Spokój ducha na wakacjach, czyli kamizelka dla dzieci do pływania

0
1131

Wybierając się na wakacje nad wodę, niezależnie czy to morze, jezioro, czy rzeka, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko naszym, ale i naszych najmłodszych. A raczej zwłaszcza najmłodszych, jako że dzieci same o siebie nie zadbają. Nawet podstawowa kamizelka dla dzieci do pływania uczyni nasz pobyt nad wodą o wiele bezpieczniejszym.

Obecnie z wyborem odpowiedniej kamizelki nie powinniśmy mieć problemu. W dobie internetu setka sklepów i marek jest na wyciągnięcie naszej ręki. Mając tak szeroki wybór modeli, z pewnością znajdziemy coś dla naszej pociechy.

Dobra kamizelka dla dzieci do pływania to nie tylko mniejsza wersja kamizelki dla dorosłych. Powinna ona posiadać także dodatkowe funkcjonalności czyniące je atrakcyjniejsze dla dzieci i ułatwiające ewentualną akcję ratunkową.

Najtańsze modele kamizelek asekuracyjnych przypominają bardziej jednak te dla dorosłych. Spełniają swoją funkcję, utrzymają dziecko na wodzie i ułatwią jego znalezienie dzięki jaskrawym barwom, jednak niekoniecznie będą wygodne. Wybierając je ograniczamy zakres ruchów dziecka, sprawdzą się więc praktycznie tylko na łodzi, czy w sytuacji gdzie nie powinno się zbyt dużo ruszać.

Kolejną tanią opcją są pływaczki z pasem wypornościowym – jednak zakładamy je tylko, gdy wchodzimy do wody popływać. Używanie ich na kajaku, podczas wędkowania czy ogólnie uprawiania sportów wodnych, byłoby niewygodne. Dlatego też nawet jeśli nasze dziecko będzie ich używało w wodzie, warto zaopatrzyć się w porządną kamizelkę dla dziecka, której będzie używało nad wodą.

Kamizelki MQ Kids marki Aquarius stanowią wygodny i pewny środek asekuracyjny. Nieco droższe od podstawowych modeli, charakteryzują się przemyślaną konstrukcją zawierającą dodatkową uprząż. Zapewni ona bezpieczeństwo w każdych warunkach, bez ograniczania zakresu ruchów. Idealnie nada się dla wszystkich ruchliwych dzieci.

 

  • Kamizelka dla dzieci do pływania – gdzie kupić?

 

Mając zamiar kupić pewną i sprawdzoną kamizelkę dla dziecka, najlepiej rozejrzeć się w internecie. Sklepy stacjonarne posiadają zazwyczaj wąską ofertę, w której niekoniecznie znajdziemy poszukiwany przez nas model. Jednym z najstarszych i pewniejszych sklepów internetowych w Polsce, oferujących sprzęt wodny jest www.GoKajak.com. W jego ofercie znajdziemy kamizelki asekuracyjne i ratunkowe dla całej rodziny, jak i wszelkiego rodzaju wyposażenie przydatne na wodnych wyprawach.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko samo przygotowanie się liczy. Będąc nad wodą nie rezygnujmy z rozsądku i ostrożności, a wrócimy z urlopu cali i szczęśliwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here