Każdy facet chce czuć się w 100% mężczyzną. Żeby jednak tak było, trzeba spełniać pewne cechy, a jedną z nich będzie pewność siebie, którą będziesz wykazywał w każdym momencie.

Jest to ważne dlatego, że kobiety lubią mieć przy sobie pewnych siebie mężczyzn, mają wówczas większe poczucie bezpieczeństwa i wiedzą, że będą mogły na nim zawsze polegać. Co więcej, odpowiednia pewność siebie, sprawia, że czujesz się zadowolony z życia i masz poczucie, że potrafisz wszystko kontrolować.

Jak być pewnym siebie?

Wyprostuj się

Ważne jest to, abyś w każdej sytuacji zachował prostą postawę. Wówczas wydajesz się wyższy, a przez to ważniejszy. Ważna tutaj jest samokontrola, aby się nie kulić i sprawdzać samego siebie. Siedząc przy stole, staraj się mieć głowę najwyżej ze wszystkich obok Ciebie.

Odpowiedni wybór

Musisz czuć się dobrze w danym ubraniu, a ono musi też pasować do sytuacji. Jeśli myślisz o tym, jak wyglądasz, to znaczy, że nie jesteś właściwie ubrany. Jednak przede wszystkich strój musi być czysty i schludny.

Ćwiczenia

Warto regularnie ćwiczyć, aby poprawić wygląd, poszerzyć klatkę, a także z łatwością utrzymywać prostą postawę. W dodatku sport pozytywnie wpływa na psychikę. Poznajesz ciało, ale też hartujesz ducha i dyscyplinę.

Patrz w lustro, nie tylko w domu

W domu zawsze będziesz wyglądał dobrze, jednak warto zobaczyć jak wyglądasz na tle innych osób i innego miejsca. Patrz w lustro i w szyby za każdym razem, gdy będziesz miał do tego okazję. Wówczas przekonasz się, nad czym powinieneś popracować.

Dyskretnie obserwuj

Warto, dyskretnie, obserwować innych mężczyzn. Czy prezentują się lepiej od Ciebie? Ważne może tutaj być wszystko, od ubrania po gestykulację. Warto wyciągać wnioski z takich informacji i brać z nich to, co wydaje Ci się atrakcyjne.

Opanowanie

Zawsze wyglądaj na spokojnego, zrównoważonego. Jako dojrzały mężczyzna musisz nad sobą panować w każdej sytuacji.

Mina i mimika twarzy

Twarz może wiele zdradzać, dlatego warto się nauczyć panować nad mimiką. Nie możesz wyglądać na wystraszonego, ale uśmiechanie się do wszystkich też nie będzie dobrze wyglądało. Obserwuj co się dzieje, delikatnie się uśmiechaj i staraj się mimiką pokazywać pozytywne emocje.

Włosy i zarost

Jako dojrzały mężczyzna powinieneś zrezygnować ze stawiania irokezów czy golenia tylko części głowy. Włosy powinny być krótkie i zwyczajnie uczesane. Jeśli masz długie włosy pomyśl o ich ścięciu. Całkowicie odmienisz wygląd swojej twarzy.

O zarost należy odpowiednio dbać. Nie powinieneś nosić samego wąsa, bo nie wygląda to dobrze. Musisz zobaczyć z jakim zarostem Ci do twarzy.

Ręce i gestykulacja

Ręce w dużym stopniu wyrażają Twoje emocje. Im bardziej jesteś zdenerwowany i niepewny, tym więcej się nimi bawisz, albo coś w nich dusisz. Dlatego naucz się nad nimi panować, w ostateczności możesz włożyć je do kieszeni, choć jest to niegrzeczne.

Mów głośno, wyraźnie i powoli

Jeżeli chcesz być postrzegany, jako pewny siebie mężczyzna, który zna swoją wartość, to koniecznie mów głośno, wyraźnie i powoli. A także niech Twoje wypowiedzi będą logiczne, tak abyś nie musiał się powtarzać.

Pracuj nad niskim głosem

Warto wiedzieć, że nad głosem można pracować, a im niższy on będzie, tym poważniej i bardziej męsko będziesz brzmieć. Mówiąc wolniej, łatwiej będzie Ci panować nad jego barwą, ale pilnuj, aby inni nie wychwycili Twoich starań, bo zabrzmi to sztucznie.

Feromony

Jeśli chcesz przyspieszyć cały proces, albo go wzmocnić, to możesz sięgnąć po feromony. Są one bezbarwne i bezwonne, ale oddziałują na inne osoby. Dzięki nim będziesz mógł pokazywać na innych swoją siłę i dominację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here