Robienie dobrego wrażenia jest bardzo ważne. Dlatego ludzie szukają podpowiedzi, jak wywierać pozytywne wrażenie na otoczeniu, zwłaszcza gdy znajdujemy się w nowej grupie. Jest to ważne, bo jeśli damy poznać się od dobrej strony, to później nasze wady będą łatwiej zaakceptowane.

Jak zrobić dobre wrażenie w nowym otoczeniu?

To nie słowa są najważniejsze

Opinię jaką sobie wyrobimy podczas pierwszego kontaktu, trudno będzie zmienić. Dlatego ważne są nie słowa, które wypowiadamy, ale to jak się zachowujemy i jakie sygnały dajemy za pomocą naszej mowy ciała. Tak naprawdę ważniejszy od  słów, jest nawet ton, w jakim są one wypowiadane.

Dbaj o postawę

Ważne, aby być wyprostowanym i jednocześnie rozluźnionym. Jeżeli będziesz siedział, pamiętaj, aby nie krzyżować ani nóg, ani tym bardziej rąk, bo wówczas pokażesz, że czujesz się spięty, a cała sytuacja powoduje, że nie czujesz się w niej komfortowo.

Uśmiechaj się

Warto się uśmiechać delikatnie i naturalnie. Przesadny uśmiech, będzie odbierany jako sztuczny, znowu przy braku uśmiechu możemy dostać łatkę osoby marudnej i niezadowolonej.

Zapamiętaj imiona

Staraj się zapamiętać imiona nowych osób.

Nawiąż kontakt wzrokowy

Ważny jest kontakt wzrokowy, dlatego patrz w oczy rozmówcy. Wówczas pokażesz, że jesteś pewny siebie.

Słuchaj

Słuchając kogoś patrz na jego usta, bo wówczas będzie czuł się wysłuchany, a jego wypowiedź będzie swobodna.

Ważny jest ubiór

Dbaj o czyste i schludne stroje. Niech nie będą zbyt krzykliwe, bo wówczas mogą drażnić innych. Najlepiej jeśli strój będzie się składał, z nie więcej niż 3 kolorów.

Pozytywne nastawienie

Myśl pozytywnie, to będziesz się uśmiechał i będziesz bardziej rozluźniony, więc ogólnie będziemy wydawać się piękniejszy.

Spróbuj poznać rozmówcę

Przy pierwszej rozmowie, staraj się poznać drugą osobę. Słuchaj, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej, jednak także się odzywaj, bo wówczas możesz zostać uznany za nieciekawego. Zadawaj pytania, opowiedz też trochę o sobie.

Przedstaw się

Wielu ludzi zapomina o przedstawieniu się, albo robi to zbyt cicho. Wówczas rozmówca może nie poprosić o powtórzenie imienia, bo będzie mu głupio. A jednak warto, aby nowe osoby zapamiętały nas z imienia.

Pamiętaj o higienie

Dbaj o to, aby być czystym. Myj ręce, patrz czy nie masz zabrudzonego kołnierzyka, albo resztek jedzenia na zębach. Wówczas rozmówca nie będzie się skupiał na rozmowie z nami, bo defekty naszej higieny, będą mu w tym skutecznie przeszkadzały.

Spróbuj ich zaskoczyć

Bądź spontaniczny i spróbuj ich pozytywnie zaskoczyć. Dzięki temu zrobi się nie tylko ciekawiej, ale także zyskasz większą sympatię. Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić.

Bądź sobą

Instynktownie wyczuwamy, gdy ktoś gra i udaje kogoś innego. Dlatego zawsze bądź sobą, opowiadaj rzeczywiste historie i rób wszystko w zgodzie z własnymi wartościami.

Bądź odważny

Warto robić pierwszy krok w stronę nieznajomych. Zaproponuj kawę, albo drinka, a przyjemna atmosfera sprawi, że lepiej się poznacie. Co więcej, w pracy dobra atmosfera, oznacza dobry zespół, który ma szansę osiągnąć sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here