w takiej promocji. Jeszcze przed samym założeniem konta, powinieneś sprawdzić w regulaminie promocji, czy nie zmieniła się data zakończenia promocji, bo dość często w regulaminie pojawiają się zastrzeżenia, co do możliwości ich przedłużenia, albo skrócenia.

Regulamin

Nie można tutaj oczywiście zapominać o konieczności dokładnego czytania regulaminu. To tam zapisane są wszystkie warunki promocji, a dodatkowo jeszcze jest on udostępniony każdemu, kto chce z takiej oferty skorzystać. Koniecznie trzeba się z tą lekturą zapoznać, tak aby później nie być rozczarowanym, kiedy okaże się, że nie zostaliśmy uwzględnieni jako osoby zainteresowane ofertą, bo nie spełniliśmy jakichś wytycznych.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z promocji

Jeżeli chcemy mieć pewność, że będziemy mieli przynajmniej szansę na uzyskanie nagrody przewidzianej w promocji, musimy spełnić określone w niej warunki. Mogą one być różne, od wpłacenia środków na rachunek, poprzez utrzymanie konkretnego salda przez pewien czas, aż po dokonanie transakcji na określoną kwotę. Oczywiście to tylko niektóre z przykładów na wymagania, jakie może przed nami stawiać bank. Jednak jeśli chcemy uzyskać nagrodę musimy się do nich dostosować. Banki właśnie w ten sposób chronią się przed osobami, które zakładają konto tylko po to, aby uzyskać nagrodę i później z niego już nie korzystać.

Jakość samego konta

W pogoni za promocjami i nagrodami, nie możemy jednak zapominać o tym, że jakość oferowanego konta bankowego powinna być dla nas najważniejsza. Dlatego trzeba porównać proponowane oferty i sprawdzić w rankingu kont dla studentów, czym one się między sobą różnią. Czasami szczegóły mogą decydować o tym, czy z jakiegoś konta będzie nam się dobrze korzystało czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here