Sam kurs, podręczniki, ćwiczenia, czy czytanie książek mogą nie wystarczyć. Jak poprawić znajomość języków obcych przy codziennych czynnościach?

Piosenki w języku obcym

Przez kilka dni słuchaj jednej piosenki i staraj się wyłapać jak najwięcej słów. Może się okazać, że zapamiętasz całe kwestie, które będziesz mógł wyszukać w Internecie i sprawdzić na podstawie tekstu, czy dobrze go zrozumiałeś. Następnie należy zmienić piosenkę.

Jak uczyć się języków obcych?

Opisz domowe przedmioty

Na domowe sprzęty naklej kartki z ich nazwami w języku obcym. Ani się obejrzysz, a wszystkie będziesz pamiętał.

 

 

Czytaj etykietki na produktach w języku obcym

Etykiety na produktach czytaj w języku obcym, a następnie sprawdzaj z polskim opisem, tak aby przekonać się, czy wszystko dobrze zrozumiałeś.

Myśl w obcym języku

Samo płynne mówienie w danym języku to nie wszystko. Staraj się także w nim myśleć, wyobrażając sobie, że z kimś rozmawiasz i opowiadasz mu o jakimś wydarzeniu.

Wynotuj na brulionie grupy wyrazów

Podziel słówka do nauki na grupy, wówczas łatwiej Ci będzie je zapamiętać i będziesz mógł wracać do tych najważniejszych.

Odwiedzaj obcojęzyczne fora internetowe

Czytaj fora internetowe w obcym języku, bo tam ludzie często posługują się skrótami. Jednak później stosuj je ostrożnie.

Nawiązuj konwersacje w języku obcym

Warto szukać osób mówiących w danym języku obcym i nawiązywać z nimi rozmowy.

Ucz się z kimś

Poszukaj kogoś, z kim będziesz mógł pisać i rozmawiać po angielsku. Jednak musi ona dobrze znać ten język.

Używaj słownika

Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa, to użyj słownika.

Oglądaj filmy po angielsku z dodanymi angielskimi napisami

Oglądając filmy w języku obcym, które będą miały też napisy, będziesz od razu widział, jak się dane kwestie zapisuje, a jak się je wymawia. Czasami to dwie różne sprawy.

Graj w gry komputerowe

Grając w gry komputerowe, masz często polecenia w języku angielskim. To idealny sposób na ćwiczenie tego języka i utrwalanie go sobie.

Wyjedź za granicę

Do pracy, na naukę, na wycieczkę. Dbaj, aby jak najczęściej otaczały Cię osoby porozumiewające się głównie w danym języku obcym.

Słuchaj radia w obcym języku

Słuchaj radia z kraju, którego język obcy Cię interesuje. Wówczas będziesz mógł się osłuchać z akcentem, a taki głos z radia brzmi trochę inaczej niż taki na żywo, więc może Ci być ciężej zrozumieć, co jest wypowiadane. W dobie istnienia radia internetowego nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu.

Fiszki.

Sposobem nauki języka obcego, z którego często korzystają maturzyści, są popularne fiszki. Nie zabierają wiele miejsca, a pomogą Ci usystematyzować wiedzę i uczyć się wszystkiego w wygodny sposób.

Nauka słówek, kolokacji i utartych zwrotów

Można pobrać darmowy program ANKI. Będziesz mógł tworzyć swoje talie słówek, albo korzystać z tych przygotowanych przez inne osoby. Dzięki takim powtórkom słówka na dłużej pozostaną w pamięci. Dzięki łatwemu dostępowi do nich, będziesz mógł je sobie powtarzać zawsze, gdy będziesz miał chwilę wolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here