Szukając satysfakcjonującej pracy często spotykamy się z ofertami, gdzie wymogiem koniecznym jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Najczęściej jest to oczywiście angielski, ale okazuje się, że wiele osób wymaga także by przyszły pracownik posługiwał się niemiecki, francuskim bądź włoskim.

Gdzie najczęściej?

Ciężko jednoznacznie określić, w których zawodach język włoski będzie nam najbardziej przydatny. Tak naprawdę może przydać się dosłownie wszędzie. W Polsce znajdziemy wiele filii międzynarodowych korporacji, które wywodzą się właśnie z Włoch i wymagają by ich pracownicy znali ten język chociaż na poziomie komunikatywnym. Rzecz jasna, w firmie w której pracują osoby różnych narodowości większość pracowników posługuje się językiem angielskim, jednak podczas delegacji do rodzimego kraju przedsiębiorstwa mile widziane jest posługiwanie się również włoskim. Niezależnie więc czy wybierzmy firmę modową, motoryzacyjną, czy inną – sprawdźmy skąd się ona wywodzi.

Jak się nauczyć?

Wbrew pozorom język włoski nie jest zbyt trudny do nauki. Przy odrobinie zaangażowania i regularnych lekcjach możemy go przyswoić w bardzo szybkim tempie. Włoski w Warszawie znajdziemy w szkole języków obcych Lincoln. Nie musimy się martwić, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z nauką, zajęcia bowiem są dostosowane do poziomu uczniów. Możemy liczyć na wsparcie lektorów, dodatkowe materiały i przyjazną atmosferę podczas zajęć. Pamiętajmy jednak, że aby dogłębnie poznać dany język musimy go używać. Warto po zajęciach czytać zagraniczne książki, słuchać obcojęzycznych stacji radiowych i próbować rozmawiać. Jeśli wśród naszych znajomych nie ma Włochów, zapiszmy się na zajęcia z Native Speakerem. Pozwoli nam to nie tylko utrwalić poznane zwroty, ale także nauczyć się akcentu i poprawnej wymowy.

Znajomość języków obcych jest na rynku pracy niemal niezbędna. Chociaż wielu pracodawców wymaga jedynie angielskiego, warto nauczyć się także drugiego języka, z pewnością będzie miało to duży wpływ na wybór naszej kandydatury na dane stanowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here