Wózki widłowe elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Elektryczne wózki widłowe to coraz częściej spotykane pojazdy w wielu magazynach oraz centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Jezdniowe wózki podnośnikowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność transportowania oraz magazynowania różnego rodzaju towarów. Czytaj dalej i dowiedz się wielu przydatnych informacji o wózkach widłowych z napędem elektrycznym.

Wózki widłowe elektryczne to jedne z najpopularniejszych wózków widłowych na rynku obok klasycznych wózków z napędem spalinowym, a także połączenia obu wymienionych rodzajów silników, czyli wózków widłowych hybrydowych. Każdy z wymienionych typów posiada wiele zalet. Sprawdź, co charakteryzuje wózki widłowe napędzane ekologiczną energią.

Elektryczny wózek widłowy  – specyfika pojazdu

Elektryczne wózki widłowe jeszcze przed kilkoma laty, były pojazdami przeznaczonymi głównie do magazynowania towarów o niewielkich gabarytach. Wynikało to przede wszystkim z ograniczonej mocy, jaką generowały zamontowane w elektrycznych wózkach widłowych napędy, czyli baterie. Z czasem uległo to sporej zmianie, a wpływ na rozwój wywarło niesłabnące zainteresowanie ze strony klientów oraz producentów tymi ekologicznymi rodzajami silników, a także wiele walorów, którymi nie może pochwalić się klasyczny spalinowy wózek widłowy.

Elektryczne wózki widłowe to dziś pojazdy, które w wielu sytuacjach mogą konkurować na równi z najbardziej wszechstronnymi jezdniowymi wózkami podnośnikowymi, czyli wózkami widłowymi o napędzie spalinowym. Elektryczne wózki widłowe są maszynami pierwszego wyboru wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zastosowania możliwie jak najniższego poziomu hałasu, a także w fabrykach, gdzie z różnych względów konieczne jest zastosowanie zerowej emisji spalin.

Elektryczne wózki widłowe są dostępne w wielu konfiguracjach, takich jak wózki widłowe elektryczne poprzeczne, wózki widłowe do komisjonowania poziomego, czy klasyczne wózki widłowe. W dalszym jednak ciągu elektryczne wózki widłowe są najczęściej kupowane jako kompaktowe wózki, które są przeznaczone do komfortowego przemieszczania się po wąskich regałach magazynowych w wielu centrach dystrybucyjnych i magazynach na całym świecie.

Elektryczne wózki widłowe – jakie modele są dostępne?

Na rynku można spotkać elektryczne wózki widłowe do komisjonowania poziomego (zarówno poziomego, jak i pionowego), a także wózki unoszące, czy klasyczne elektryczne wózki podnośnikowe oraz wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here